Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 67
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз съм работил дълго време в търговията и едно съм разбрал.Търговия без магария не може.Колегата пише,че двама братя които печелели луди пари от мед.Ей заради такива приказки ще има пълнеж как каза г-н Матеев.То и аз познавам такива хора които изкарват пари.Но ходят да крадат пчели,гледат пчели които дават повече мед от нашите и пр..Но всичко е въпрос на време да се срине защото колкото по малко пълнеж толкова по малко печалба.Да не говорим пък тия пчели дето им носят с повече мед какво ще стане с тях с времето.Истината е тая че на бизнеса трябва да се слугува не зависимо да ли е малък или голям.А тоя колко да ти е голям бизнеса зависи само от човека.Защото всички рискуваме по различен начин.
    Колега АНТОНОВ ,никой не е ЗАБОГАТЯЛ по за конен начин.Колкото и примери да ми даваш няма да го повярвам това нещо.

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Дори не предполагаш колко жестоко са урегулирани бизнес-отношенията в други държави, и какви ОГРОМНИ ДАНЪЦИ се плащат в тях. И въпреки това те просперират и са изпреварили България като малка гара. Така че може да се поспори по този въпрос кой е действителният виновник ......
    Защо си мслиш че не съм запознат ? Думата урегулирани е точна за там, тук бизнес отношенията са мутренизирани. А приказките за оня дето продавал ябълки купил круши, продал и тях и спечелил ..... е измислена за такива като нас за да могат да ни окрадат както те си знаят. Действителния виновник е този, който ми пречи да живея демократичнно в собственната си държава, и ми посочва терминала!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  3. #53
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Темата е интересна и би могла да бъде полезна на мнозина които се интересуват от материята. Икономика на пчеларството, развитие на малък или среден семеен бизнес това е неразделно от пчеларството. И мисля че има достатъчно хора в форума които се интересуват истински от тематиката. А от 65 поста с този има едва 10 които са по темата и 55 поста със спам и обидни намеци.... след това се сърдим

    п/п/ а това че е интерсна тема и хората се интересуват говори самата посещаемост на темата. Няма и 24 часа откакто е създадена а е с над 1 400 посещения... Единствената друга тема която е посещавана повече за последните 24 часа е темата Цена на меда която сама по себе си отново е бизнес тема...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Градец, общ. Костинброд, обл.София
    Моят ентусиазъм все още не е докоснат от негативизъм. Миналата година започнах с 3 отводки, които слоших в самоделни 8 рамкови кошери с украински размер на рамката. Сандъците са разработка на баща ми от края на 80-те. В началото на годината закупих 3 Дадан- Блатови на 12 рамки. Купих 8 майки, делих и в момента зазимявам 18 семейства. Мисля, че засега успявам добре да се развивам. Сега поръчах някои неща от англия за майкопроизводство и се подготвям за новият сезон. Мед извадих само от 2 - около 40кг общо, а останалите разпределих към по-слабите. Справих се с търтовка, мистериозно изчезнали майки и две нападения. Чувствам се прекрасно. Това ми дойде като идеален заместител на стратегиите, които циках в началото на века на компа си. А за системата на баща ми, ще направя догодина една тема, независимо, че скептиците ще са доста.

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от munteanu Виж публикацията
    Моят ентусиазъм все още не е докоснат от негативизъм.
    За жалост не винаги добър пчелар означава добър търговец. Просто от всяко дърво свирка не става аз се занимавам с пчели от години но по сериозно от 2-3г. напредвам с материала и практиката но уви с търговията съм кръгла нула. И мисля че има доста голям % пчелари като мен с 40-50-60 бр. пчелни семйства който хем не са хоби пчелари хем не са и чорбаджии и не са лоши пчелари но не са търговци.
    Пчели се увеличават живи и здрави догодина да ти дадът един тон мед и да го продадеш по поне 8лв. буркана.Успех

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Много отдавна, в началото на форума някъде съм казвал, че рядко се случва добрият производител да е и добър търговец. Това обаче не означава, че не може да има успешен бизнес, без да уточняваме в сферата на производството или на търговията.
    А "ентусиазъм" и "негативизъм" са си чиста проба емоция. Нали прочетохте за мистър Бъфет?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Темата за доходност на брой кошер показа реално какво печелят пчеларите, 90% печелят до 200 лв на кошер и повечето от тях не вярват, че може да се спечели повече. Защо ли? Имаше гласували и за повече доход , но кой да им повярва, а единствения гласувал за над 500 лв е реален колега и не се базикам, но за повечето пчелари той беше химера.

  8. #58
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Ако трябва да бъдем реалисти и да говорим за пчеларството безпристрастно това си е голяма загуба на време,труд и пари. Иска да бъдеш адски информиран почти до докторска степен за да правиш пари от него. Има много малки и средни бизнеси където с много по-малко акъл и труд ще правиш повече пари и много по-бързо. Въпроса е че на повечето пчелите им са на сърце и се опитват всяченски да печелят от това други пък си мислят, че немогат да правят друго и не са и опитвали и те така. Като направиш сметката един кошер след колко време започва да работи за теб в район където не се вади по 100кг мед от кошер, че неможем всички да сме в такива райони видиш ли и ти става ясно, че без да преувеличавам няма да ти стигне кучиа му животец да забогатееш. Познавам много пчелари, но нито един който да си вади хляба само от пчеларство всички помагат на пчелите със странични доходи, а уж пчеларството трябваше да се страничен доход Незнам дали все още Дамян прави видео чата, но помня че на няколко пъти в който го наблюдавах се чакаше до 22:00-23:00 да се съберат хората, че да се приберат от работа и нито един път не се чакаше някой да се прибере от пчелина, ако се правеха пари от пчеларсвото каква работа бре хора за какво ви е тая работа, ако се докарваха стабилни доходи от тия пчели. Знам за хора който немогат да си завържат обувките сутрин, но прават луди пари, а досега не съм видял толкова тъп пчелар, но и толкова богат

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    ... Знам за хора който немогат да си завържат обувките сутрин, но прават луди пари, а досега не съм видял толкова тъп пчелар, но и толкова богат
    Това е особен талант, не е даден всекиму, подобно на изкуството е. Не може всички да са велики певци или художници. Затова 5% от населението държи над 70% от парите /нещо подобно беше статистиката, може и да греша цифрите/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    преди в този форум се насърчаваха младите пчелари а сега има нотки за обесърчаване с цел да останат само най големите

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •