Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 91 от 100 ПърваПърва ... 41818990919293 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 901 до 910 от общо 991
  1. #901
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Благодаря!

  2. #902
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetancanev Виж публикацията
    Повярвай ми, може би съм последния, който ще даде пари на вятъра, без да са добре пресметнати, но и да спестя 500-1000 лв. и после да си скубя косите, защото изделието е произведено в някой "гараж" и има дисбаланс, троши лагери, ос и прочие или се разхожда из стаята като пералня ,на която не са и махнали транспортните болтове, пак не е за мен, ако ме разбра правилно.
    Да, разбрах те. Аз изказах мнение на база опита, който имам. Работя с БГ центрофуги, които задоволяват моите нужди. И още нещо: ако центрофугата не е подредена, също се получава дисбаланс, подобен на пералните. Лагери не късат, но не можеш да си свършиш работата. Що касае екстрите по марковите центрофуги, са непотребна екстра, която "скубе" джоба на пчеларя. Не си мисли, че го пиша,защото нямам възможност да си купя такава, просто не намирам смисъл да си хвърлям парите за нещо, което го има и на по-достъпна цена.

  3. #903
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, разбрах те. Аз изкарах мнение на база опита, който имам. Работя с БГ центрофуги, които задоволяват моите нужди. И още нещо: ако центрофуга та не е подредена, също се получава дисбаланс, подобен на пералните.
    Да,да определено ако тежестта на рамките не се наблюдава и не разположиш рамките правилно си мятат яко. Това съм го виждал и при малки центрофуги.
    За Българските ме притеснява, че при радиус 1200 мм не са добре балансирани, даже без товар. Може и да греша, но съм останал с таково впечатление.

  4. #904
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetancanev Виж публикацията
    Да,да определено ако тежестта на рамките не се наблюдава и не разположиш рамките правилно си мятат яко. Това съм го виждал и при малки центрофуги.
    За Българските ме притеснява, че при радиус 1200 мм не са добре балансирани, даже без товар. Може и да греша, но съм останал с таково впечатление.
    Ами дисбаланса на коша, дори и да го има, то той не е толкова голям, за да окаже влияние на пълна центрофуга, която е натоварена с петдесетина кг. примерно. Така че не обръщай чак такова внимание на баланса при празна центрофуга.

  5. #905
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, разбрах те. Аз изказах мнение на база опита, който имам. Работя с БГ центрофуги, които задоволяват моите нужди. И още нещо: ако центрофугата не е подредена, също се получава дисбаланс, подобен на пералните. Лагери не късат, но не можеш да си свършиш работата. Що касае екстрите по марковите центрофуги, са непотребна екстра, която "скубе" джоба на пчеларя. Не си мисли, че го пиша,защото нямам възможност да си купя такава, просто не намирам смисъл да си хвърлям парите за нещо, което го има и на по-достъпна цена.
    Благодаря. А с каква работиш, марка, производител, бр. рамки и цена. Благодаря за отговорите ти.

  6. #906
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetancanev Виж публикацията
    Благодаря. А с каква работиш, марка, производител, бр. рамки и цена. Благодаря за отговорите ти.
    И двете ми центрофуги са на Касамаков. Едната за 12 рамки, другата- 44. Единствения недостатък за мен е изливните отвори, които са разположени по-високо, така се събира доста мед на дъното, но не е болка за умиране. В края на работния ден накланяне и се оттича меда. С малката работя десетина години, с голямата - 4-5 години. Цени не мога да ти кажа, няма да са актуални. По електриката не съм имал проблеми. Работя на 12 волта, много рядко на 220. Случвало се е на някой ламела от коша да се отлепи точковата заварка, когато изпусна някоя рамка, но в края на сезона оправям незначителната повреда. Колкото е по-сложно една система, толкова е по-голяма вероятността за отказ.
    Този пост е редактиран от kuline; 28.03.2018 в 06:37.

  7. #907
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Центрофугата е проста машина, но Касамаков е сложил простотата на пиедистал та чак се получава простотия. Там всяка партида в за себе си. Имам негова 24р. Коша определено не е кръг. Има две кръгли планки на оста на които се хващат спиците НЕ СА неръждаеми, а боядисани с бял бронз тенекета. Лагера спече след две години. Електрониката е направена по най-безумния начин - обемен монтаж. Няма платка. всичко е на жици и елементите са залепени по кутията със силикон. Пълно безумие и се удя как ми е свършила толкова работа, а колко още съм и намислил да свърши.

  8. #908
    Рости като те слушам за електрониката, все едно говориш за Техтрон центрофугите, в смисъл и при тях е подобно положението. Но там изпълнението на самата центрофуга е много добро, даже бих казал, че са на едно ниво с Лега. Но по всичко личи че хората са железари а нямат ел майстори... Аз си взех Техтрон 42 рамкова, управлението е все едно коте си е играло с кабелите. За сезона ще си подготвя друго управление защото предния сезон управлението ми замина, по време на медосбора и въобще не беше приятен момент. Но пък сърбите излязоха коректни и ми замениха управлението, но то пак е на същото ниво
    Този пост е редактиран от ianev; 28.03.2018 в 12:21.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #909
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Рости като те слушам за електрониката, все едно говориш за Техтрон центрофугите, в смисъл и при тях е подобно положението. Но там изпълнението на самата центрофуга е много добро, даже бих казал, че са на едно ниво с Лега. Но по всичко личи че хората са железари а нямат ел майстори... Аз си взех Техтрон 42 рамкова, управлението е все едно коте си е играло с кабелите. За сезона ще си подготвя друго управление защото предния сезон управлението ми замина, по време на медосбора и въобще не беше приятен момент. Но пък сърбите излязоха коректни и ми замениха управлението, но то пак е на същото ниво
    На центрофугите на Техтрон 42р - това им е болката - управлението. Преди 3 години колеги купихме от Сърбия 4бр. по едно и също време. На три от тях управлението им замина. Добрата новина е, че подлежи на ремонт който струва около 15 лева. По сръбските форуми четох, че другото им слабо място са лагерите, които след смяната им не правят други проблеми. Аз от моята лично съм повече от доволен.
    Keep Walking...

  10. #910
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Центрофугата е проста машина, но Касамаков е сложил простотата на пиедистал та чак се получава простотия. Там всяка партида в за себе си. Имам негова 24р. Коша определено не е кръг. Има две кръгли планки на оста на които се хващат спиците НЕ СА неръждаеми, а боядисани с бял бронз тенекета. Лагера спече след две години. Електрониката е направена по най-безумния начин - обемен монтаж. Няма платка. всичко е на жици и елементите са залепени по кутията със силикон. Пълно безумие и се удя как ми е свършила толкова работа, а колко още съм и намислил да свърши.
    Да, съгласен съм - недодялани са, не са за снимки в Некерман , но и вършат безотказна работа, поне моите де.

 

 
Страница 91 от 100 ПърваПърва ... 41818990919293 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •