Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 186 1231151101 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 1859
  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград

    ТЕОРИЯТА НА ВАСИЛЕВСА И СЛАВИ

    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Като чета последните постове оставам с впечатление,че моите пчели са нещастни,като им спирам рязко подаването на сироп във вътрешна хранилка.Досега неми е правило впечатление,като сипя сироп,пчелите да тръгнат да обикалят къра да търсят източника на нектар.Забелязал съм весело заиграване на прелката,но разузнавачките си знаят работата няма да изпратят посестримите си за зелен хайвер.........
    Появата на храна извън плодника активира пчелите.За външна храна се счита даже и зад преградната дъска.Дори и да няма преградна дъска,а само 4-5 см,отделената рамка пак се възприема,като външна храна до изграждане на пространството помежду им.
    Прав си че не са особено щастливи да ти кажа щото си или с дадан блат или с лангсрот рут прав ли съм? И не е от рязкото спиране на зоба. аз пък съм го забелязал, че като сипя сиропа се активизират и плъзват из двора навсякъде да търсят особено ако се сложи да речем литър 1 към 1 при това констатирано многократно. Не третирам за акар щото при мите условия пчелата го бори сама по термичния метод.

  2. #2
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Не третирам за акар щото при мите условия пчелата го бори сама по термичния метод.
    Това ми стана интересно. Би ли обяснил по-подробно, как точно го правят?

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Брях!!!!Обещавам днес,като им сипвам сироп(пълни хранилки) да им кажа,че е за последно тази година....Тъй де,дето се вика, да омекотя изненадата от рязкото спиране на сиропа.И ще започна от лежака,че там хранилките са по 3 литра...
    Василиее,може ли малко инфо за топлинния метод,че ми стана любопитно например; каква температура е необходима за този метод?сега може ли да се приложи?.....
    Я Юри ме изпреварил.......

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Това ми стана интересно. Би ли обяснил по-подробно, как точно го правят?
    По същия начин както убиват влезнал в кошера стършел чрез вдигане на температурата, но тъй като нямазагуба при нормални условия те успяват да задържат високата температура и да убият акарите. В хралупите що няма акари и да има са 1 - 2 процента което е нищо. Не съм Васил а съм ти адаш.

  5. #5
    Това го казваш защото си правил замервания на температурата или си го мислиш че е така?

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Доказано е опитно, моите кошери също го доказват работя с японски традиционен кошер. нямам акари не третирам с нищо но поради малкия обем по ширина пчелата вдига необходимата температура и избива акара

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А как разбра, че нямаш акари?

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    А как ги караш/стимулираш да вдигнат температурата над норманите за гнездото градуси и още повече да я задържат висока?

  9. #9
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    наблюдавам пчелите, дъното е чисто ,акара не е толкова малък за да не се види. гледам летящите пчели които се прибират не съм срещал нито една с акар.

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    А как ги караш/стимулираш да вдигнат температурата над норманите за гнездото градуси и още повече да я задържат висока?
    Сами го правят, тъй като гнездото е компактно поради малката ширина на кошера успяват да задържат тази температура и да убият акара. Пчелата има природен ресурс за борба с акар това е способността за вдигане на висока температура на която тя издържа но акара не може.

 

 
Страница 1 от 186 1231151101 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •