Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 104
  1. #1
    Явно , че ще трябва да добавим и нова болест.
    http://www.nytimes.com/2010/10/07/sc...bees.html?_r=2
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Пило на майка, която пропусна месец за оплождането си.Има ли шанс семейството да презимува?

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Защо е пропуснала цял месец ,да не би да е била в цикъл. Майтап нали схващаш. Това семейство е за брак.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от kostadinstoyanov
    Пило на майка, която пропусна месец за оплождането си.Има ли шанс семейството да презимува?
    никакав.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Мисля, че има шанс за оцеляване. Ако пчелите не са изтощени и са достатъчо, за да поддържат топлината. Пък и търтеите ще участват в отоплението.
    В едно от списанията, които Маргарита Дикова издаваше мисля, че имаше описан подобен случай. Трябва да го потърся.
    Имам едно такова семейство. Майката снасяше само търтееви яйца, после се оправи. Сега е доста силно, трябваше да му прехвърлям храна.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Имам пчели които са неразвити, на цвят са почти бели, без крила, или почти без крила(като изядени), дребни. Има и с нормална окраска, пак с неразвити крила. Здравите пчели, ги изхвърлят от кошера нищо, че са живи. Огледах една такава неразвита изхвърлена пчела, хоботчето е извадено. Прегледах болестите в тази тема, такива симптоми не са описани.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А какво е положението с акара

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от asm22
    .... Прегледах болестите в тази тема, такива симптоми не са описани.
    Това е вследствие на вароатозата,третирай незабавно с ОК двукратно през 7 дни,в противен случай ще останеш без пчели.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Изглежда трябва да е вароатоза, както подсказвате. Утре ще сложа МК.

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от asm22
    Имам пчели които са неразвити, на цвят са почти бели, без крила, или почти без крила(като изядени), дребни. Има и с нормална окраска, пак с неразвити крила. Здравите пчели, ги изхвърлят от кошера нищо, че са живи. Огледах една такава неразвита изхвърлена пчела, хоботчето е извадено. Прегледах болестите в тази тема, такива симптоми не са описани.
    На мен ми звучи като вирус на острия паралич ( някой от десетките видове - ABPV,IAPV,KBV,IIV... и другите подобни неидентифицирани още вируси)

    Ако става въпрос само за вируса деформиращ крилата (DWV), третирането срещу вароатоза ще реши проблема ( освен ако нивата му в кошера/питите не са достигнали прекалено високи нива - тогава вече не се нуждае от акари за да се разпространява; смъкването на акарите няма да реши проблема и при високи нива на други паразити - нозема, например).

    Мравчената киселина в такива случаи не ти я препоръчвам, имунната система на пчелите в този случай ще ти трябва, ползвай ОК.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •