Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 50 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 491
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Иначе на срещата аз защитих Българските пчелари. Думичките "инвертиран сироп" се споменаха поне 1000 пъти, и аз през цялото време обяснявах, че това е част от пчеларската технология, и че пчеларите са много наясно, че с него се храни само есенно време, и че никой пчелар няма дори и да си помисли да го слага на пчелите по време на паша (когато се събира стоков мед). Говорихме и за антибиотиците, и аз пак обяснявах, че пчеларите са наясно, че не трябва да ги използват, и стриктно го правят това. Дотолкова се бях разпалил, че в един момент сам си повярвах на това, което го приказвах. Иначе все си мислех, че има мошеници и тарикати, но те не надхвърлят 5% от всички пчелари. Когато обаче чух цифрата 40%, джуката ми провисна и си глътнах езика.

    По въпроса за гнилцовите заболявания. Изследвания за тях се правят с цел мониторинг, защото няма друга алтернатива, а не с цел качество на меда (те са безвредни за човека). Просто натрупване на статистика, която властимащите използват за реално преценяване на състоянието на един или друг сектор. Подобен тип изследвания се правят не само за меда, но и за други животински продукти. Лабораториите могат да ги правят, и ако някой плаща - тогава защо да не ги правят.

    В момента не обсъждаме кой крив и кой прав - просто ви преразказах част от това, което чух на тази среща. Коментарите за казаното са излишни, оправданията - също. Никого не обвинявам персонално - просто цитирам цифри и настроения сред властимащите. Тях не ги интересува какво прави единичния човек или пчелар - тях ги интересува сектора като цяло, и в момента този сектор се представя зле, така че вече му е вдигнат мерника.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    След това което прочетох не мисля,че някой ще ви оплюе,но не вярвам това да стане с проверките пак ще изгори някой сиромах

  3. #33
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    След това което прочетох не мисля,че някой ще ви оплюе,но не вярвам това да стане с проверките пак ще изгори някой сиромах
    БАБХ нямат ресурса да извършват масови планови проверки, но както казваш - колкото да затрият някой сиромах, това вече могат да го направят. Идеята за проверките от БАБХ беше спомената първосигнално от служители от дирекция "Животновъдство" и не беше оспорена от служителите от БАБХ. Тоест подсъзнателно всички служби, присъствали на срещата, осъзнаваха че това трябва да се направи. Тепърва предполагам ще мислят как това да придобие малко по-реална форма.

    Ще ви кажа и за други предложения, изказани от един или друг присъстващ на срещата:

    1. Пчелари с антибиотици, захар или инвертаза да се лишават от субсидии през следващите години. За тази година това няма как да стане, тъй като НПП 2017 вече е минала през нотификация от Евросъюза, но за следващата е почти сигурно, че такава точка ще се появи.

    2. Да се търсят начини за други санкции на провинилите се пчелари.

    3. Да се стимулират изрядните и законни пчелари.

    Всички предложения всъщност касаеха даването или недаването на пари на едни или други пчелари. И тъй като питката все още е топла, най-вероятно първите необичайни изисквания и филтрирания на пчелари ще ги видите още тази година в условията за получаване на de minimis.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    3. Да се стимулират изрядните и законни пчелари.
    А да но но на да ли.Хубаво е че сте ходили на тая среща и сте ни защитили
    Но не вярвам да се промени нещо.Аз трета година рева от натравяния,как аджаба не се намери една организация дето мишкува из форома да ми напише два реда
    ,, момче ние можем да ти помогнем,,.Тия клипове дето съм ги слагал с умрели пчели може да са от всичко.Както каза Дамян всеки се спасява по единично.
    да не споменавам и какви цифри източват организациите

  5. #35
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    БАБХ нямат ресурса да извършват масови планови проверки, но както казваш - колкото да затрият някой сиромах, това вече могат да го направят. Идеята за проверките от БАБХ беше спомената първосигнално от служители от дирекция "Животновъдство" и не беше оспорена от служителите от БАБХ. Тоест подсъзнателно всички служби, присъствали на срещата, осъзнаваха че това трябва да се направи. Тепърва предполагам ще мислят как това да придобие малко по-реална форма.

    Ще ви кажа и за други предложения, изказани от един или друг присъстващ на срещата:

    1. Пчелари с антибиотици, захар или инвертаза да се лишават от субсидии през следващите години. За тази година това няма как да стане, тъй като НПП 2017 вече е минала през нотификация от Евросъюза, но за следващата е почти сигурно, че такава точка ще се появи.

    2. Да се търсят начини за други санкции на провинилите се пчелари.

    3. Да се стимулират изрядните и законни пчелари.

    Всички предложения всъщност касаеха даването или недаването на пари на едни или други пчелари. И тъй като питката все още е топла, най-вероятно първите необичайни изисквания и филтрирания на пчелари ще ги видите още тази година в условията за получаване на de minimis.
    ПРЕВОД:
    Преработвателите са дали подкуп на служители в МЗХ и на някой пчеларски вожд. Сега ще се опитат да вдигнат изискванията и качеството на меда, а цената да си остане ниска. Това го плануват най-малко от 2 години.


    Има ли тука служители на МВР и прокуратурата?

    Много се радвам, че служителите на ДАНС следят за ключови думи в интернет.
    Ключови думи: Корупция в МЗХ, Десислава Танева, Измами, Държавни служители, Подкуп, Бойко Борисов, Как да направя бомба? Дистанционна бомба, Парламент, الله أكبر
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #36
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    3. Да се стимулират изрядните и законни пчелари.
    А да но но на да ли.Хубаво е че сте ходили на тая среща и сте ни защитили
    Но не вярвам да се промени нещо.Аз трета година рева от натравяния,как аджаба не се намери една организация дето мишкува из форома да ми напише два реда
    ,, момче ние можем да ти помогнем,,.Тия клипове дето съм ги слагал с умрели пчели може да са от всичко.Както каза Дамян всеки се спасява по единично.
    да не споменавам и какви цифри източват организациите
    Опитай се да мислиш от позицията на хеликоптера. Когато си кацнал на земята, виждаш отделните тревички. Когато си високо във въздуха, виждаш цялата поляна, и това което те интересува е дали тя е зелена, или са се появили жълти петна от сушата.

    Та искам да кажа, че МЗХ се интересуват от цялата поляна, и през техните очи (от позицията на тяхната камбанарийка) тя в момента изглежда от жълта по-жълта, и при това пълна с бурени. Явно нещо трябва да се направи. И покрай отстраняването на бурените ще пострада и някоя друга зелена тревичка или цветенце, но това са допустими жертви в името на цялата поляна.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тя рибата се умирисва от към главата г-н Матеев почти всички знаем как се работи,но има и добри хорица още по институции

  8. #38
    Забранен
    Регистриран
    25.09.2015
    Мнения
    14
    Г-н Матеев, станете редови пчелар като нас, не ходете на срещи в министерства и други организации и си пишеееееееете на воля.

  9. #39
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Помощ вероятно ще има (това е мнението дори на ниво Зам. Министър и Министър), но какво ще се напише като доказателство в доклада, който трябва да бъде представен пред политическото ръководство? Това е истинския проблем - на срещата и в изпратените преди това официални писма разказахме истината за тежкото положение, но официалните държавни статистики, от които се интересуват бюрократите от Евросъюза, говорят точно за обратното - няма зимна смъртност, няма тровения на пчели - следователно няма необходимост от помощ.

    Всъщност цялата среща беше организирана с една единствена цел - какво да се напише в този доклад от Дирекция "Животновъдство", щото Зам. Министъра да го прочете пред останалите министри и да бъде убедителен в исканията си. На срещата дори имаше представител на Дирекция "Държавни помощи", и той каза същото: "Какви са ви официалните доказателства?"

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е как да има смъртност 1 кошер да ти загине и почваш да обикаляш по институциите трябва да актоализираш,трябва във фонда да съобщиш че имаш 1 загинало семейство,ветеринар трябва да дириш.То ако спазваш законите няма кой да ти отглежда пчелите

 

 
Страница 4 от 50 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •