Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 76
  1. #61
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Историята приключи с около 15 000 лева щети (кошери + семейства). Сега вече се оглеждам откъде да си закупя колани. Намерих едни изгодни по цена от Китай. Фирмата твърди, че са UV стабилизирани, и ще държат години наред без да се повредят. Също така е съгласна да ми ги оплете с желаната от мене дължина и ширина. Заявих образци по DHL и сега ще почакам 3-4 дена да дойдат, след което ще ги подложа на жестоко UV облъчване на моя стенд с живачна лапма.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	326b42f5aeab37085dbdfab54fa9d776.png
Прегледи:      476
Размер:	490.5 KB
ID:	3173

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Несъмнено е, че коланите ще опазят кошерите, да не ги отнесе вятъра. Въпросът е, че така за всяко отваряне на кошер, ще имаш една допълнителна манипулация - отстраняване на колана. Аз на моите дървени кошери с дълбоки дъна съм направил надеждно укрепване на дъното към стойката и за останалата част от кошера не правя допълнително укрепване. Когато се наложи да ротирам корпуси, едвам успявам да забия ножа между корпусите, за да ги отлепя един от друг. Первазите съм ги махнал, където ги имаше, с цел по-лесно забиване на ножа между корпусите. Сега, след този ураган още не съм ходил на пчелина, но не вярвам да е станала беля. Ако бе станала беля, съседите щяха да ми се обадят.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не е задължително да поставя колан на всеки кошер.Както са му нивелирани стойките,с една гредичка в/у покривите на кошерите са необходими само два колана в двата края (или м/у вторите и третите от двата края)

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Историята приключи с около 15 000 лева щети (кошери + семейства). Сега вече се оглеждам откъде да си закупя колани. Намерих едни изгодни по цена от Китай. Фирмата твърди, че са UV стабилизирани, и ще държат години наред без да се повредят. Също така е съгласна да ми ги оплете с желаната от мене дължина и ширина. Заявих образци по DHL и сега ще почакам 3-4 дена да дойдат, след което ще ги подложа на жестоко UV облъчване на моя стенд с живачна лапма.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	326b42f5aeab37085dbdfab54fa9d776.png
Прегледи:      476
Размер:	490.5 KB
ID:	3173
    Ето нещо на доста изгодна цена. http://www.ebay.co.uk/itm/All-Ride-5...72083153?rt=ncЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	$_57.jpg
Прегледи:      261
Размер:	162.1 KB
ID:	3182

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Ето още една идея. С малка промяна може бързо да влезе в действие. По принцип по този начин закрепени ги ползват за товарене и местене.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1110980.jpg
Прегледи:      265
Размер:	271.5 KB
ID:	3184Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1110972.jpg
Прегледи:      264
Размер:	211.2 KB
ID:	3183
    Keep Walking...

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Начинът по който Венер подготвя кошерите си за преместване, също може да помогне при силен вятър.

  7. #67
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Начинът на Венер е сравнително бавен за ежедневна работа с кошерите. Има шпилки и гайки, които отнемат много време за разглобяване и обратно сглобяване. Колана отнема много по-малко - буквално секунда или две, за да се разхлаби и приплъзне настрани (без да има пълно разкопчаване и измъкване).

    Аз избрах коланите за решение на моя проблем, защото самите ми стойки позволяват колана да се подпъхне под гредите и не само да стегне кошера, но и да го държи здраво закрепен към стойката. Единствено ме притеснява UV радиацията дали няма бързо да разруши коланите, и самата тока дали няма да ръждяса или да се повреди от многократно разкопчаване/закопчаване. Но дори и това да е така (да се повреждат), ако един колан издържи 3 години при цена 3 лева, то тогава мога да си позволя загуба от порядъка на лев на година на кошер. Звучи приемливо ......

  8. #68
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Ето нещо на доста изгодна цена. http://www.ebay.co.uk/itm/All-Ride-5...72083153?rt=nc
    Виждат ми се доста скъпички (11-12 лв. без разходите по доставка). На Lyson коланите са по 5 лева, а аз мисля, че ще успея да си доставя на цена около 3 лева или дори малко по-евтино.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Китайските са по 2лв

  10. #70
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Знам, но транспорт с кораб до България, митническо оформление, мито, ДДС, транспорт от Варна или Бургас до Габрово, режийни. организация на доставката и т.н. - разходите набъбват .......

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •