Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 35 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #131
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нищо не ме притеснява, гледам ви сеира, чак не смогвам. Корекция : ами специално -ТИ . не искаш помощи / жълти стотинки / кютай си и остави хората да ги вземат. Стойността на парите е различна за всички. Всеки мери с неговата ролетка.

    пп. цитирах мнение на Рости / да ме прощава /, ама свят голям- всеки го тълкува според багажа.

    Хайде -лека, утре на бистри глави.
    топ коментар!!!

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    топ коментар!!!
    Ти, нали си взе довиждане? Оставихме те да размислиш и се успокоиш, но пусти сърбел, не ти дава покой май.

  3. #133
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Борка, благодаря за разясненията, много са съществени, тъй като на дедо на село, а и за мен лично, предполагам и за други са недостъпни чисто информативно. Че големия изяжда малкия сме го разбрали в училищните уроци, но нали сме социални, мислим за фукариите, а на практика, когато иде дума за пари, всичко останало е настрани. В крайна сметка, ние сме си избрали този път, да сме пчеларчета, от гласената страна и ще се мъчим докато можем. Файтона рече: Дано и следващата година да е такава, та да се намали броя на хоби пчеларите. Лошо, мноого лошо, те за това като цяло държавата е на туй дередже. Живи и здрави да сме, а те да не мислят, че ще забият кол на туй място тясно, защото след време те сами ще се "изядат" по между си и докато ние само "скимтим", те ще цвилят, но няма да има кой да ги чуе.
    и аз да се съглася с теб ... "за това сме на това дередже", защото искаме на няколко стана да тъчем и всичко да се прави на парче, а не да се специализираме в едно направление!!!

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    и аз да се съглася с теб ... "за това сме на това дередже", защото искаме на няколко стана да тъчем и всичко да се прави на парче, а не да се специализираме в една облоаст!!!
    Да се специализираме, но как? Знаещите и можещи пчелари, такива от които могат доста да се научат, си преценяват възможностите и съответно спират разрастване на фермите, защото знаят, че повече от Ен на брой семейства се обслужват през пръсти. Тук идват програмите, които стимулират мераклии към лесни пари. Това не е като в земеделието, би следвало да ти е ясно. В пчеларството е нужно око да види, ръка да пипне.
    Какво ли съм тръгнал да повтарям теории, които вече са разпъвани като ластик във форума.

  5. #135
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да се специализираме, но как? Знаещите и можещи пчелари, такива от които могат доста да се научат, си преценяват възможностите и съответно спират разрастване на фермите, защото знаят, че повече от Ен на брой семейства се обслужват през пръсти. Тук идват програмите, които стимулират мераклии към лесни пари. Това не е като в земеделието, би следвало да ти е ясно. В пчеларството е нужно око да види, ръка да пипне.
    Какво ли съм тръгнал да повтарям теории, които вече са разпъвани като ластик във форума.
    това е друг проблем който засягаш ... че българина не може да играе в отбор, и стигаме пак до темата с добитъка, и да гледаме през хамута как навън играят в отбор
    но "ПОВЕРВАЙ" ми, това е правилният път който са го измисли по големите от нас на вън, докато ние тук като дръгливи магарета упорито си държим да си вървим по сами в браздата

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    това е друг проблем който засягаш ... че българина не може да играе в отбор, и стигаме пак до темата с добитъка, и да гледаме през хамута как навън играят в отбор
    Хайде да се насочим в едно направление и да не скачаме от трън на трън.
    Днес ти писах - ако имаш уважение към останалите тук, пиши както са те учили в училище. Всяко изречение, започва с Главна буква. Толкова ли е трудно?

  7. #137
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    макар че си заядлив, не се трогвам, защото гаранция, не по малко образован съм от теб "ПОВЕРВАЙ МИ"
    ще те проверявам вече дали така строго освен мен следиш и другите за главните букви (не го знаех това правило а и задължение в комуникацията с теб) и дали не проявяваш двоен стандарт като в Де Минимис

  8. #138
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    71
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нищо не ме притеснява, гледам ви сеира, чак не смогвам. Корекция : ами специално -ТИ . не искаш помощи / жълти стотинки / кютай си и остави хората да ги вземат. Стойността на парите е различна за всички. Всеки мери с неговата ролетка.

    пп. цитирах мнение на Рости / да ме прощава /, ама свят голям- всеки го тълкува според багажа.

    Хайде -лека, утре на бистри глави.
    Е, убу де, ама за да вземат въпросните тяа пари, требе същите пари да додат отнейде.
    Ай да мъ светнеш ся, има ли безплатен обяд, освен сиренцето в капана?
    Али, заради вируся, са пуснале "файтонджийска" програма по Черноморието???
    Туриле сте си гъзо на пангара. Добре. Плащате осигуровки - пак добре. Ама, всички плащаме осигуровки, при това да не кажа в пъти повече от ЗП, който иска да ги избие с Де минджата ли беше, забрайх... Иии, като се минат едни 200 сандъка, които ти и Файтона явно ги немате за нищо, та сами се оправяте с тях, уточни/нете/: Кого другиго осигурявате? Сезонни работници, на колко часа, с какъв договор, с каква длъжностна характеристика, с какъв ценз, и най-накрая с какво работно време?
    Светни ме по тяа параграфе, па ако си у рамките на "БЕЛАТА" икономика, продавам моите пчели и идвам да гледам твоите (вашите)! Няма майтап, то що да се трепя при Хамериканци, Хавстралийци и други... дет не плащат дагоба... ):

  9. #139
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    Е, убу де, ама за да вземат въпросните тяа пари, требе същите пари да додат отнейде.
    Ай да мъ светнеш ся, има ли безплатен обяд, освен сиренцето в капана?
    Али, заради вируся, са пуснале "файтонджийска" програма по Черноморието???
    Туриле сте си гъзо на пангара. Добре. Плащате осигуровки - пак добре. Ама, всички плащаме осигуровки, при това да не кажа в пъти повече от ЗП, който иска да ги избие с Де минджата ли беше, забрайх... Иии, като се минат едни 200 сандъка, които ти и Файтона явно ги немате за нищо, та сами се оправяте с тях, уточни/нете/: Кого другиго осигурявате? Сезонни работници, на колко часа, с какъв договор, с каква длъжностна характеристика, с какъв ценз, и най-накрая с какво работно време?
    Светни ме по тяа параграфе, па ако си у рамките на "БЕЛАТА" икономика, продавам моите пчели и идвам да гледам твоите (вашите)! Няма майтап, то що да се трепя при Хамериканци, Хавстралийци и други... дет не плащат дагоба... ):
    и на теб гаранция ти давам, зидач, мазач, фугировач, мияч, готвач, детегледач, държавникостояч работещи на 8 часа, спокойно сам може да си отглежда 100 пчелни семейства ... от там натаък те оставям да смяташ, колко пчелни семейства може да отглежда пчелар който знае какво прави занимаващ се само с това!!! плюс двама трима хамали в пика за макс 30 дена сборно за годината ... без това сте извадили калкулаторите, смятайте знам, не ви е угодно тая сметка която ви предоставям на тепсия, и ще запознат заядливите въпросчета на парче, хубав ден

  10. #140
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    макар че си заядлив, не се трогвам, защото гаранция, не по малко образован съм от теб "ПОВЕРВАЙ МИ"
    ще те проверявам вече дали така строго освен мен следиш и другите за главните букви (не го знаех това правило а и задължение в комуникацията с теб) и дали не проявяваш двоен стандарт като в Де Минимис
    ПовЕрвай ми, гледайки последните два поста над моя как би повЕрвал човек, че има и капка образование в това. Държейки, че имаме такова е добре да го показваме.

 

 
Страница 14 от 35 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •