Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 136 от 144 ПърваПърва ... 3686126134135136137138 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,351 до 1,360 от общо 1434
  1. #1351
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Последния студ взе още някоя жертва, при мен вече са почти 30% като в това число броя и тези които са много слаби и в близките дни ще обединя. Никога до сега не съм имал такъв голям процент слаби семейства пролетта, масово са на 3-4 междурамия. Хубаво е обаче че с много малки изключения всички си вземат сиропа и усилено носят прашец. Така като гледам рапицата в момента, очаквам да цъфне около 20-ти април, тъкмо да се посъвземат до тогава.

  2. #1352
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Последния студ взе още някоя жертва, при мен вече са почти 30% като в това число броя и тези които са много слаби и в близките дни ще обединя. Никога до сега не съм имал такъв голям процент слаби семейства пролетта, масово са на 3-4 междурамия. Хубаво е обаче че с много малки изключения всички си вземат сиропа и усилено носят прашец. Така като гледам рапицата в момента, очаквам да цъфне около 20-ти април, тъкмо да се посъвземат до тогава.

    Един да каже,че съм прав.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1353
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Айде, другата събота и неделя вече ще слагам първите магазини. То можеше и сега, ама времето нещо позастудя. И след десет дена, като цъфне рапицата... Друмев само ще си мечтае с неговите преградни стени!

  4. #1354
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Айде, другата събота и неделя вече ще слагам първите магазини. То можеше и сега, ама времето нещо позастудя. И след десет дена, като цъфне рапицата... Друмев само ще си мечтае с неговите преградни стени!
    Друмев има много методи.Той не налива пашите като вазе, а ги гони...За да има нектар от рапица си трябват температура,а ако има температура се ръси и с отрова...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1355
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Друмев има много методи.Той не налива пашите като вазе, а ги гони...За да има нектар от рапица си трябват температура,а ако има температура се ръси и с отрова...
    Я поразкажи на народонаселение за тез много методи! Барем, наистина те признаем за експерт от световна величина! Дай нещо насреща за покритие на думите.


    Кой налива бе, мушморок? Ти сякаш си светил на пчелите ми, че знаеш. За сведение - моите пчели от цели три лазарника освен през септември, по друго време за шекерец могат само да си мечтаят, даже и през зимата само мед от техния си. Това ...фонди, сухи захари през юни, инверти и н...м кви си измислици на человека, при мен не минават.

    Пък за рапицата приказваш, щото не знаеш, щото имаш малък опит с нея. За нея е достатъчна и температура 17-18 градуса, за да даде. Обаче... обаче е нужно да има валежи и влага. Ако вали през три-четири дена, даже и да е по-ниска температурата от 20 градуса, рапицата дава. Виж миналата година беше много зле, целият април, до края на цъфтежа на рапицата, беше сушав и без никакви валежи и познай, колко извадих, та чак накрая ми се смяха, ма нали не ходих с лейката да се бъхтам. Накрая извадих прашец и продадох пило.

  6. #1356
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Я поразкажи на народонаселение за тез много методи! Барем, наистина те признаем за експерт от световна величина! Дай нещо насреща за покритие на думите.


    Кой налива бе, мушморок? Ти сякаш си светил на пчелите ми, че знаеш. За сведение - моите пчели от цели три лазарника освен през септември, по друго време за шекерец могат само да си мечтаят, даже и през зимата само мед от техния си. Това ...фонди, сухи захари през юни, инверти и н...м кви си измислици на человека, при мен не минават.

    Пък за рапицата приказваш, щото не знаеш, щото имаш малък опит с нея. За нея е достатъчна и температура 17-18 градуса, за да даде. Обаче... обаче е нужно да има валежи и влага. Ако вали през три-четири дена, даже и да е по-ниска температурата от 20 градуса, рапицата дава. Виж миналата година беше много зле, целият април, до края на цъфтежа на рапицата, беше сушав и без никакви валежи и познай, колко извадих, та чак накрая ми се смяха, ма нали не ходих с лейката да се бъхтам. Накрая извадих прашец и продадох пило.

    Абе вуйчо ти как викаш се казваше?Може да е бил един от най гулемите пчелари в Елена,но мед от рапица не е вадил...Много имаш да се учиш за да ме стигнеш.Аз колкото семейства съм уморил ти толкова не си прегледал бре.Взел той на мен да казва каква влажност и ква температура трябва.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1357
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ...Аз колкото семейства съм уморил ти толкова не си прегледал бре.Взел той на мен да казва каква влажност и ква температура трябва.

  8. #1358
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Добре, че не работи в детска градина.

  9. #1359
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Абе вуйчо ти как викаш се казваше?Може да е бил един от най гулемите пчелари в Елена,но мед от рапица не е вадил...Много имаш да се учиш за да ме стигнеш.Аз колкото семейства съм уморил ти толкова не си прегледал бре.Взел той на мен да казва каква влажност и ква температура трябва.
    Най накрая да кажеш една голяма истина.

  10. #1360
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Най накрая да кажеш една голяма истина.

    Кога не съм казвал истината?А всички тия семейства съм ги затрил с научна цел.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 136 от 144 ПърваПърва ... 3686126134135136137138 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •