Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 15 от общо 15

Тема: Гол рой

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    При мен започна роенето,днес 1 май в 11ч. се отдели първия рояк -първак,настаних го и заработи веднага.От рапицата пчелите полудяват, в добрия смисъл,хем роят ,хем сбират мед,дори съм виждал по някой пити и двойна запечатка.Рапицата променя някой пчеларски представи за живота на пчелите.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Привет - моля те сподели резултата си от заселването на голият рой - любопитно ми е.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Колега Nik_m ако може сподели какво се получи с прехвърлянето на семействата???

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от bor4o111 Виж публикацията
    Колега Nik_m ако може сподели какво се получи с прехвърлянето на семействата???
    Не стигнаха да прехвърляне, майките започнаха да снасят чак април месец а до тогава бяха останали една шепа пчели. Махнах ги и започнах на чисто с нови кошери.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Тази година хванах 2 ройчета големи колкото половин волейболна топка. Сложих ги в 2 отделни корпуса и им сложих по 3 рамки за градеж. Сложих им по 1 вътрешна хранилка рамка и доливах всеки ден. За 1 седмица ми изградиха по 4-5 рамки и започнаха да си работят, забавиха темпото на градеж, но до 1 месец веднага след като се излюпи първото пило започнаха да градят и ги напълниха корпусите. Това са 8 р корпуси. За слънчогледа ги вдигнах едно над друго с ХР. И сложих 3 корпус със 7 основи за градеж, изградиха и напълниха с мед. След слънчогледа ми изградиха още 2 пити. Така 2 ройчета ми изградиха 25 лр пити.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20140510_008.jpg
Прегледи:      395
Размер:	193.2 KB
ID:	2486Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20140510_009.jpg
Прегледи:      391
Размер:	218.0 KB
ID:	2487

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •