Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 53 ПърваПърва ... 404849505152 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 529
  1. #491
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Пак нещо е бъгава работата. Постоянно ме връща в мобилната версия. Казва ми да се регистрирам или логна, а после като избера "нови мнения" ме логва без да попълвам нищо.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #492
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Защо получавам такива лични съобщения ?
    Съобщения 1
    Днес
    26.07.2019
    17:36
    XEvil може да се прекъсне всякаква captcha...
    Lolitafew777
    Съобщения 1
    Вторник
    23.07.2019
    18:04
    XEvil може да се прекъсне всякаква captcha..
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #493
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    И аз получих подобни съобщения от същия автор. Сложих го в списъка с игнорирани. Явно трябва да бъде изключен от форума.

  4. #494
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Временно въвеждане на регистрация с покана и ръчно одобрение, няма ли да ги задържи малко тези навляци? Поне да им ангажира времето и дано да им писне.

  5. #495
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от христо Виж публикацията
    Защо получавам такива лични съобщения ?
    Съобщения 1
    Днес
    26.07.2019
    17:36
    XEvil може да се прекъсне всякаква captcha...
    Lolitafew777
    Съобщения 1
    Вторник
    23.07.2019
    18:04
    XEvil може да се прекъсне всякаква captcha..
    Изтрих личните съобщения, изпратени от този потребител (общо 325 броя). Също така изтрих темите и мненията на този потребител (над 1000 броя). Загубих половин-един час, но мисля че приведох форума в ред.

  6. #496
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Временно въвеждане на регистрация с покана и ръчно одобрение, няма ли да ги задържи малко тези навляци? Поне да им ангажира времето и дано да им писне.
    Въобще в последните 1-2 седмици с Трендафил Дончев отбихме много опити за атака на форума. Някакви руснаци с някакъв софтуер пълнеха форума със спам, който непрекъснато го триехме. Изглежда бяха разбрали в коя година е създадена Българската държава (681) и успяваха да регистрират акаунт след акаунт. След това от името на тези акаунти с някакъв софтуер бълваха спам в изобилие.

    За да се защитим решихме да сменим въпроса, на който трябва да отговори един нов потребител, за да му се приеме регистрацията. Идеята беше новия потребител да отговори на някакъв въпрос, отговора на който се знае само от пчеларите. Така мислехме да ограничим и всички българи, които не са пчелари. Измислихме следния въпрос:

    Каква е фамилията на председателя на КБП (Конфедерация на Българските пчелари)?

    Представете си какво беше учудването ни когато хакерите спокойно започнаха да отговарят на този въпрос и продължиха да регистрират спамерски акаунти. От тука вече можем да си направим извода, че български пчелар стои зад всички тези атаки. Може би той не е самия хакер, но със сигурност консултира руските хакери и им дава информация как да проникнат във форума.

    Така кръга на заподозрените силно се стеснява. Има само няколко човека (пчелари), които са врагове на форума, на Трендафил Дончев или на мене. Започвам да се чудя дали да не дам списък с имената им на ДАНС. И без това в момента е на мода да се ловят хакери и да се тикат зад решетките.

    За да спрем бъдещите атаки временно направихме регистрацията на нови потребители да се проверява и утвърждава от администратор и/или модератор. И ако мейл адреса не е от български мейл сървър, ще отказваме регистрация. Така ще принудим хакерите да си регистрират мейли например в abv.bg, но така те ще оставят следи и ще можем да дадем информация на ДАНС да ги залови.

  7. #497
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Този който прави реклама не е хакер ами спамер,има разлика.
    Тази мярка със бг мейл сървър е глупава и неуместна,има много потребители ползващи външни пощи на гугъл,мсм,яху ...
    По добри резултати могат да се получат със блеклисти .

  8. #498
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма проблеми да възстановя предишното лесно регистриране, но въпросът ми е "Защо след като 3 дена форума се пълнеше с хиляди постинги спам, никой не ми звънна да прекратя тази атака?" Телефона ми не е тайна - писал съм го няколко пъти във форума. Има го и в списъка с майкопроизводителите. Защо тогава никой не ми се обади?

  9. #499
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Няма проблеми да възстановя предишното лесно регистриране, но въпросът ми е "Защо след като 3 дена форума се пълнеше с хиляди постинги спам, никой не ми звънна да прекратя тази атака?" Телефона ми не е тайна - писал съм го няколко пъти във форума. Има го и в списъка с майкопроизводителите. Защо тогава никой не ми се обади?
    А сега де - никой?

  10. #500
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Няма проблеми да възстановя предишното лесно регистриране, но въпросът ми е "Защо след като 3 дена форума се пълнеше с хиляди постинги спам, никой не ми звънна да прекратя тази атака?" Телефона ми не е тайна - писал съм го няколко пъти във форума. Има го и в списъка с майкопроизводителите. Защо тогава никой не ми се обади?
    Още първия спам който забелязах го докладвах и Ви попитах няма ли да вземете мерки, защото усетих на къде духа вятъра! А и Дончев не може да не Ви е информирал, та въпроси от типа "кой ми ака в гащите" не вършат работа

 

 
Страница 50 от 53 ПърваПърва ... 404849505152 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •