Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 104
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Червени насекоми, ще умра от смях. Чукаш на чичо си гугъл : акари и гледаш в изображения.
    Колега, чета форума от повече от две години,твоите постове са едни от най-ценните, не само за мен.... Благодаря ти. Просто не съм виждал акарите, когато не са по пчелите..., иначе от 40 сем, на 4три видях тези.....?

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Червени насекоми, ще умра от смях. Чукаш на чичо си гугъл : акари и гледаш в изображения.
    Лъчо, пиши в гуглето " вароа" за да видиш каквото трябва. Акарите са много и най- различни. Сещам се за едни дребни червеникави паячета, също акари, сигурно те са налазили дъното. Нищо опасно. Вароа си е кърлеж и си прилича на кърлеж, ама ти едва ли си виждал и такъв. На дъното можеш да видиш умрял или зашеметен акар след третиране, ама ей така разхождащи се..едва ли.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    А одатат си имат четери чифта крака за тая работа поне женските мъжките си мрът в килииката а са и с друг цвят.То и въшките са червени и те си одат ама са с три чифта крайници.Под микроскоп или с лупа му е майката на тая червена мистерия.

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Лъчо, пиши в гуглето " вароа" за да видиш каквото трябва. Акарите са много и най- различни. Сещам се за едни дребни червеникави паячета, също акари, сигурно те са налазили дъното. Нищо опасно. Вароа си е кърлеж и си прилича на кърлеж, ама ти едва ли си виждал и такъв. На дъното можеш да видиш умрял или зашеметен акар след третиране, ама ей така разхождащи се..едва ли.
    Благодаря ти колега. точно това се оказа,паячета.... Срещу тях взимат ли се някакви мерки?

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Благодаря ти колега. точно това се оказа,паячета.... Срещу тях взимат ли се някакви мерки?
    Поддържане на силни семейства.

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    16.10.2015
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте, преди няколко дни в някой от кошерите открих следния проблем.На рамка с запечатано пило се забелязват по няколко прегризани капачета.Ларвата е бяла без водниста течност след изваждане от килийката.Изважда се сравнително лесно( не е залепнала за страните на килийката).Какъв е вероятния проблем? И евентуално решение?кошерите са сравнително силни.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	72AB13F3-A615-4595-AEFC-7CA5D0FA51FB.jpg
Прегледи:      216
Размер:	238.6 KB
ID:	10537
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 22EE67C8-FAED-4155-8BBE-8FDC234CE394.jpg‎  

  7. #67
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Восъчен молец

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    16.10.2015
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Хасково
    При силно семейство възможно ли е да е молец? И ако е така защо при обстойно ровене не откривам нищо?

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от d0lar4e70 Виж публикацията
    При силно семейство възможно ли е да е молец? И ако е така защо при обстойно ровене не откривам нищо?
    Аз не мисля, че е молец. Някои пчели имат засилено хигиенно поведение. Това може да са дъщерите само на един от всички търтеи оплодили майката(въпрос на генна комбинация). Такива пчели усещат акара в запечатаното пило, разпечатват и чистят на пръв поглед здрави ларви. Не съм убеден, но и нямам достатъчно инфо от теб, дали това е причината, но я смятам за възможна.

  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    16.10.2015
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Аз не мисля, че е молец. Някои пчели имат засилено хигиенно поведение. Това може да са дъщерите само на един от всички търтеи оплодили майката(въпрос на генна комбинация). Такива пчели усещат акара в запечатаното пило, разпечатват и чистят на пръв поглед здрави ларви. Не съм убеден, но и нямам достатъчно инфо от теб, дали това е причината, но я смятам за възможна.
    Това е възможна опция ца проблема ,но след отваряне на съседни килийки пилото е в друг стадий ( вече са оформени бели пчели 12-15 ден) при цялото това ровене и подробно проверяване и разпечатване на килийки което направих не открих акари.А не е ли необходимо да има голям брой за да се стигне до смърт на ларвата в толкова начален стадий?Ще прикача една снима Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	B77554B5-5679-4E3A-9CB4-E4D946117939.jpeg
Прегледи:      102
Размер:	473.0 KB
ID:	10539Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	F73BE64C-C4DC-498D-8741-085A0B9EB5B0.jpeg
Прегледи:      102
Размер:	446.2 KB
ID:	10540
    Съседните килийки съм ги разпечатал аз.

 

 
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •