Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 36 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 359
  1. #311
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Ябълковата ракия е с мед и има неповторим вкус и аромат. Има и чиста сливова ракия. И двете са на по 56 градуса ......
    Чета тези редове и си представям как стоиш пред една запалена камина с буйно горящ огън. Огъня хвърля искри, а ти хвърляш шепа след шепа барут в огъня.

  2. #312
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ябълковото вино стана на ябълков оцет, а той се оказа, че е по-ценен и по-полезен от самото вино.

    Ябълковата ракия е с мед и има неповторим вкус и аромат. Има и чиста сливова ракия. И двете са на по 56 градуса ...... Свикнах им и сега всички други концентрати ми се струват, че са гола вода.
    Матеев дай рецепта за ябълкова ракия. На пчелина имам около 40 дръвчета и така си капят ябълките по земята.

  3. #313
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Този човек ги продаваше пред хотела като малките струваха 2,20 лв. http://viitorsanatos.ro/PENTRU-STUPA...-bust_prod_672
    Каза, че за количества прави отстъпка. Можел да ги изпрати до България, но цената за транспорта ще е 2 пъти по-висока отколкото ако ги изпрати до Гюргево. Така, че предложи да ги изпрати до Гюргево, а аз да си ги взема от там. Засега не зная колко ще струва транспорта до Гюргево, тази седмица ще му пиша да го питам.
    Обясни, че трябва да се намажат с восък, за да ги градят пчелите. Обясни, че дезинфекцията трябва да се извършва с пароструйка, а за да се махне восъка от тях трябва да се охладят под 5 градус Целзий.

    Транспорта струва 45 евро от Клюж до Гюргево за 500 рамки.

  4. #314
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Липсващия 1 час от моите записи на пчеларската конференция в Плевен най-после се появи в интернет пространството. Има го под формата на филм, направен от операторите на колегата Куменов. Изгледайте филма. Интересното става от 15-тата минута нататък, когато аз всъщност откривам неофициалните дебати след като си тръгнаха Министър Танева и след нея и Мария Габриел.

    В моето изказване аз на всеослушание обявих, че причината за липса на обединение са БОЛНИТЕ АМБИЦИИ НА ПЧЕЛАРСКИТЕ ЛИДЕРИ !!! И че нови пчеларски организации ще се създават дотогава, докато все още има неудовлетворени кандидат "лидери". А такива все още има има и аз мога да цитирам конкретни имена. А самото обединение е невъзможно, защото никой "лидер" не иска да заема ПОДЧИНЕНА ПОЗИЦИЯ. Всеки се мисли за по-велик от останалите. И това е не само на национално, но и на регионално ниво.



    Истината за "лидерите" е, че повечето се провалят в това, за което са избрани - да ходят в МЗХ и да подпомагат държавата във формирането на Държавна политика в пчеларството. "Лидерите" или въобще не идват на заседанията, или ако дойдат, идват неподготвени и плещят глупости. И това е масово явление с малки изключения.

    Ако започна да ви разказвам кой какви ги върши, ще се изпокарам с повечето от тях. Но това е горчивата истина ....... Пчеларските "лидери" не защитават пчеларите така, както би трябвало да бъде, ако в работните групи попадаха свестни и интелигентни пчелари. Има такива в страната, но за съжаление те са извън работните групи.

  5. #315
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    ЛИЧНО МНЕНИЕ!

    Не смятам, че обединението е възможно към днешна дата. Докато "СТАРИТЕ ВОЖДОВЕ" не си подадат оставките, няма как да стане. След създаването на КБП, какъв беше отговора на Мишо. Всички знаем. Създаде ОБПС! И какво постигна? Как може да каже, цитирам по памет: Над нас никой няма право да създава организация. Ние сме ШАПКАТА. Така ли се работи за ОБЕДИНЕНИЕ?
    Г-н Матеев, Благодарен съм за всичко което правите, УСПЕХ!
    Мнението ми е, че всички ние, "редовите" пчелари, трябва да знаем кой "какви ги върши". Това ще отвори очите на много от нас (да се надяваме).

    Поздрави, Г. Георгиев

  6. #316
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Матеев , благодаря за клипчето .
    Както се казваше -много вожд , малко индианец .
    Все пак , не чаках година според някои колеги.

  7. #317
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Както се казваше -много вожд , малко индианец .
    Отговорът е: Кофти пера братле!!!

  8. #318
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Искам да ви кажа какво аз мисля, а то е че обединение няма да има. Каквото и да правите вие Матеев и която и друга организация колкото и да го мислите и да се борите това да стане, колкото и да развивате КБП в добра насока и все по-добра насока пак няма да стане защото искате да промените статуквото на хората, а те неискат. Това ще стане когато тази държава и ние хората в нея решим, че искаме да се променим като общество говора за всичко, ако случайно българина реши един ден да бъде буден и деен гражданин на тази държава и реши да си промени мисленето, реши да промени статуквото то тогава не само пчеларството ще се оправи и обедени и тръгне в по-добра посока на развитие, а цялата държава ще тръгне към по-добро. Всички виждат какъв би трябвало да бъде пътя по който да се тръгне всичко да се промени и да започне да се оправят нещата, но хората ние българите неискаме все още да тръгнем по него, докога един господ знае. Такаче колкото и ресурс да хвърляте дори и всички да знаят, че това е най-доброто за бранша докато не решим, че е дошло времето да се промени статуквото в тази държава то нищо няма да тръгне нагоре, а ще си тънем ли тънем в кълта само дето такива хора като вас се хабят напразно опитвайки да покажат на стадото правилният път. Захванали сте се с нещо правилно, но в неподходящиат момент за българското самосъзнание незнам дали е имало подходящ момент затова в близките 20 години.

  9. #319
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    а защо кбп не се присъедени към обпс и да се избере матеев за председател

  10. #320
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Колега, ти големи букви и препинателни знаци имаш ли?

 

 
Страница 32 от 36 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •