Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 35 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #291
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Изгледах цялото интервю. Беше ми интересно да чуя набелязани проблемите и казусите в опрашването и тенденциите в новата селскостопанска политика, касаещи пчеларството. Специално моето пчеларство със сигурност е нежизнеспособно, ако чакам оттам да ми дойде заплатата. Предполагам и при много други е така, затова и се наричат хоби пчелари. Това, което Илиев казва, се отнася за професионалните пчелари, които чакат дохода си от пчелите. Ако продължават да се занимават само и единствено с пчелите, неминуемо ще бъдат изместени от фермери, които комбинират пчелите с останалата част от фермерското си стопанство - например с овощни насаждения. Може да има и други комбинации - пчелини, които се развиват в посока предлагане на преработен краен продукт - прашец, прополис, восъчни изделия и т.н. Такива комбинации рано или късно ще изтикат класическите пчелни ферми към нерентабилност. Аз по тази причина от няколко години, макар и бавно и без пари, чопля проблема с приложението на съвременните технологии в пчеларството. Имам си концепция, проверката на която на практика обаче изисква неоправдано големи за мен финансови средства или пък ще се проточи прекалено много във времето. За мен, докато с една чанта инструменти един занаятчия /водопроводчик, електротехник, заварчик и какъвто се сетите/ изкарва повече пари от един пчелар със 100 кошера, пчеларството си остава губеща или хоби дейност. Пчеларите или трябва да направят дейността си по-доходна, или да останат в зоната на хоби пчеларството, но там няма как да чакат подпомагане.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #292
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Изгледах цялото интервю. Беше ми интересно да чуя набелязани проблемите и казусите в опрашването и тенденциите в новата селскостопанска политика, касаещи пчеларството. Специално моето пчеларство със сигурност е нежизнеспособно, ако чакам оттам да ми дойде заплатата. Предполагам и при много други е така, затова и се наричат хоби пчелари. Това, което Илиев казва, се отнася за професионалните пчелари, които чакат дохода си от пчелите. Ако продължават да се занимават само и единствено с пчелите, неминуемо ще бъдат изместени от фермери, които комбинират пчелите с останалата част от фермерското си стопанство - например с овощни насаждения. Може да има и други комбинации - пчелини, които се развиват в посока предлагане на преработен краен продукт - прашец, прополис, восъчни изделия и т.н. Такива комбинации рано или късно ще изтикат класическите пчелни ферми към нерентабилност. Аз по тази причина от няколко години, макар и бавно и без пари, чопля проблема с приложението на съвременните технологии в пчеларството. Имам си концепция, проверката на която на практика обаче изисква неоправдано големи за мен финансови средства или пък ще се проточи прекалено много във времето. За мен, докато с една чанта инструменти един занаятчия /водопроводчик, електротехник, заварчик и какъвто се сетите/ изкарва повече пари от един пчелар със 100 кошера, пчеларството си остава губеща или хоби дейност. Пчеларите или трябва да направят дейността си по-доходна, или да останат в зоната на хоби пчеларството, но там няма как да чакат подпомагане.
    Аз си мисля, че ще стане още по - голяма ”каша”, както го каза и водещата. /то па една водеща/

  3. #293
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Нова мярка за пчеларите със загуби на пчелни семейства.
    Компенсират пчеларите с 3 млн. лв. за сушата през 2020 г. | Държавен Фонд Земеделие (dfz.bg)
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  4. #294
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Нова мярка за пчеларите със загуби на пчелни семейства.
    Компенсират пчеларите с 3 млн. лв. за сушата през 2020 г. | Държавен Фонд Земеделие (dfz.bg)
    Има грешка в изписването: - "Компенсиране на НЯКОИ пчелари". Едва ли пчелите опрашват избирателно, както се прави в министерството.

  5. #295
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Поредната схема? Или простотия,която някой е сънувал,унищожени от сушата. Риба ли ?

  6. #296
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Нова мярка за пчеларите със загуби на пчелни семейства.
    Компенсират пчеларите с 3 млн. лв. за сушата през 2020 г. | Държавен Фонд Земеделие (dfz.bg)

    Като ви думах да обявявате зимна смъртност ми се смяхте.Сега пак ми се смейте.50 кошера по 70=3 бонбона и полувина....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #297
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Като ви думах да обявявате зимна смъртност ми се смяхте.Сега пак ми се смейте.50 кошера по 70=3 бонбона и полувина....
    Така. Обявявам. Но някой трябва да дойде да провери. Да, но аз ще си разхвърлям из пчелина всичките празни кошери, и ако евентуално някой ми дойде на проверка ще му ги предоставя да ги опише. Така, но този който ще ми ги описва и хал хабер няма да си има от това което се извършва. И ще пише като писател изпаднал в патос. След това, ако си и малко вещ в документацията, и си в играта.
    Значи на всички пчелите опрашват родната ни природа, а само някои ще обират парите.
    До кога ще се получава това? Толкова ли е сложно, всички кошери/пчелини да се регистрират в кметствата, както си беше и си е. Всеки кошер, всеки пчелар да е значим. Всички допринасят за благата, всички да ползват при несгодите. Ако се полага един лев на кошер, човека с един кошер да си го получи, а този с 500 ще получи 500 лв. Ние обаче си играем на регистрации, на пререгистрации,..... и за чий ..... го правим? Само да се намираме на работа и да показваме на ЕС, че правим нещо, а всъщност - НИЩО.


    П.П. Знам, че това го пиша за кой ли път, но ще го пиша, че току виж някой се вслушал в това що думам.

    П.П. Аз, от кога ли съм започнал да вярвам в таласъми?

  8. #298
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Така. Обявявам. Но някой трябва да дойде да провери. Да, но аз ще си разхвърлям из пчелина всичките празни кошери, и ако евентуално някой ми дойде на проверка ще му ги предоставя да ги опише. Така, но този който ще ми ги описва и хал хабер няма да си има от това което се извършва. И ще пише като писател изпаднал в патос. След това, ако си и малко вещ в документацията, и си в играта.
    Значи на всички пчелите опрашват родната ни природа, а само някои ще обират парите.
    До кога ще се получава това? Толкова ли е сложно, всички кошери/пчелини да се регистрират в кметствата, както си беше и си е. Всеки кошер, всеки пчелар да е значим. Всички допринасят за благата, всички да ползват при несгодите. Ако се полага един лев на кошер, човека с един кошер да си го получи, а този с 500 ще получи 500 лв. Ние обаче си играем на регистрации, на пререгистрации,..... и за чий ..... го правим? Само да се намираме на работа и да показваме на ЕС, че правим нещо, а всъщност - НИЩО.
    А да криеш зимна смъртност добре ли е?А всичката Акация да е БИО добре ли е...?Ся като лапна 3 1/2 бомбона немож да ме стигнеш.Даже за догодина мисля да увелича зимните загуби.Шегувам се разбира се.Аз като ти думах,че това ще ми е най силната година ти ми думаше ФАНТАЗЬОР.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #299
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А да криеш зимна смъртност добре ли е?А всичката Акация да е БИО добре ли е...?Ся като лапна 3 1/2 бомбона немож да ме стигнеш.Даже за догодина мисля да увелича зимните загуби.Шегувам се разбира се.Аз като ти думах,че това ще ми е най силната година ти ми думаше ФАНТАЗЬОР.
    Няма да коментирам повече, че си вдигам.....кръвното.

  10. #300
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няма да коментирам повече, че си вдигам.....кръвното.

    Що се нервиш?Погледни и от хубавата страна.Време е вече да се обявява и зимна смъртност.Така институциите ще почнат да работят и ще има черно на бяло какво е състоянието на Българското пчеларство.До сега какво беше?Всеки крие за пари или да не го изкарат калпав пчелар...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 30 от 35 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •