Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 66
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Матеев, не четеш това са двама души, първия е французин, а втория не е и името блат е точно. Имената на кошерите са точни незнам защо се запъваш излишно? Блат е швейцарец.
    Защото ако е френски е Дедън, а не Дадан. Кажи ми ти защо се пънеш, след като виждаш, че теорията ти за говоримите форми не се връзва.

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Защото ако е френски е Дедън, а не Дадан. Кажи ми ти защо се пънеш, след като виждаш, че теорията ти за говоримите форми не се връзва.
    защото по темата преди време съм питал французин дето е женен за една комшийка и той го изговаряше дадан. сайтовете не са пределно точни в преводите и изговарянето все пак е машинно. Дедън няма във френския език запомни го от мен.

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ....
    Въпросът е за говоримите форми, защото вие ми твърдите, че във френския език изчезва t-то. Добре, щом изчезва от Dadant, защо не е изчезнало и от Blat?
    След кратка справка в интернет Johann Blatt наистина е швейцарец
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    .....Дедън няма във френския език запомни го от мен.
    Изслушах го на всички възможни езици. Без френския всички го произнасят Дадант !!!

    Колкото до това да помня нещо от тебе? Ха-ха ...... Опазил ме бог ......

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    При имената положението е малко по-особено. По един начин се произнасят на родният език, но на други езици са приели по-друго произношение.
    Примери: Исак Нютон-Айзък Нютън, Вашингтон-Уошингтън, Норвегия-Норге, Финландия-Суоми, Флоренция-Фиренце и т.н.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  6. #26
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Шарл Дадан се произнася на френски, а правилото е имената да не се превеждат. На немски Noah се чете Ноа, Heinz се чете Хайнц, а не Хеинз. "H" самотно(без "c" преди него, както "nicht") и ако не е в началото на изречението НЕ СЕ ПРОИЗНАСЯ.
    НО ако е наложено с грешката и се използва от много време, то може да се направи изключение и да се употребяват двете форми, но това са супер големи изключения.
    Труден спор
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Я си карайте както си знаете.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    А пък аз кат` бях в Париж - не че знам французки, и като им казвах на някои по-засукани французойки - " Вуле ву куше авек моа се соар"....и всички ми се усмихваха!!

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Да учиш кое как се произнася от подобни text to speech системи - НЕ СТАВА. Като се разберете как се казва кошера, ако може да ми разясните как да наричаме акациевия мед. Акацията е внесена в Европа от С. Америка и там и викат акеишъ.
    М-у другото и Мерцедес е име (на жена)ама един път един приятел говорейки с един американец му го повтори 10 пъти и накрая трябваше да му нарисува емблемата за да разбере за коя марка му говори.

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    спорите за глупости според мен...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •