Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    27 42.19%
  • Ще си помисля

    4 6.25%
  • Не

    33 51.56%
Страница 1 от 87 1231151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 864
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473

    Протеста на 10.12.2018 г.

    Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Основните искания са 3.
    1.Изплащане на деминимис поради много слабите добиви тази година.
    2.След 2020 включване на субсидиране на пчелно семейство в размер на 60 евро за опрашителната дейност която извършват пчелите.
    3 Криминализиране на нерегламентираното пръскане и ползване на забранени препарати.
    Тези които са заявили, че няма да присъстват с кое не са съгласни от исканията и какви да им доводите.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Трябва да се направи и искане за забрана на вноса на мед в страната.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Малко да допълня .

    Основните искания са :
    1.Изплащане на деминимис поради много слабите добиви тази година. Минимум по 30 лв на пчелно семейство. ( стига са си мили ръцете с по 3-4 лв , после се бият в гърдите и се хвалят как уж били отпуснали помощ на пчеларския сектор )

    2.След 2020 включване на "директно" субсидиране на пчелно семейство в размер на 60 евро за опрашителната дейност която извършват пчелите. (Пиша директно , защото уж бяха отпуснали някакви пари за опрашителна дейност , но всичко бе замислено супер нелепо и обвързано с арендаторите и най вече в тяхна полза , накрая нищо не излезе )

    3 Криминализиране на нерегламентираното пръскане и ползване на забранени препарати.Както и в вноса на такива от Турция и други държави. ( Ако хванат някой зърнар с ъс забранени препарати на нива , границата или някъде другаде , да го грози опасност от затвор )

    4. Забраняване на смесването на вносен мед с български и предлагането на същия , като българска суровина на европейските пазари ! ( Ако Украйна има някаква квота за внос на пчелен мед в ЕС , не мисля , че държавата ни може сама да забрани вноса на този мед ) .

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    А всички пчелари от планински, полупланински и запустели райони, които де факто произвеждат автентичния и специфичен български мед, ще получат....????

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    А всички пчелари от планински, полупланински и запустели райони, които де факто произвеждат автентичния и специфичен български мед, ще получат....????
    Ще получат на некому дедовия. Ей това дразни, но никой не го взема под внимание. Затова и обединение ще има на кукуво лято. Много е просто. Не можеш да направиш стадо от овце и вълци. Има стадо. Има глутница.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Ще присъствам с двете си ръце(аз и жената),освен пчел. проблеми,силно ме мотивира факта че една мутра и сие(Бойко Борисов...)ни наливат мозък как и какво...?!Това говедо е з а линч.Жално че единственната му смисленна приказка е за мат'рияла.Боко иде от нас....а да се поопощим.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Ще присъствам с двете си ръце(аз и жената),освен пчел. проблеми,силно ме мотивира факта че една мутра и сие(Бойко Борисов...)ни наливат мозък как и какво...?!Това говедо е з а линч.Жално че единственната му смисленна приказка е за мат'рияла.Боко иде от нас....а да се поопощим.
    Дали Боко, дали Чоко, все тая. Двата типажа са взаимствани от комиксите в списание Дъга. А БСП-то яко пуска пипалата, во главе със землячката ви Корнелия.
    „… Да ти кажа ли правичката?-И едните, и другите са маскари!… Ти мене слушай, па се не бой! Маскари са до един!… Ама какво да сториш? Не се рита срещу ръжена!… Търговийка, предприятийца, процеси имам в съдилищата – не може. Не си ли с тях – спукана ти е работата! Па и мене нали ми се иска – я депутат да ме изберат, я кмет. Келепир има в тия работи. Хората пара натрупаха, ти знаеш ли? Хубаво, ама като не им клатиш шапка – дявол не може те избра! Тъй е! Аз съм врял и кипял в тия работи, че ги разбирам…“
    (от „Бай Ганьо у Иречека“)

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ..............
    Време е дошло да си сложиш аватара и тука.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Време е дошло да си сложиш аватара и тука.
    Няма, за да не предизвикам колики в нечии стомаси. А както казват умните глави, акъла на мъжа, минава през стомаха.
    Цитат от нета:
    "И все пак става ясно, че храната провокира процеси в мозъка на мъжа, които са проводник между центъра на емоциите и центъра на речта и действията на силната половина на човечеството."
    Нека ме извинят нежната част от форума.

 

 
Страница 1 от 87 1231151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •