Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 104
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Лично мен ме притеснява описанието на възрастните пчели. Преди да го изгориш, моля направи поне една снимка. На мен ми звучи като ново заболяване и ако се превърне в епизоотично (епидемия), всички трябва да знаем с какво си имаме работа!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ако можеш нека са няколко снимки с добра резолюция,инак ще е поредната фото сесия без възможност за анализиране.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от tanasko Виж публикацията
    Здравейте,моляокойто от вас е запознат да ми каже каква болест е тази и дали е опасна и заразна за другите ми кошерчета.
    Един от кошерите ми загива въпреки че си има всичко,включително и майка и пило.Има едни черни пчели и живи и мъртви и едни избелели,и запечатаното пило е като развалено. ЩО за случка е това
    Пилото прошарено ли е ?
    В предвид - разхвърляно .

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    Не колега не е прошарено,друг колега от форумът каза че най-вероятно е простудено пило,щом го погледне и със сигурност установи какво е ще пиша тук да споделя за какво става вопрос.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Моля за помощ, четох, гледах, но не намерих отговор. Семейството е на 7 междурамия пчели. Преди един месец смених майката, като им сложих зрял маточник. Майката се излюпи и оплоди, заработи си нормално. Другите рамки са плътни с запечатано пило , няма прошарване или нещо др. Обаче ми направи впечатление че само на една рамка имаше няколко ларви в обратна посока, "задницата" им стърчи навън и не са запечатани. Кажете това на какво се дължи.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 2015-07-13 20.38.06.jpg‎   2015-07-13 20.37.27.jpg‎   2015-07-13 20.37.58.jpg‎  

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Като извадя строителна рамка от кошера и няколко дена не я претопя ако има ларви по същия начин започват да излизат на вън.
    Да не би да е крайна пита и да са малко пчелите да не могат да я обслужват.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Като извадя строителна рамка от кошера и няколко дена не я претопя ако има ларви по същия начин започват да излизат на вън.
    Да не би да е крайна пита и да са малко пчелите да не могат да я обслужват.
    Да крайна е. Но пчелите не ми се виждат малко.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не разбирам и с друго не мога да помогна, нека някой компетентен да се изкаже.

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от bobi mitrev Виж публикацията
    Моля за помощ, четох, гледах, но не намерих отговор. Семейството е на 7 междурамия пчели. Преди един месец смених майката, като им сложих зрял маточник. Майката се излюпи и оплоди, заработи си нормално. Другите рамки са плътни с запечатано пило , няма прошарване или нещо др. Обаче ми направи впечатление че само на една рамка имаше няколко ларви в обратна посока, "задницата" им стърчи навън и не са запечатани. Кажете това на какво се дължи.
    Мехурчест гнилец, но новия щам, стария беше етническо заболяване и ограничен само до определени раси (като проявления на симптоми по пилото), които в по-голямата си част не се отглеждат в България. При пилото вирусът убива част от популацията, докато възрастните индивиди, които го пренасят (където също се размножава) са напълно функционални, но със малко по-кратък живот. И стария (които вече е напълно изместен) и новия щам на вируса се срещат буквално във всеки един кошер поне в Европа.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Нещата тук се оправят много по-лесно от АГ. Смяна на пити, майка и яко подхранване. Пак стигаме до там, да отглеждаме силни семейства!

 

 
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •