Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 651 от 676 ПърваПърва ... 151551601641649650651652653661 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,501 до 6,510 от общо 6760
  1. #6501
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Добре, но стига рева за цена и че те преибават. Стига гледа къде, кой, на колко продава. Има понятие " себестойност". Меда си е мой и мога да го продавам без да се съобразявам с някой.

    пп. от глупавия човек още веднаж : провери си сметките, не може в цяла България да се продава на 15лв., за да се докараш на печалба.
    Ти на това що изкарваш от пити обработени с химия за гъгрици мед ли му казваш? Я се поотвий още малко та да разберем що ти излизат сметките!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #6502
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Абе човек, защо бягаш,като гузен. Писах, че даваш 1500кг. захар не за друго, а да ти кажа, че това ти вдига себестойността.
    И продължаваш с глупостите, тия 1500кг. съм ги давал само 2020г. защото така се наложи, как това ще ми промени разхода като цяло. Тази година примерно извадих 2 отводки от кошер и изградих 700 рамки без капка сироп. Природа, каквоти ни свири това играем, но ти това трябва да си го научил за 30 години. Не ми е ясно какво те бърка ако меда се продава на реална цена?

  3. #6503
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има инфлация може би найстина цена от 10лв. е нормална за масовите медове като слънчоглед и ливадни буреняци но лично аз го продавам по 8 и 9 лв. не защото са ми излишни някой и друг лев ни съм цъфнал ни вързал но ме е срам да искам повече като знам че меда не е стока първа необходимост и хората къде го копуват и те се чудят как и кое по напред.

    П.П.Не се чувствам предател тия де му търсят 15лв. за тях и тия с 12лв.са предатели.
    Точно това е, това не е стока от първа необходимост, както казват хората не ми пука дали меда е 9 или 10 лева, ние купуваме 1 път в месеца мед и 1лев повече или по малко е все едно. Проблема на хорава е с храната първа необходимост защото се взима всеки ден. И дали не си работил за този мед та да те е срам, прекупвачите трябва да ги е срам не пчеларите. Взимаха го на 3,50 и го продаваха на 15 лева.

  4. #6504
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Точно това е, това не е стока от първа необходимост, както казват хората не ми пука дали меда е 9 или 10 лева, ние купуваме 1 път в месеца мед и 1лев повече или по малко е все едно. Проблема на хорава е с храната първа необходимост защото се взима всеки ден. И дали не си работил за този мед та да те е срам, прекупвачите трябва да ги е срам не пчеларите. Взимаха го на 3,50 и го продаваха на 15 лева.
    По мое мнение цена от 3,50лв. е безумие не разбирам как им излиза сметката на тия хора.Ма аз съм си хобит и половина и вадя някви минимални количества де ги продавам на познати.Общо взето си продавам меда за седмица но е от порядъка на 300-400кг.Та съм мижава работа.Намалих броя и посещенията тая система по ми изнася и затова нямам нищо общо с мастодоните или поне мамутите в сектора.

  5. #6505
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2013
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    София
    А сега на каква цена го изкопуват,предполагам околу 5.00лв

  6. #6506
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Илиан77 Виж публикацията
    А сега на каква цена го изкопуват,предполагам околу 5.00лв
    Зависи от вида мед. Букета е над 5 лв.

  7. #6507
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2013
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    София
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Зависи от вида мед. Букета е над 5 лв.
    Да за букет става дума,но аз чух че са го взимали и за по 5.50лв

  8. #6508
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Илиан77 Виж публикацията
    Да за букет става дума,но аз чух че са го взимали и за по 5.50лв
    Да, за това казах над 5

  9. #6509
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, за това казах над 5
    Абе ще се разберете накрая


    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ...прекупвачите трябва да ги е срам не пчеларите. Взимаха го на 3,50 и го продаваха на 15 лева.
    Е що пък да ги е срам? Ако ги няма прекупвачите, тия дето вадят количества що ще чинят? Под слънцето има място за всички! Е, някой са на по-широко от други, но такъв е живота...

  10. #6510
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Е що пък да ги е срам? Ако ги няма прекупвачите, тия дето вадят количества що ще чинят? Под слънцето има място за всички! Е, някой са на по-широко от други, но такъв е живота...
    Нека ги има, но да го изкупуват на нормална цена, както е в другите страни. Тук на големите пчелари го взимат на добра цена а на останлите балъци по 3.50лв.

 

 
Страница 651 от 676 ПърваПърва ... 151551601641649650651652653661 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 36 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 36 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •