Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 94
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    За Златаришка и за Родопиката и аз незнам, но БМП има склонност към самосмяна. Така съм го чел и мисля че е вярно.
    Тази склоност в цифри колко е? Например проф. Кашковский казва ако не бъркам 400 семейства 1 самосмяна!
    за средноруската! Та си мисля, че ако самосмяната е хубаво нещо и е част от системата ми на работа трябва да имам някаква цифрова база за генетична заложеност към някакъв склоност или истинкт и аз не знам как да го нарека.Идеята ми е с кон тежковоз да тегля товари а не да се състезавам за бързина.

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тази склоност в цифри колко е? Например проф. Кашковский казва ако не бъркам 400 семейства 1 самосмяна!
    за средноруската! Та си мисля, че ако самосмяната е хубаво нещо и е част от системата ми на работа трябва да имам някаква цифрова база за генетична заложеност към някакъв склоност или истинкт и аз не знам как да го нарека.Идеята ми е с кон тежковоз да тегля товари а не да се състезавам за бързина.
    Ако ми кажеш какъв %от твоите са склонни към самосмяна, ще ти напиша някакви неверни цифри. Сам по себе си въпросът ти е некоректен. Ако решиш да купуваш БМП, за да смениш всички твои, обещавам да ползвам всички връзки за да ти дам по точна инфо
    П. П. От моите от около 24-25"сивушки" имам 6или7 самосменки

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ще изчакам пророка да каже неговите колко % са, за моите ясно, че не мога да ги хвана като не маркирам.

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ще изчакам пророка да каже неговите колко % са, за моите ясно, че не мога да ги хвана като не маркирам.
    Еми маркирай де, нали си имаш маркер и ти

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Чета заглавието на темата, чета и какво пишете, ама изобщо не вдявам за какво говорите?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    .А и тук има мастери дето се хвалят с над 50% самосмяна за годината според мен това не е за хвалба а признак за проблем в пчелина.
    Ето тук,каегорично не съм съгласен.Сменят ги не,че са кекави...а че са "издоени" на макс.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ето тук,каегорично не съм съгласен.Сменят ги не,че са кекави...а че са "издоени" на макс.
    Е то не е ли се таа

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    За Златаришка и за Родопиката и аз незнам, но БМП има склонност към самосмяна. Така съм го чел и мисля че е вярно.
    https://youtu.be/KSb0dnpeyb4 Златаришка Родопика 2015г рекорд 15 рамки пило клипа е от днес.Втрори такъв и крадвам за тия години.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ето тук,каегорично не съм съгласен.Сменят ги не,че са кекави...а че са "издоени" на макс.
    Тук не съм съгласен с теб аз Майсторе.Дай млада майка и ще ти я самосменя за нула време.
    п.п.Майсторе харесали ти мозайката?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://youtu.be/KSb0dnpeyb4 Златаришка Родопика 2015г рекорд 15 рамки пило клипа е от днес.Втрори такъв и крадвам за тия години.
    Само да питам, 2017 и 2018 си я гледал за красота ли?

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •