Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 73 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 730
  1. #261
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Ходих до фонда да подам заявление за кошери. Служителката поиска да кажа аз цената на която ще купувам кошерите, защото още нямали пределни цени. В последствие като определят цените ако заявените от мен са по–високи щели да ги орежат според тяхната цена.
    Същото е и с лекарствата. Ние цени нямаме казват, отиди до аптеката от където ще купуваш и напиши тяхната цена!
    Направо нямам думи!!!
    А подаването на заявлението за участие е много улеснено, поне нещо в правилната посока да е направено. Няма копия, листи да носиш, всичко им излиза в системата попълват го електронно, подписваш се и готово.

  2. #262
    А за отводки и майки как се процедира?

  3. #263
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от go6om Виж публикацията
    А за отводки и майки как се процедира?
    Пишете някаква по-висока цена(примерно 25лв/без ДДС, което е 30лв/с ДДС за майка и 125лв/без ДДС, което е 150лв/с ДДС за отводка), за да сте сигурни, че ще се вместите в лимита, а те от фонда като определят цените ще ги редуцират в договорите, но ако някой е заявил на по-ниска цена от тази която определят като референтна, едва ли ще му впишат в договора по-висока отколкото е заявил.

  4. #264
    Потребител
    Регистриран
    16.08.2013
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Пишете някаква по-висока цена(примерно 25лв/без ДДС, което е 30лв/с ДДС за майка и 125лв/без ДДС, което е 150лв/с ДДС за отводка), за да сте сигурни, че ще се вместите в лимита, а те от фонда като определят цените ще ги редуцират в договорите, но ако някой е заявил на по-ниска цена от тази която определят като референтна, едва ли ще му впишат в договора по-висока отколкото е заявил.
    Сакън не правете това.Като посочвате по висока цена се създава чувство че това е реалната цена.Колкото по висока е цената според нея ще доплащате и вие.А медът поне още 3 години ще е около 4лв.

  5. #265
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Утре в 14:00 сме на заседание в МЗХ за определяне на пределните цени. И вечерта като се върна у дома (някъде към 20:00) ще ги напиша във форума.

    Към момента са валидни старите пределни цени, които вече ги публикувах малко по-назад в темата. Утре ще се решава пределната цена на отводките, тъй като САПИ подаде нова информация към МЗХ за реалните средни продажни цени през 2016 г., и тази информация е 120 лв. с ДДС. Утре при обсъжданията ще се въртим около тази цифра, пък да видим какво ще излезе.

    Иначе ако някой реши да побърза да кандидатства, наистина стратегически най-правилно е да напише по-високи цени. Например 140 за отводка и 25 за майка. Ако пределните цени се окажат по-ниски, ДФЗ ще коригира договора без да има никакви други последствия за кандидатстващия.

    Ако обаче пределните се окажат по-високи от цената на кандидатстващия, ДФЗ ще плати по неговата цена - просто човека толкова си е поискал. Така че нямате интерес да пишете ниски цени.

    Реалната цена на майките и отводките е по-висока от пределните цени, и през следващия сезон според мене реалните продажни цени ще са малко по-високи от пределните. Поне аз мисля да обявя такива цени, иначе сметката ми не излиза.

  6. #266
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51

    Алчност

    Матеев я ни обясни как една майка струва 30 лева и една келява отвотка 120 при цена на мед 3,80?И ти като бизнесмен..... За колко време ще се върне инвестицията в тази стока и дали има смисъл въобще да се инвестира в сектора?Или вие гледате да си лапате пък обикновените пчелари да ви угояват....

  7. #267
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Крайно време е пчелният мед да се включи в програма -ХУ. -1.Като го вземат на 3лв., държавата да ми донажда още 3лв. Иначе не ми се вързва сметката.Обявил съм 6.00лв ама никой не чува. Друго си е с програма- там и вълка сит, и агнето цяло. Целокупният народ ще се бръкне с някой лев ама то муха го ухапала.

  8. #268
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Според мен 4 рамки ДБ отводка трябва да е най-малко на цена 120 лв. без ДДС, а майка 40 лв. без ДДС. Под тези цени си е жив подарък. На който му е скъпо да не купува или да си произведе.

  9. #269
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Според мен 4 рамки ДБ отводка трябва да е най-малко на цена 120 лв. без ДДС, а майка 40 лв. без ДДС. Под тези цени си е жив подарък. На който му е скъпо да не купува или да си произведе.
    А къде е икономическата логика на това,което си написал? След като цената на меда пада,за мен трябва цената на отводките и майките да падне също!!! Аз пък казвам цена на отводка - 80 лв. , а цена на майките - 15 лв. Всички други цени не са пазарни и нямат логично обяснение.И само да добавя ,че програмите спират след 3-4 години и такива цени програмни няма да има ,а само пазарни!

  10. #270
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Утре в 14:00 сме на заседание в МЗХ за определяне на пределните цени. И вечерта като се върна у дома (някъде към 20:00) ще ги напиша във форума. Към момента са валидни старите пределни цени, които вече ги публикувах малко по-назад в темата. Утре ще се решава пределната цена на отводките, тъй като САПИ подаде нова информация към МЗХ за реалните средни продажни цени през 2016 г., и тази информация е 120 лв. с ДДС. Утре при обсъжданията ще се въртим около тази цифра, пък да видим какво ще излезе. Иначе ако някой реши да побърза да кандидатства, наистина стратегически най-правилно е да напише по-високи цени. Например 140 за отводка и 25 за майка. Ако пределните цени се окажат по-ниски, ДФЗ ще коригира договора без да има никакви други последствия за кандидатстващия. Ако обаче пределните се окажат по-високи от цената на кандидатстващия, ДФЗ ще плати по неговата цена - просто човека толкова си е поискал. Така че нямате интерес да пишете ниски цени. Реалната цена на майките и отводките е по-висока от пределните цени, и през следващия сезон според мене реалните продажни цени ще са малко по-високи от пределните. Поне аз мисля да обявя такива цени, иначе сметката ми не излиза.
    Г-н Матеев,миналия сезон да би да сте били на загуба,че ще вдигате цените?Цените падат на крайния продукт,Вие ще вдигате цените.Интересно ми е,дали наистина си въобразявате,че някой ще купува скъпи майки и отводки при тази цена на меда .....

 

 
Страница 27 от 73 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •