Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 86

Тема: мишки

  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Е, не съм на 11 години. Ако не вярваш, може и да ги снимам.
    Снимай, но заедно с шублера. Аз не бих ползвал ф-6 с Н-18-20, но твоите може да са специална конструкция. А и навярно такава ф-6 е "паднала".

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Миналата година за първи път не използвах мишепредпазители и останах много доволен. Моите са на стойки и мрежестите дъна и на мишките и е некомфортно така на открито(не че не могат да влезнат), защото във военните сандъци (запасните майки) веднага ги натиснаха мишки та се наложи на тях да им слагам мишепредпазители а във нито един истински кошер не влезна мишка.

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ники , аз никога не съм използвал мишепредпазители .

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ники , аз никога не съм използвал мишепредпазители .
    Да, но трябва да допълниш : не правете така у дома.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Танасов , аз си работя кошерите .
    Проблем нямам .

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Всеки сам преценява. Мишепредпазителите пречат много на пчелите, но ако не може без тях трябва да се сложат. Аз съм хванал цаката как да работя без тях и си поемем риска.

  7. #77
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    И аз вече не си причинявам закупуване/слагане/сваляне на миши предпазители. Зазимявам силни с-ва на дълбоко дъно с мрежа и 50 см метални стойки. Мишки има достатъчно наоколо - кошерите са в овощната ми градина, където има множество признаци за тях - но досега нямам посегателства над пчелните с-ва.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Снимка0510.jpg

    Тази красавица виждате ли я, високите ви стойки не са проблем за нея. В повечето случаи изобщо няма да разберете, че ви е посетила. Мишките рядко са причина за загиване на семейсвото, но повреждат рамки и замърсяват кошера. Навярно пренасят и болести. Полевките се нанасят в кошера и дори си правят гнездо. Когато им е гадно( студено) изгризват към средата на крайните пити и там нанасят каквото им е под ръка. Имам случай, бялка направи дупки в кошера за да докопа мишките. С поред мен мишките са по-опасни в населените места. Та затова аз ползвам мишепредпазители.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тази красавица виждате ли я, високите ви стойки не са проблем за нея. В повечето случаи изобщо няма да разберете, че ви е посетила. Мишките рядко са причина за загиване на семейсвото, но повреждат рамки и замърсяват кошера. Навярно пренасят и болести. Полевките се нанасят в кошера и дори си правят гнездо. Когато им е гадно( студено) изгризват към средата на крайните пити и там нанасят каквото им е под ръка. Имам случай, бялка направи дупки в кошера за да докопа мишките. С поред мен мишките са по-опасни в населените места. Та затова аз ползвам мишепредпазители.
    Аз съм написал че мишка влиза на всякъде, виждал съм как се катери по стената на блока до 6тия етаж, но не са толкова глупави животни. Мишките избират места където има къде да се скрият, и не обичат открити пространства където са лесна плячка, а моите "мишепредпазители" не биха отказали една закуска Преди когато ползвах мишепредпазители и гледам пчелите как се мъчат да изкарат подмора през тях и постоянно ги запушват ме беше яд а сега е супер. Ето ги дежурни на пост
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри wp_ss_20171030_0002.png‎  

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Поставям мишепредпазители всяка година. Много ми е тегаво ама не се отказвам. Имам много мишки. Някои години понамаляват, но като цяло са много. Всяка пролет намирам по няколко миши гнезда между мрежата на дъното и ламарината която я затваря. Там се крият и ядът и костилки от джанки които имам в изобилие в единия пчелин. Проблема с подмора го има и го рвшавам като оставям прелката на дъното без предпазител но на много нисък отвор (6мм) пчелите минават и изхвърлят подмобез без никакъв проблем. Оставям и прелката на корпуса под кълбото отворена с класически предпазител. Там се получава основния летеж и предпазителя определено пречи ама и те имат ли много спешна работа. Преь зимата няма проблем но на пролет като не могат да си вкарат всичкия прашец и много се дразня. Тази зима експериметирам с предпазители на готната прекка които също като долу само свалят височината на входа до 6мм. За сега нещата изглеждат перфектно но е много рано за заключения.

 

 
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •