Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 147 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #491
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз мисля да преваря водата, но в процеса на преваряване ще добавя и мента, мащерка и маточина - един вид чайче от билки, чиито етерични масла също противодействат на акара, това което ме притеснява е да не се получи някаква плотиводействаща реакция с оксаловата киселина или пък заради ароматите да не би да започнат за се облизват/чистят една друга, и така да поемат някакв количество, все пак ще ги третирам 3-4 пъти през 6-7 дни?!?

  2. #492
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тук думата имат вече химиците.Един колега също смята да прави подобни работи,но според мен трябва да се направи проба на някое семейство и до няколко часа ще се разбере.Според мен ще има някаква реакция.

  3. #493
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Сега може ли да се третира с оксалова киселина, чрез накапване, или само през октомври /ноември/ когато няма пило.
    Този пост е редактиран от Nic; 01.08.2014 в 16:25.

  4. #494
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Не зная дали ви е направило впечатление, но пчелите не обичат светлина,и големи отвори.Това имах впредвид по въпроса за мрежата.

  5. #495
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    Сега може ли да се третира с оксалова киселина, чрез накапване, или само през октомври /ноември/ когато няма пило.
    Напред в темата няколко пъти е написано, че няма доказано вредно действие на меда и пилото. Аз съм решил утре да въртя 3тия корпус и след това да напръскам 1вите 2 с ОК.

  6. #496
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Накапването е друга бира.Тя няма нищо общо с рецептата за пръскане.По това време се пръска.

  7. #497
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Напръсках семействата с ОК. Предния ден само 2 семейства и днес като видях че всичко е на ред с тях и останалите.
    Общо взето 3 семейства бяха много опразитени (пред тях бяха обезкрилените пчели) в останалите паднаха по 20тина акара.
    Интересно че пролетта бях третирал едно семейство с пудра захар 3 пъти през 7 дена за опит и от него не падна нищо.
    Тези третираните от вчера им направих обстоен преглед и видях акар само по новоизлюпените пчели.

  8. #498
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,искам да пробвам тази година с Аргус Рас ленти, на Гардиън.Имам следния въпрос - как се прилага лентата при корпусните кошери ако семейството има пило на два корпуса?За ДБ е ясно.

  9. #499
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колеги,искам да пробвам тази година с Аргус Рас ленти, на Гардиън.Имам следния въпрос - как се прилага лентата при корпусните кошери ако семейството има пило на два корпуса?За ДБ е ясно.
    1 лента на кошер.
    Доволен ще останеш, но последните 2 години много се увеличи цената.

  10. #500
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега,аз по твой съвет искам да ги пробвам,но има ли значение дали в горния или долния корпус,или да разрежа лентата и да сложа в двата корпуса по 1/2?

 

 
Страница 50 от 147 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •