Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 45 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 443
  1. #161
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    А законте кой ги твори, не ги ли творят СИЛНИТЕ? Не говоря за депутатите или народното събрание, те са пионки. А кръга от хора над тях, тези които управляват в сянка.

  2. #162
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нямам представа, дори и не съм ги проучвал подробно какви са им разликите. Мене ме интересува именно само аспекта с МОТИВАЦИЯТА - тоест какви права ми дава съществуващата система. Забележи - системата не ми е дала пари - дала ми е само ПРАВОТО ДА СЕ ОПИТАМ ДА ГИ СПЕЧЕЛЯ. Това за мене е достатъчно като мотивация, и аз наистина под въздействието на тази мотивация цял живот съм се трудил на 120%, включая и през почивните дни.

    Значи системата (модела) работи, като не мога да го кажа това същото за социализма.
    Работи, стига да имаш качества и амбиции. Аз не успорвам твоите постижения и всички не могат да прогресират по същия начин. Казвам че има експлоатация при отношенията работодател-работник, не навсякъде но ги има. Което съответно рефлектира в отношенията работник-работодател.

  3. #163
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Целта на модела беше да ни накара да работим по-здраво, отколкото работехме в социализма. И тази цел наистина е изпълнена, поне по отношение на 80-90% от хората. И ако нямаше други държави, по-развити от нас, щяхме наистина да се чувстваме по-добре и по-щастливи. Това е така защото в основата на щастието се крие СРАВНЕНИЕТО, а не АБСОЛЮТНАТА СТОЙНОСТ на постиженията.

    Иначе ако вземем да се сравняваме с живота в миналото, ами че то и най-бедния човек има екстри на цивилизацията, на които би завидил дори и един египетски фараон. Да, ама това не ни прави щастливи.

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Във VBOX7 качил един клип,,ИНЖЕНЕРСКА МИСЪЛ,,тоя човек ми беше начални с образование инженер.След като изгледате клипа вие ми кажете какво да ми е отношението към него?

  5. #165
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Вече ви казах, че отрицателни примери могат да се дадат за всички етажи на модела. Но това са единични случаи, а модела си работи въпреки тяхното съществуване. Самият факт, че си обграден със стоки, изработени от този модел означава, че зад всяка една стока се крие една успешна реализация на принципите на модела.

  6. #166
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Във всички общества в цялата човешка история "умните" глави непрекъснато са мислили как да се справят с настроенията на масите - тоест на хората, който виждат че са бедни, но не са са съгласни с това. Това продължават да го мислят и днешните "умни" глави. И наистина най-много ги е страх от народното недоволство, която може лесно да прерастне в революция.

    Така че в съвременния модел са заложени методи за справяне с тази заплаха, но това е вече друга тема на разговор.

    Това е една друга теория, която няма да ви я развивам, но според нея има цикличност, която няма как да я избегнем. Тоест понеже гъза е недоволен от мозъка, рано или късно ще предизвика отрязването на главата, като с това ще загине цялото тяло. Следва връщане в първобитно-общинния строй на малкото оцелели (малкото преживели световния катаклизъм), и след това цялата история отново ще се повтори (нови 5-10 хиляди години развитие).

    И така ще се въртим в безкрайни цикли, защото главата и гъза никога няма да заработят синхронно в полза на целия организъм .....

  7. #167
    Интересни тези но ако Матеев беше на мястото на работника нямаше да говори така. Аз съм сигурен че ако някой му предложи 600-700 лв да бачка по 12-13 часа на ден в пека едва ли би приел. Просто неговата камбанария е друга по на високо е от нашата. От високо живота изглежда някак си по хубав от колкото на ниско. Вола е хубаво животно за чорбажията си, но все е в браздата докато е жив, никой не го пита почива ли му се или много ли му идва работата ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #168
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На земята има много и всякакви народи, в които има достатъчно голям брой от хора (клетки на организма). Да, ама някои държави са постигнали много повече от други. Защо това се получава така, след като строителни клетки има навсякъде? Ами разликата е именно в МОЗЪЦИТЕ....
    В мозъците другия път - когато Европа е била варварска, Индия и Китай са били толкова напреднали, че не можеш и да си представиш. Получава се така, поради простата причина, че едни народи са поробвали други народи т.е. принципа на мускулите, а не на мозъка. Европейците са смачкали и унищожили редица култури, народи и цивилизации - разграбвали са векове наред богатствата и постиженията им. Овълчването е било толкова нечовешко, че се е стигнало до две световни войни в рамките на по- малко от половин век. Какви мозъци, какви умнотии изсмукани от пръстите си, развиваш - естествено, че приказваш ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, щом мерата ти за успех и мозък, е финансовия капитал. Айнщайн да не е бил милионер - Ван Гог да не е бил банкер ..... колко гении и таланти от всякакви сфери искаш да ти изредя в историята, които никак не са живеели в материален разкош, че дори и са тънали в мизерия, там в дъното на социалната йерархия.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #169
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Хайде да ви кажа и за последното, че имам друга работа - да уча за държавен изпит.

    Най-голямото оръжие на властимащите всъщност се явява дадената на всички ГЛАСНОСТ. Мислим си, че тя е едно голямо постижение на демократичното общество, но истината е съвсем друга. Истината е, че гласноста чисто психологически позволява да се РАЗТОВАРИ НАПРЕЖЕНИЕТО и СТРЕСА от неуредиците в живота. Човек публично напсува властимащите в публичното пространство, и след това си ляга спокоен, че не е стоял безучастен, а се е борил със системата. И остава пасивен до следващия път, когато системата отново го преебе, и отново му даде правото да си излее мъката в публичното пространство.

    Та именно гласноста е нещото, което спомага за поддържането на стабилна система. Плюйте управляващите колкото си искате, и така ще се успокоите, а те ще го преместят в другия крачол и ще продължат така, както си знаят.

    Ако я няма гласноста, напрежението постепенно ще се натрупва, и когато достигне до критични размери, ще прерастне в революция. Друг е въпроса дали тази революция ще доведе до нещо по-добро или по-лошо. Това няма значение - важното е че всички едновременно са отприщили напрежението, изляли са го, и след това са се прибрали в къщи горди от постигнатото. И понеже не знаят какво да правят с новопостигнатата "свобода", безропотно като овце ще се оставят някой друг да я употреби в тяхна вреда. Тоест ще дойдат други властимащи, които пак ще започнат да действат по същия начин просто защото няма друг начин. И пак ще започне да се натрупва напрежение в масите, което пак след определен брой години ще доведе до революция. И всичко това защото е нямало гласност. Сега обаче вече я има ......

    Та да живее ГЛАСНОСТА - най-великото изобретение на властимащите в наше време. Плюйте ги в публичното пространство и след това доволни от себе си опъвайте хамута.

  10. #170
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Айде и аз за последно да ви представя двете гледни точки

    http://www.aaanything.net/wp-content...y_assholes.jpg
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

 

 
Страница 17 от 45 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •