Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 95
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    акс
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Преди някол дена хванах едно ройче и си направих опит за по бързо изграждане на основите в него със стар восък без да подхранвам.Е верно не са бели като сняг но пък са изградени перфекно.Май открих как без да топя да го преработвам.
    Ако имаш време,пиши по-подробно,защото,в друга тема писаха,че е невъзможно?

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не съм виждал и не съм работил с адаптера ти за да ти кажа недостатъци му. Външния му вид обаче е много готин.
    По моя скромен опит го бива. Лошото е, че до следващото лепене забравям как се настройва и изгубвам писмената инструкция. Крайно време е да бъде качена на видно място във форума.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Дака, като метод добре, но какво става с боклуците в стария восък? Ако отделяш чистия(мостчета, далачета) и им го даваш съм съгласен.


    Зависи как им го даваш и кога.Септември надали ще е печеливш метода ми на градеж.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    акс
    Ако имаш време,пиши по-подробно,защото,в друга тема писаха,че е невъзможно?

    Като стана пчелар тогава.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По моя скромен опит го бива. Лошото е, че до следващото лепене забравям как се настройва и изгубвам писмената инструкция. Крайно време е да бъде качена на видно място във форума.
    Тя отдавна е закачена тук: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2006&page=3 пост #27
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Работя с шпорче .
    Другото не ме интересува .

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тя отдавна е закачена тук: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2006&page=3 пост #27
    Напролет отново ще съм забравил къде е закачена, иначе благодаря за подсещането.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Напролет отново ще съм забравил къде е закачена, иначе благодаря за подсещането.
    Добави си този адрес в Bookmatks на компютъра, свали си файла на смартфона, разпечатай текста с настройките на листче и го залепи отдолу на устройството (това май че е добра идея и ние да го правим).
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Добави си този адрес в Bookmatks на компютъра, свали си файла на смартфона, разпечатай текста с настройките на листче и го залепи отдолу на устройството (това май че е добра идея и ние да го правим).
    Според мен двете предвидени настройки са излишни. Опростяването на уреда ще направи нещата по-лесни. Включваш и работиш, без да се мъчиш да се сетиш какво точно се правеше и как точно ставаше. Ама това май е за темата за адапторите и лепенето с ток.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Според мен двете предвидени настройки са излишни. Опростяването на уреда ще направи нещата по-лесни. Включваш и работиш, без да се мъчиш да се сетиш какво точно се правеше и как точно ставаше. Ама това май е за темата за адапторите и лепенето с ток.
    Настройките са необходими от гледна точка на многофункционалността на устройството. Нека ги разгледаме:
    Настройват се две опции:
    1. Звукови сигнали при старт и спиране. При включена опция, при старт, устойството издава единичен звуков сигнал, а
    при спиране двоен. При изключена опция, звукови сигнали не се генерират. Звуковите сигнали за при влизане в режим на
    настройка, задействане на защита от късо съединение и температурната защита не се изключват от тази опция.
    2. Тип на включване. При включена опция, при задействане на устройството чрез бутон (вграден или изнесен),
    устройството се включва за зададеното от съответния регулатор време. При изключена опция, устройството е включено при
    натиснат бутон и изключено при ненатиснат.
    1.Звуковата сигнализация дава информация за началото и края на процеса при лепене на основите. Това е важно за работещия когато той не следи с поглед процеса на лепене поради неговата автоматичност и повторяемост. Освен това звуковата сигнализация дава информация за късо съединение и задействане на термозащитата. За някои хора тя може да се стори досадна и да искат да я спрат.
    2. Типа на включването се определя от това какво ще правим с адаптера - дали ще лепим основи или ще режем стиропор или фибран. Когато го ползваме за рязане може да искаме нагряването на жицата да е постоянно. Тогава таймера се изключва, а педала може да бъде заместен с жак, даден на късо.
    В момента се разработва и приспособление, чрез което адаптера да се ползва и за жигосване на рамките.
    PS. Ако модераторите счетат за необходимо нека преместят тези постове в другата тема.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •