Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 174
  1. #161
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Селекция, без контрол на търтеите е просто губене на време
    Ама така го казваш, че чак и мен ме заболя сърцето :Д

    Има ефект от селектирането - вече от към пари- време, как стоят нещата е друг въпрос, но все пак има реални резултати в смисъла на самото селектиране, които може и да не са кой знае какво, но ги има.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ...Селекция, без контрол на търтеите е просто губене на време
    Съгласен съм напълно, по чисто прагматични причини.От процес (оплождане), който не можеш да контролираш, респективно да управляваш е наивно да се очаква добър резултат.Дълги години наивно си правех някакви "селекции" с избор на добри семейства от моите. Появиха се "нови пчелари" с по 5 до 10 кошера изключително агресивни пчели.Градски чеда с вилички и шарени кошерчета отпред.Красота!
    Мода.Колкото по-агресивна, толкова по-вече мед събира.Глупост!Ама разпространена.
    След 2-3 години една трета от моите семейства с млади майки пощуряха и се наложи да унищожавам майки. Реших да купувам майки от майко производители в България. Грешно решение!
    Сега извършвам "селекция" на майко-производители. За мое съжаление горчивият опит от предните години ме насочи извън България.
    Колеги, селектирайте майко-производители! По-достъпно е. А и не изисква много познания по генетика. Дали е правилен изборът много бързо проличава.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #163
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нали осъзнаваш, че с този твой постинг ти ПУБЛИЧНО СЪВЕТВАШ ДРУГИ ХОРА ДА НАРУШАВАТ БЪЛГАРСКИТЕ ЗАКОНИ? Това според Наказателния кодекс си е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, а доказателство за извършването му има в горния постинг.

    Извън незаконноста на постинга ти искам да ти кажа, че поставянето под един знаменател на всички майкопроизводители е меко казано некоректно. Сам говориш, че проблемите ти са били предишните години, но тази година в България има нова развъдна организация и нови лица-майкопроизводители, за които ти все още нищо не знаеш. Така че никак не е коректно да обвиняваш някого за нещо, което все още не го е извършил.

    Ти как би се почувствувал, ако обявя във форума, че всички пчелари с ник, започващ с буквата З (като тебе) са мошеници, защото миналата година един такъв ми пробута фалшива пита с восък (а всъщност калъп кал, обвит с восък)?

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Аз,например прочетох,че трябва да селектираме майкопроизводителите.Но как да ги селектираш,като не си се запознал с всички възможности.Според мен Зуница призовава да пазаруваме от новите майкопроизводители.Наисти а намеква за чужбина,но аз го разбирам,като нещо от рода на "бий самара за да се сеща магарето".Демек,ако не отговорите на очакванията ни ще пазаруваме от....

  5. #165
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нали осъзнаваш, че с този твой постинг ти ПУБЛИЧНО СЪВЕТВАШ ДРУГИ ХОРА ДА НАРУШАВАТ БЪЛГАРСКИТЕ ЗАКОНИ? Това според Наказателния кодекс си е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, а доказателство за извършването му има в горния постинг.
    Матеев, ако подобни постинги се считат за доказателство за престъпление, форумът щеше да се пренесе в затвора. И ти пишеше подобни неща доскоро, така че........

    А за останалото си прав. Никой няма право да каже лоша дума за стока, която не е пробвал!

  6. #166
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Lenovo_A1000_IMG_20160422_111548.jpg , Lenovo_A1000_IMG_20160422_111540.jpg
    Майките на Валентин.......
    Жена влиза в магазина, продавача я пита ; какво ще желае дамата.... Тя отговаря; вкусна вечеря, хубаво вино, и готин мъж за компания.....а иначе за хляб съм дошла. Та така и аз.....да се похваля. Без да съм в Гръчко.... или да съм член.........

  7. #167
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Порода- Златна превъзходна!

  8. #168
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Порода- Златна превъзходна!
    Като гледам към 5 санта дълга и много жълта.Сигурно е кръстоска -родопика и стършел.

  9. #169
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Lenovo_A1000_IMG_20160330_142254.jpg Lenovo_A1000_IMG_20160330_142321.jpg
    “Превъзходните стършели“ преди месец някъде

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    “Превъзходните стършели“ преди месец някъде
    Другият път преди да снимаш, изчакай малко след отварянето.Всички пчели излизат отгоре и ефекта ще е по-добър.

 

 
Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •