Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 104
  1. #81
    Наблюдател
    Регистриран
    16.10.2015
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Диагноза по снимка се прави трудно,трябва си изследване но нещата отиват към доброкачествено гнилцово заболяване.Щом кошера е силен може и да се справи сам.В захарта има вещество което унищожава пчелните вируси,така че може и да го подхраниш
    Кое е това вещество ?Каква захар?Каква концентрация?Благодаря!

  2. #82
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от d0lar4e70 Виж публикацията
    Дончев ти какво мислиш ,че е?Благодаря!
    Не знам какво е, защото и аз го имам от време на време. Заразно е. Лекува се, което е добре, но с какво не мога да кажа, че ползвам разни магии и още не мога да разбера от коя се повлиява. Експериментите са трудни поради голямото време за отчитане на резултати и в дадени моменти се губи и хронологията - не водя дневник/записки, че уж ще помня. Та така. Помня - трънки. И сега имам един такъв, но чака да му помагам, а кога ще стане и аз не знам. Напролет, като го мина с горелката.

  3. #83
    Наблюдател
    Регистриран
    16.10.2015
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Резултата ще се види в началото на септември.Най -вероятно всичко ще наред.И аз съм имал такива случаи.Но мед от този кошер не давай на другите
    Аз мед няма да дам ,но какво рамките въртянето в центрофугата?

  4. #84
    Наблюдател
    Регистриран
    16.10.2015
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не знам какво е, защото и аз го имам от време на време. Заразно е. Лекува се, което е добре, но с какво не мога да кажа, че ползвам разни магии и още не мога да разбера от коя се повлиява. Експериментите са трудни поради голямото време за отчитане на резултати и в дадени моменти се губи и хронологията - не водя дневник/записки, че уж ще помня. Та така. Помня - трънки. И сега имам един такъв, но чака да му помагам, а кога ще стане и аз не знам. Напролет, като го мина с горелката.
    А с какво си пробвал лечение ? Аз чета по разни руски форуми калиев перманганат,висока концентрация и чести третирания с йод.... ,но незнам с какво кога колко как?

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Аз пък си мисля,че няма проблем.
    Запечатаното пило отделя топлина,а сега,в жегите,също,като през зимата,е по трудно да се подържат оптимални условия в зоната на пилото,като се има в предвид,че тече и паша.
    Като ни стане задушно,най напред отваряме прозореца.И пчелите така.В жегите отварят "прозорци" м/у пилото.Дори и могат да го ограничат значително до2-3 рамки.Особено,ако кошерите не са засенчени..
    Като приспах,на сутринта,отново продължавам да си мисля,че няма проблем.Всъщност единствения проблем,който виждам от оскъдната информация е жегата.
    Първото нещо което бих направил е да засенча кошерите,за да им дам шанс.
    Аз си мисля за прегряване и ако няма достатъчно пчели....топлинен удар и ларвата дава фира.Пчелите усещат,започват почистване и....пчеларя ги хваща в "крачка"преди да са почистили и да "отворят прозорци"за регулиране на температурата.........

  6. #86
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    В захарта се съдържа фермента рибонуклеаза.Прочел съм го в книга на Гургулова и двама сърби,в раздела за мехурчест гнилец,което е вирусно заболяване..Чесно казано и аз се изненадах че този фермент нищожава пчелните вируси,но така пишат учените хора.Не се дават рецепти,просто да се подхранва.

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Като приспах,на сутринта,отново продължавам да си мисля,че няма проблем.Всъщност единствения проблем,който виждам от оскъдната информация е жегата.
    Първото нещо което бих направил е да засенча кошерите,за да им дам шанс.
    Аз си мисля за прегряване и ако няма достатъчно пчели....топлинен удар и ларвата дава фира.Пчелите усещат,започват почистване и....пчеларя ги хваща в "крачка"преди да са почистили и да "отворят прозорци"за регулиране на температурата.........
    Засенчването е добре.Голямата жега е предпоставка за гнилцови заболявания

  8. #88
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Засенчването е добре.Голямата жега е предпоставка за гнилцови заболявания
    И вирусни.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Сенчестите места са също предпоставка за развитие на мухъли и болести по пилото, всичко трябва да е умерено.

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Това е решението за отстраняване на първопричината.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри P_20190615_124707.jpg‎  

 

 
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •