Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 64 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 634
  1. #401
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Добре, че повдигнаха темата, та да видя и този клип. Ти ли го снима и какво стана с роя?
    Аз съм оператора. Работи си добре и което е най - важното, че няма пълзящи. Невероятно, но факт. Комшията както винаги иска да го вземе, но това е орех и му казах, че ще му скъсат г..а, ако го пипнат, че похабява дървото. А както се забелязва на заден план е път по който минават доста често хора.

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз съм оператора. Работи си добре и което е най - важното, че няма пълзящи. Невероятно, но факт. Комшията както винаги иска да го вземе, но това е орех и му казах, че ще му скъсат г..а, ако го пипнат, че похабява дървото. А както се забелязва на заден план е път по който минават доста често хора.
    Аха, а дали има връзка орех - здрави пчели. Ореха е генератор на йод. Дали това не е нещото, което поддържа здравословното състояние на пчелите?

  3. #403
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аха, а дали има връзка орех - здрави пчели. Ореха е генератор на йод. Дали това не е нещото, което поддържа здравословното състояние на пчелите?
    Възможно е, но за да са здрави може да имам участие и аз. Правих един експеримент, който излезе несполучлив за мен, но вероятно сполучлив за тях. В момента нямам време да разследвам.

  4. #404
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата



    Калине, днес ходих да проверя въпросния рояк, но комшията му видял сметката. Откъснах си няколко ореха от съседния орех и ги чукнах върху ствола. След третия път, забръмча нещо отгоре и веднага ми мина през ума - ха някой рояк и поглеждам същевременно нагоре.Това на 8-10 метра от другия. Ами като магнит съм.

  5. #405
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията



    Калине, днес ходих да проверя въпросния рояк, но комшията му видял сметката. Откъснах си няколко ореха от съседния орех и ги чукнах върху ствола. След третия път, забръмча нещо отгоре и веднага ми мина през ума - ха някой рояк и поглеждам същевременно нагоре.Това на 8-10 метра от другия. Ами като магнит съм.
    Еми тогава и Друмев трябва да се отърка в теб, та белким му предадеш от заряда.

  7. #407
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  8. #408
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123

  9. #409
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Здравейте,
    Наскоро попаднах на това клипче, което някои от вас сигурно вече са гледали:

    https://www.youtube.com/watch?v=qVaU...44k73&index=22

    Интересувам се дали някой ползва такова мрежесто дъно? Големината на прелката не предразполага ли повече нападения от стършели, оси?

    Към следващото клипче:

    https://www.youtube.com/watch?v=swfW..._3L8X_d8h44k73

    Въпросът ми е за хранилката - корпус(магазин), удачна ли е за използване у нас, в Бг.?

    Благодаря, предварително, за отговорите ви!

  10. #410
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    https://www.youtube.com/watch?v=emzjD5-9CVc


    Градски, кой туй ве. Само шума и облаци виждам. Ааа и малко акар.

 

 
Страница 41 от 64 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •