Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 41
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    16

    Преносни сандъчета от картон

    Здравейте.От къде да си закупя преносни сандъчета за отводки направени от картон или велпапе?Благодаря Ви предварително.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Lyson и представителите му в България продават такива, но са доста скъпи. По-евтиния вариант е сам да си ги направиш от фазер и дървени летвички за укрепване и здравина. Аз сам си правя такива и себестойноста им е някъде около 5 лева.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    16
    Нямам това време да правя от фазер,трябват ми около 30бр.Виждал съм такива за които питам,използват ги предимно производителите на отводки.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Виж каталога на Lyson страница 66. Цената е 9.50 лв. Това за мене е скъпо. Купих едно такова сандъче и дадох на българска фирма производител на кашони да ми направи оферта за производство. Доколкото си спомням ми дадоха цена около 7.50 без ДДС. Затова си разработих собствени сандъчета от фазер - по-здрави са и ми излизат само 5 лева. Ако не си броиш труда - ще ти излязат по-малко от 3 лева като материали.

    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...89381419,d.bGQ

    Ако толкова не ти се занимава - мини през Габрово и ще ти продам 30 бройки по 8 лева, ако са без документ. Ако са с документ, ще трябва да ти начисля и ДДС.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    16
    Благодаря ти,но съм в съвсем друга посока.Идеята обаче ми допада и ще проверя дали на местно ниво могат да ми направят кашони по мой размер.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от пчелар Виж публикацията
    Благодаря ти,но съм в съвсем друга посока.Идеята обаче ми допада и ще проверя дали на местно ниво могат да ми направят кашони по мой размер.
    Колега, тебе хем времето те притиска, хем цената не те устройва, що не си поръчаш голи роеве?

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Виж каталога на Lyson страница 66. Цената е 9.50 лв. Това за мене е скъпо. Купих едно такова сандъче и дадох на българска фирма производител на кашони да ми направи оферта за производство. Доколкото си спомням ми дадоха цена около 7.50 без ДДС. Затова си разработих собствени сандъчета от фазер - по-здрави са и ми излизат само 5 лева. Ако не си броиш труда - ще ти излязат по-малко от 3 лева като материали.

    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...89381419,d.bGQ

    Ако толкова не ти се занимава - мини през Габрово и ще ти продам 30 бройки по 8 лева, ако са без документ. Ако са с документ, ще трябва да ти начисля и ДДС.
    Матеев, би ли боднал някоя снимка на твоите преносни от фазер ,че и на мен ще ми трябват.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    16
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колега, тебе хем времето те притиска, хем цената не те устройва, що не си поръчаш голи роеве?
    Колега,нито времетро ме притиска,нито цената,/къде го прочете/но за 26 сандъчета ми идва множко да пътувам от Тервел до Габрово-това са над 600км.Ти би ли тръгнал от Видин,че и при теб е почти същото разстояние?Няма значение,мисля,че ще се справя,ако някой все пак знае нещо къде се предлагат и правят да пише.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от пчелар Виж публикацията
    Колега,нито времетро ме притиска,нито цената,/къде го прочете/но за 26 сандъчета ми идва множко да пътувам от Тервел до Габрово-това са над 600км.Ти би ли тръгнал от Видин,че и при теб е почти същото разстояние?Няма значение,мисля,че ще се справя,ако някой все пак знае нещо къде се предлагат и правят да пише.
    Колега, вероятността аз и ти да намерим по нашите места евтини и удобни сандъчета е почти минимална, така че винаги ще има транспортни разходи (изключвам варианта направи си сам), било за гориво или за куриер. Кашони не намерих някой да предлага, но ето тези сандъчета са най евтините които намерих и са от фазер, т.е. ще ги ползваш доста по дълго от кашоните.

    http://meden-market.eu/sandyche-za-otvodki

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колега, вероятността аз и ти да намерим по нашите места евтини и удобни сандъчета е почти минимална, така че винаги ще има транспортни разходи (изключвам варианта направи си сам), било за гориво или за куриер. Кашони не намерих някой да предлага, но ето тези сандъчета са най евтините които намерих и са от фазер, т.е. ще ги ползваш доста по дълго от кашоните.

    http://meden-market.eu/sandyche-za-otvodki
    Това сандъче от линка е с много слабо проветряване. При транспорт повече от половин час пчелите ще се задушат. Трябва да има поне една мрежичка с площ поне 1 кв.дм., а за транспорт на дълги разстояния е още по-добре мрежичките да са две от двете страни на сандъчето.

    Също така няма и отвор за прелка, в случай че потрябва. Просто се пробива един отвор с диаметър 20-25 мм и се залепва с алуминиево тиксо. Ако обаче този отвор потрябва (напр. временно престояване в базата за 1-2 дена), то тогава тиксото се отлепя и после преди местенето се залепя отново.

    И последно - дървените летвички са от външната страна, а според мене е редно да са от вътрешната. Идеята е отвън сандъчето да е идеален паралелепипед, за да може лесно да се реди на палети или директно на дъното в товарния отсек на буса (камиона). При това редене мрежичките трябва да са допрени челно една за друга, за да може течението спокойно да преминава през всички сандъчета.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •