Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 73 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 730
  1. #311
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    .... Концепцията за 3-те оферти масово се използва по всички мерки на програмите за развитие на селските региони. Тя не е нова - нейната технология отдавна е отработена. Процедурите около тази концепция са задължително наложени от Евросъюза, и колкото и да искаме, нищо не можем да променим в тях.

    Та това с 3-те оферти е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗИСКВАНЕ за всички мерки на ДФЗ, при които не се оперира с пределни цени. Именно пределните цени спасяват пчеларите от изискванията на Евросъюза, но по мерките за пчеларско оборудване нямаше как да се определят такива. Следователно остава доказването на цената с трите оферти, и пчеларя е ДЛЪЖЕН ДА ИЗБЕРЕ НАЙ-НИСКАТА ОТ ТЯХ. Има обаче правото да избере по-висока оферта, но тогава избора му трябва да е придружен от 1-2 страници ПИСМЕННА ОБОСНОВКА заще е избрал по-скъпата оферта. Проверяващите от ДФЗ в София ще прочетат писменната обосновка и ще преценят дали мотивите са основателни или не. Ако са основателни, ще платят по по-скъпата оферта. Ако не са основателни - ще платят по най-евтината оферта.
    Един въпрос от другата страна на бариерата.
    От няколко места ми искат оферта и съвет от къде да получат още две оферти. За съжаление аз не мога да посоча друга система с показателите на BeeG 13, за да бъдат офертите съпоставими. Как се постъпва в такъв скучай?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #312
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Също не разбрах и точките как се изчисляват. Искаха да докажа, че имам поне 3г. стаж като пчелар. Не мога да го докажа. Преди 2015г. бях незаконен (нерегистриран).
    П.П. Също нямам обучение по пчеларство. Мога само до представя Анкетна карта за 2015г. Ама във фонда не ми казаха колко точки ще ми даде това.

    На края на страницата е таблицата с точките.
    http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136925546

  3. #313
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Получаваш точки за регистрирано ЗП повече от една година.
    Ако нямаш предната година не изпълнен договор към НПП 2014–2016 също има бонус.
    И ако не си от необлагодетелстван район май е това.
    А после какво се прави.
    1. Одобряват ме.
    2. Купувам центрофуга.
    3. Изплащат ми 2500.
    Или.
    1. Купувам центрофуга.
    2. Чакам да ме одобрят.
    3. Чакам да ми преведат парите.
    Кой вариант се случва в действителност? Има ли вариант да взема центрофуга, пък да не ме одобрят?

  4. #314
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Един въпрос от другата страна на бариерата.
    От няколко места ми искат оферта и съвет от къде да получат още две оферти. За съжаление аз не мога да посоча друга система с показателите на BeeG 13, за да бъдат офертите съпоставими. Как се постъпва в такъв скучай?
    Може би знаеш, че те предлагат периметрова охрана за пчелини, но цената е доста по-висока от твоята.
    http://www.kvel-bg.com/index.php?l=3

  5. #315
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    На края на страницата е таблицата с точките.
    http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136925546
    Отговарям на 1 и 7. Събирам 35 точки.

  6. #316
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А после какво се прави.
    1. Одобряват ме.
    2. Купувам центрофуга.
    3. Изплащат ми 2500.
    Или.
    1. Купувам центрофуга.
    2. Чакам да ме одобрят.
    3. Чакам да ми преведат парите.
    Кой вариант се случва в действителност? Има ли вариант да взема центрофуга, пък да не ме одобрят?
    Одобряват те,
    Подписваш договор,
    Купуваш центрофугата,
    Отиваш в РРА на ДФЗ и подаваш заявка за плащане
    В следващите 45 дни евентуално могат да ти дойдат на проверка на инвестицията
    До 45-тият ден(може и по-рано) би следвало да са ти платили - 50% от ценете на центрофугата, но не повече от 2500лв.

    Пък ако не те одобрят, едва ли някой може да те спре да си купиш центрофугата...

  7. #317
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А после какво се прави.
    1. Одобряват ме.
    2. Купувам центрофуга.
    3. Изплащат ми 2500.
    Или.
    1. Купувам центрофуга.
    2. Чакам да ме одобрят.
    3. Чакам да ми преведат парите.
    Кой вариант се случва в действителност? Има ли вариант да взема центрофуга, пък да не ме одобрят?
    1. Подаваш заявление.
    2. Одобряват те.
    3. Сключваш договор с ДФЗ.
    4. Правиш инвестицията.
    5. Подаваш заявление за плащане.
    6. Проверка от ДФЗ.
    7. Чакаш парите.

  8. #318
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Вече търся 3 оферти за центрофуга. И договор.
    П.П. А пчеларските магазини ако ми дадат оферта, дали ще я признаят в ДФЗ. Или трябва да е от фирма производител.

  9. #319
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Един въпрос от другата страна на бариерата.
    От няколко места ми искат оферта и съвет от къде да получат още две оферти. За съжаление аз не мога да посоча друга система с показателите на BeeG 13, за да бъдат офертите съпоставими. Как се постъпва в такъв скучай?
    Това по НПП ли или по селските региони?

    Защото не трябва да се търси пълна съпоставимост, а само съпоставимост по критериите, заложени в съответната наредба към съответната програма. Всяко едно разрешено оборудване трябва да е съпътствано от критерии за съпоставимост.

    В НПП не си спомням да сме определяли критерии за охранително оборудване, което означава, че не може да се закупува, а по селските региони трябва да прочетеш съответната наредба към съответната мярка.

  10. #320
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Може би знаеш, че те предлагат периметрова охрана за пчелини, но цената е доста по-висока от твоята.
    http://www.kvel-bg.com/index.php?l=3
    Благодаря за информацията, не знаех че предлагат специализирана периметрова за пчелини. Ще разгледам сайта им.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 32 от 73 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •