Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 54 от общо 54
    Наблюдател
    Регистриран
    10.03.2018
    Пчеларски район
    Център-север
    Някой да ми ЧЕТЕ лекция.. Боже опази! На всеки могат да му напишат текст и да се изправи пред публика уф... За акари гледам некви ново предлагат и се прави в България но несъм го пробвал още. Едни познати ми го хвалеха миналата година го ползвали. Още някой тук има ли вечатления?? Това е сайта им www.taifunbio.com ???

Заслужил Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Честно.Не можах да намеря по-подходяща тема за моя въпрос.Моите съселяни са луднали по препарата,,доматин".Дали е отровен за пчелите?В сайтовете за него,само отговор на този въпрос няма.Досещам се за него,защото в състава си е половината Менделеева таблица,но ще чуя отговора на някой по информиран,за което,ще му благодаря!

Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Днес преглеждах новите отводки и забелязах в единия кошер, че доста от ларвите са станали като камъчета, направо тракат в килийките като поразклатя малко питата. Какво е това? Дали са болни или са простинали? Никога не съм виждала такова нещо. Имаше такива ларви и по мрежата на дъното, сигурно пчелите са ги изхвърлили. Прилагам снимка, малко е голяма, но да се вижда по-добре.

2018-07-11 21.59.36.jpg

Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Днес преглеждах новите отводки и забелязах в единия кошер, че доста от ларвите са станали като камъчета, направо тракат в килийките като поразклатя малко питата. Какво е това? Дали са болни или са простинали? Никога не съм виждала такова нещо. Имаше такива ларви и по мрежата на дъното, сигурно пчелите са ги изхвърлили. Прилагам снимка, малко е голяма, но да се вижда по-добре.
    Аскосфероза

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •