Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 94
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз я виждам навсякъде около себе си! Постоянно имам взаимоотношения с продавачи и купувачи...
    Виждаш анархия и монопол!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз съм много далеч от майкопроизводството (общо взето си нямам на представа) ама този гуру с тези кутийки въобще не ми вдъхва доверие даже не догледах клипа.Виж на г-н Матеев майките съм ги виждал само на снимка дето ги показа (ами че те бяха като биволици голями) също съм чувал колеги вземали от Дони и са много доволни.Е може ли всичките да продават на една цена по логика един един търговец не може да продава на загуба защото фалира. Между другото темата за пазарната икономика е много разтеглива и объркана с нейните течения кореннопротивоположни.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Човека си работи по метода на Алей, но в Български вариант! Какво като терминологията, и инструментариума му куца? Има резултат и му се кефи. Важното е, както се каза че споделя. Чудя се колко ли сега търсят от тоя в прах в аптеката, дето ги приспива на кооома ? Като показа дипломата и край! Смълчах се! Чисто и просто си имаме такава тема, не беше нужна втора за вицове?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #64
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да кажа за вълшебния прах - въобще няма нужда от такъв. Има си много по лесен начин, и той се нарича ПРЪСКАНЕ С ВОДА. Стръсквате пчелите в едно отворено сандъче и веднага след това ги пръскате с вода посредством шише с пръскачка (например от препарат за почистване на стъкла).

  5. #65
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Матеев, защо изтри и моя пост? Аз питах чисто информативно.

  6. #66
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Много сериозно се отклонявате . Прочетох и другата тема с обвиненията - Матеев като те засегнат реагираш доста остро а не казваш трите неприети майки сменяш ли ги ? Както споменах в една тема , преди се споменаваше за евтини и качествени майки , сега се оказа , че няма как да са евтини дано с времето не се окаже , че и качествени трудно се намират . Нищо лично към никой но трябва всичко да е обективно и последователно .По темата за майките -прехвърляхме още март с малка успеваемост , след това лошото време попречи на бързото оплождане но не и от качеството . Младите майки се представят повече от добре на пук на всичко.

  7. #67
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Матеев, защо изтри и моя пост? Аз питах чисто информативно.
    Постинга ти не е изтрит. Просто е преместен заедно с другите постинги в отделна тема, наречена "Случая Ciko".

    Получаваш предупреждение за БАН поради следните причини (нарушения на правилата на форума):
    1. Умишлен спам
    2. Търсене на сметка за действията на Администратори или Модератори в публичното пространство. Можеше да попиташ в ЛС.

  8. #68
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Много сериозно се отклонявате . Прочетох и другата тема с обвиненията - Матеев като те засегнат реагираш доста остро а не казваш трите неприети майки сменяш ли ги ? ......
    Ако беше чел редовно форума, щеше да знаеш, че приемането на майки и маточници ВИНАГИ СИ Е БИЛО ПРОБЛЕМНО. Винаги има някакъв малък процент на неприети майки или маточници, и аз този процент го оценявам на около 20-30%. Никой никога не е успявал да постигне 100%-ова успеваемост в приеманията, така че това по принцип не е проблем на майкопроизводителя, ако е произвел качествени майки.

    Във форума много пъти сме обсъждали какво трябва да се направи, за да се повиши процента на приеманите майки. За съжаление обаче все още не е измислена методология, която да гарантира 100%-ово приемане, иначе ако имаше такава, аз досега 100 пъти щях да съм я написал. През годините съм пробвал много идеи от форума или от литературата, но никога не съм успявал да постигна 100%-ово приемане на майките. Това е така и при всички останали пчелари, и предполагам, че това трябва да се знае от всеки.

    Според мене майкопроизводителя носи отговорност само ако някоя майка умре по време на транспортирането с куриер (и това се случва понякога). Майкопроизводителя обаче не носи отговорност за неприетите майки, защото той няма контрол върху действията, които предприема пчеларя, за да гарантира тяхното приемане. Самите пчелари понякога допускат много грешки (волни или неволни), които могат да доведат до неприемане на майки. Но дори и да не се допуснат никакви грешки, пак може пчелите да откажат да приемат новата майка. Причината е, че пчелите просто не харесват майката по някакви си техни критерии, които ние не ги знаем. Това обаче не означава, че майката е некачествена. Може да е точно обратното - пчелите да са некачествени. Например ако има голяма разлика между пчелите и майката в расовата принадлежност, то те може и да не я приемат. Но проблема с расата може да не е в майката, а в пчелите. Това е само един от възможните проблеми. Мога да изредя поне още 100, върху половината от които ние сме неподвластни да им влияем или променяме.

  9. #69
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Най-голям процент на приемане на майки има по време на паша..... Колкото по-силна паша, толкова по-успешно премане. ПАША, не “подхранване“.

  10. #70
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Дони продава Бъкфаст. Самата марка си е с ранг на Мерцедес и за да се продава добре, трябва да има и цената на Мерцедес. Самият аз съм го съветвал за това, защото за него това е правилната маркетингова стратегия. Никой няма да повярва, че един Мерцедес е Мерцедес, ако се продава в ценовия сегмент на евтините масови автомобили.

    При мене е друго - аз се опитвам да продавам Москвич (Българска медоносна) и никой няма да повярва, че един Москвич може да струва колкото един Мерцедес, дори и да е по-качествен от него.

    Осъзнаваш ли къде е разликата? Разликата е в това, че на мнението на купувачите опаковката (марката) влияе много повече от реалните качества на самата стоката. Ха-ха .... всяка една жена може да пържи много хубави картофи, но въпреки това всички (особенно децата) предпочитат да отидат да ядат скапани и скъпи пържени картофи в Макдоналдс.
    Ще си позволя отново да не се съглася съвсем с теб. Имам 3 годишен опит с майки от Дони и отново ще кажа, те си заслужават цената. Ще кажа също и това, че те с нищо не превъзхождат моите СВИЩЕВИ мелези. През тези години, даваха точно толкова мед, колкото и останалите ми семейства. Дори рекордорите през годините винаги бяха семейства с мои майки. Какво като през Февруари имаха почти двойно повече пило от останалите? Трябваше да им слагам питки за да не умрат от глад, за разлика от останалите. А в началото на акацията, моите си, ги бяха настигнали. Жалко че пашата се провали, за да направя още едно сравнение. След това последва избягал рой точно с майка ВВ, а моите си ме чакаха. Дали ще си купя отново майки от Дони. Да възможно е, точно толкова, колкото и от теб или от Софрон или от Словения или от където и да е другаде. Няма причина да не го направя отново.

 

 
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •