Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 271 от 496 ПърваПърва ... 171221261269270271272273281321371 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,701 до 2,710 от общо 4956
  1. #2701
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето, за кой ли път публикувам официална информация от Министерството на земеделието в САЩ. Информацията е от преди 3-4 седмици:

    https://www.ams.usda.gov/mnreports/fvmhoney.pdf

    Четете внимателно и смятайте - цялата налична информация е в този официален документ. По достоверна информация от тази няма да намерите никъде. Престанете да пълните форума с измислици и недоказани твърдения, и после на тяхна база да градите кухи теории.

  2. #2702
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Матеев, позволи ми по този въпрос да не ти вярвам. Твоето мнение не е обективно и много колеги отдавна го разбрахме. Само ще ти преведа един пример. Миналата година като сринаха цената ти се раздаваше и обесняваше как няма смисъл да не се продава в опит да вдигнем цената, как се печелело ако не задържаш произведена стока и т.н. и т.н. Големи лекции бяха. Скоро забравил калко разпалено ни агитираше сподели че не си си продал всичкия мед и днес (или вчера) пак го повтори.
    Не знам каква игра играеш, но определено си мисля че ще ти излезе крива сметката.

  3. #2703
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето, за кой ли път публикувам официална информация от Министерството на земеделието в САЩ. Информацията е от преди 3-4 седмици:

    https://www.ams.usda.gov/mnreports/fvmhoney.pdf

    Четете внимателно и смятайте - цялата налична информация е в този официален документ. По достоверна информация от тази няма да намерите никъде. Престанете да пълните форума с измислици и недоказани твърдения, и после на тяхна база да градите кухи теории.

    Ако искате тази тема да има ВЕРЕН ИНФОРМАЦИОНЕН ХАРАКТЕР, когато публикувате информация се позовавайте на ДОСТОВЕРНИ ИЗТОЧНИЦИ. Ако обаче искате да публикувате сънищата си, за тази цел ще създам нова тема, наречена ИЛЮЗИИ НА ИЗМЪЧЕНИЯ ПЧЕЛАР. Недейте обаче да смесвате двете неща - истината и излюзиите, защото цялата тема се превръща в поредния парцал, по който вече има изписани 274 страници с илюзии.
    Добре че си ти да ни приземиш на земята. И пак ми пускаш някакви американски бълвочи. Нали се разбрахме че с тея със химията и със сиропа няма смисъл да се сравняваме.

  4. #2704
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За който не може да се оправя с английския, публикувам превод на един от важните пасажи:

    Цени, плащани на Канадските пчелари за непреработен, насипен мед от опаковчиците и вносителите във US валута, франко борда на превозното средство в точката на товарене, включително и контейнери, ако не е посочено друго. Митата и другите такси по транспорта не са включени.
    .............
    Полифлорен мед - 1.05-1.12$ на паунд
    ...............


    Един паунд е 0.45359237 kg, така че след преизчисление се получава 2.31-2.47 USD/kg.
    Курса USDBGN към днешна дата е 1.72412, така че след преизчисление се получава 3.98-4.26 лева/kg.

    Забележете - това са цени франко борда на транспортното средство, подготвено за експорт. Това означава, че някой трябва да направи изкупуване от пчеларите в тенекии, да хомогенизира меда, да го налее във варели, и да го транспортира/натовари до/на контейнера. Това обаче струва пари, така че самите канадски пчелари едва ли получават повече от 3.30-3.40 лв./кг франко тенекия в собствената им маза.

    ЕТО ТОВА Е САМАТА ИСТИНА !!!
    Информацията е ДОСТОВЕРНА (МЗХ на USA) и АКТУАЛНА (от преди 3-4 седмици).

  5. #2705
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ......Не знам каква игра играеш, но определено си мисля че ще ти излезе крива сметката.
    Никаква роля не играя. Просто имам пазарно мислене. Старая се да филтрирам чистата информация от морето с дезинформация, и на база на това да си вземам собствените си търговски решения. Тези решения се променят с времето, защото се променя и самата информацията.

    Така че не ми вменявай всички земни грехове и не ми пиши какво съм казал преди 2 или 5 години. Казвал съм много неща в миналото, и всяко едно от тях се е базирало на наличната към него момент информация.

    Единствената ми грешка е, че се опитвам да ви кажа каква е според мене истината на базата на моите пазарни анализи, но вие сте глухи да я чуете и слепи да я видите. Това обаче си е ваше право, така че нищо лошо не се е случило. Вие си мислите, че аз съм заблуден, а аз си мисля, че вие сте заблудени. Едната от двете страни ще познае и ще стане по-богата, а другата сгрешилата ще стане по-бедна. Това също е нормално - всеки сам си бере плодовете на собствените си заблуди, решения и действия.

  6. #2706
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И как правш пазарен анализ като сравняваш цена на мед с антибиотици и захарен сироп намиращ се на десетки хил. киломтра с твоя мед отговарящ на мега строгите евро изисквания добиван в сърцето на България и намиращ се на склад в Европа. Ако така си взимаш бизнес решенията .....

  7. #2707
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте, г-н Дамянов.

    Ще започна с това - не очаквайте да сляза на Вашето ниво на общуване. В това се старая да спазвам стриктна хигиена и подминавам определени типове хора с усмивка. Задавали сме си въпроса с някои колеги на какво се дължи агресивното Ви отношение към компанията ни - дали пък някога не сме работили заедно и по някаква причина не сте се почувствал ощетен? Оказа се, че не сме имали никога каквито и да било взаимоотношения, така че явно причината си е във Вас самия (или по-скоро в темата за посещението Ви в преработвателен цех, което сте описал ).

    Та по същество - отговарям Ви заради останалите четящи темата, нека всеки сам анализира информацията и различните гледни точки и да формира своето мнение. Конкретно по румънския въпрос - как си ги представяте тези договорки - България да продава само на Германия, Румъния на Италия? Това Сталин, Рузвелт и Чърчил в Ялта ли са го решили? Кой и с какъв механизъм може да спре която и да била българска фирма да продава в Италия, Франция или където и да било в ЕС? Ние също продаваме във всяка от тези държави и цените са съпоставими с тези в останалите страни вносителки в ЕС. Та нали след това купувачите на източноевропейски мед се конкурират помежду си на едни и същи пазари при продажбата му на търговските вериги.

    Каква би била пречката румънски купувачи да идват и да изкупуват масово български мед, ако цената тук беше в пъти по-ниска? Ние не ги чакаме в Русе с тоягите. Просто нямат икономическа изгода от това.

    За БИО далаверата сте прав - ето една интересна статия по темата: http://inteliagro.bg/article/118/Bul...to-pchelarstvo . Оказва се, че вече сме първенци в света по брой пчелни семейства, отглеждани по биологичен начин. Десетки хиляди такива има в области като Добрич и Ямбол - все райони с "био земеделие". Знаете добре какви са изискванията за биологично отглеждане, както и каква е субсидията. Балонът се надува, а както вече констатирахме - германците не са глупаци.

    Поздрави и останете със здраве!

  8. #2708
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Спукването на балона на "био" далаверата е само въпрос на време. Последиците от това ще са трагични за сектора, а цената ще я заплати всеки един Български пчелар, дори и тези, които не са се възползвали от "био" парите. Тъжно, но факт - въпрос на време е да се развие голям международен скандал, в който името България да стане нарицателно за държава, пълна с бандити, мошеници и далавераджии в пчеларския сектор. Познайте тогава какво ще стане с цената на нашия мед .......

    Заплахата е много сериозна и към днешна дата нищо не можем да направим, за да я предотвратим.

  9. #2709
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Здравейте,
    Ще си позволя да се намеся споделяйки мнението си на страничен наблюдател на "големите" изкупно-прекупвачески взаимоотношения в страната ни.

    Никой от подвизаващите се във форума (те са предимно средни и малки производители) не се опитва или не споделя, ако го прави, да се договаря директно с европейските изкупвачи. По селскостопанските панаири всяка пролет в Германия и Франция се договарят директни продажби на билки и ядки, а до колкото знам винаги има запитвания и за мед и за сладка. Билки и ядки се изкупуват от 100 до 10 000кг, така че количествата не са проблем (някой би решил, че на дребно никой не би се интересувал). Винаги би могло да се правят и кооперативи за окрупняване на количества.
    Причините за липсата на такава инициатива са няколко за мен:

    - голяма част от пчеларите в България са предимно възрастни хора с минимални или нищожни познания на езици и компютърни умения (няма как да се свържеш с партньор в Европа като го намериш в телефонния указател)

    - някой от пчеларите у нас са останали с усещането, че плановата икономика, ТКЗС, АПК и т.н. още битуват и някой трябва (и е длъжен) да дойде да им вземе(изкупи) продукцията - никой не е чувал или не иска да чуе и да се поинтересува за директно договаряне.

    - повечето (да не кажа всички) от средните и по-големи производители не им се занимава или са решили, че така е по-лесно и продават меда си на наши прекупвачи и така прекупвачите са спокойни, че голяма част от меда ще мине през тях и тяхната дейност ще е рентабилна (а каквото дойде и от малките и средни пчелари е добре дошло за увеличаване на износа). Представете си, ако прекупвачите имаха трудност да купуват мед и дейността им зависи от това дали ще имат смелостта да предлагат тези цени. Ако наистина в Европа е толкова ценен и търсен меда ни и "представителите" на българския мед кажат на европейците, че никой не продава на старите цени и от тази година цената се вдига (а същевременно има търсене от крайния клиент) дали ще спрат сделките макар и на по-висока цена.

    Непонятно е за мен защо колеги от форума с привидно модерно мислене, познания по езици, добра компютърна грамотност, добри професионални умения в сферата на действие, на средна или по-млада възраст, с не малко кошери, с модерни законни бази към пчелините си - стоят и се вайкат защо еди кой си им изкупува меда толкова евтино.....защо бе господа?

  10. #2710
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Някой има ли данни какви са квотите за износ на мед от БГ за ЕС, и кой заема тези квоти?

 

 
Страница 271 от 496 ПърваПърва ... 171221261269270271272273281321371 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •