Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 258 от 677 ПърваПърва ... 158208248256257258259260268308358 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,571 до 2,580 от общо 6763
  1. #2571
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ник ,хубаво е че чакаш слънчогледа .Но ако е като при мен ,не му се надявай . МЕЛЕЗ !!!!! Само прашец ,нектар –ниц
    Ей с това ми развали съня.

    И аз го чакам и се надявам да не е като твоя, но си имам едно притеснение.

  2. #2572
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Ей с това ми развали съня.

    И аз го чакам и се надявам да не е като твоя, но си имам едно притеснение.
    От мен –остани само с притеснението .Напълни поне по 2 магазина с мед от кошер .От сърце ти го пожелавам .А и на всички прочели тези редове !

  3. #2573
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    От мен –остани само с притеснението .Напълни поне по 2 магазина с мед от кошер .От сърце ти го пожелавам .А и на всички прочели тези редове !
    Благодаря за пожеланието, че ако не съберат нищо, ще е доста минусова година. Няколко ранни слънчогледа преминаха и в нашия район и не са пуснали нищо. Но надеждата е все още жива, докарали са 4 пчелина около мен което ме кара да мисля че не е МЕЛЕЗ.

  4. #2574
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Слънчогледа от много години е главна паша за пчелите в България тази година стеблата му са дебели и питите ще пускат нектар обилно дори и да се засуши корените му дърпат от дълбоко и нектар ще има кои сее мелези когато трябва да плащаш дебела рента нямаш право на грешки и сееш добри семена ,това че някои си е объркал пчелите си е негов проблем не му е виновен слънчогледа то бяха хибриди които не давали нектар сега мелези все нещо пречи на слабите пчелари.

    Модератор: Моля, спазвайте точка 19 от правилата на форума!
    Този пост е редактиран от scutellator; 04.07.2016 в 07:40.

  5. #2575
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Утре че друсаме първия магазин от слънчогледа...... Ако напълнят и втория магазин тия дни-ЕКСТРА.

  6. #2576
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Слънчогледа от много години е главна паша за пчелите в България тази година стеблата му са дебели и питите ще пускат нектар обилно дори и да се засуши корените му дърпат от дълбоко и нектар ще има кои сее мелези когато трябва да плащаш дебела рента нямаш право на грешки и сееш добри семена ,това че някои си е объркал пчелите си е негов проблем не му е виновен слънчогледа то бяха хибриди които не давали нектар сега мелези все нещо пречи на слабите пчелари.
    А бе Валко ,най –напред се научи да пишеш правилно .Що–годе .Просто ме принуди да ти го кажа сега ,защото в поста ти има само 2 главни букви/НАЧАЛО НА СЛОВОИЗЛИЯНИЕТО ТИ и България –добре че поне това знаеш–започва се с главна буква изречението и имената се пишат с главна буква / А ПОСТА ТИ Е ГОРЕ –ДОЛУ ОТ 6–7 ИЗРЕЧЕНИЯ .Или трябва да имаш толкова главни букви .Засега това е по граматика от мен .За в бъдеще ,специално теб ще продължа да те ограмотявам,защото неграмотния писател става за посмешище на целия форум. А това няма да ''позволя''. А сега за слънчогледа–тук вече проявяваш и незнание за значението на думите.Има речници в които се обясняват тия неща,но трябва да се знае.Та, хибрид и мелез е горе– долу едно и също –едното по книга,научно :другото –по народному .Как ли да ти го обясня нагледно и по–простичко за да го разбереш –ах,да.а..ааа ,сетих се – КАТЪР . Сега би трябвало да си го разбрал. Рентата няма нищо общо с това дали катъра пуска нектар или не.Може и да му повиши уражая ,но на пчелите да не пусне и капчица нектар .Ти знаеш ли има слънчогледов сорт /мелез ,хибрид или КАТЪР / на който килийките са толкова дълбоки ,че пчелите въобще не го посещават .Едро семе/10–14 мм./ и е наш ,български .Използваха го 5–8 години ,и след това изчезна .
    Аз имам друго становище за слабите пчелари .Слабия пчелар не търси оправдания защото това е признание ,а гледа да компенсира като ходи по горите да гони рояци и ройчета ,защото е некадърен да си ги създаде .Доколкото си спомням ти беше такъв ловец на дивото .И може би затова имаш афинитет към моите писания,разбира се, че е отрицателен.Впрочем, ти разбираш ли какво ти пиша? Попитай ,все някой ще ти го обясни по –простичко.Та, такива ми ти работи с хибридите и мелезите Валко .Едно въпросче ,не в темата –тази година колко ройчета хвана в Стефан Караджовската гора ? Ако не е тайна, разбира се .

  7. #2577
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Гогол явно си почитател на литературата и то руската ,ще пиша както си искам роевете са както обикновенно над 100 всички са на магазин чети не само руска литература и там пише кои маики са по-хубави роевите или тези които се мъчеш да си произведеш ,долече съм от Стефан Караджово .Виждам че искаш да си велик пчелар и никои да не ти протеворечи но дразниш . ще пиша както си искам като учител по литература може ида си бил добър но като пчелар си нула ,натровиха ме слънчогледа не пуска ,спри да хленчиш ами бръкни в тия кошери ,пчелите искат работа в ямболско имам приятели всички се хвалят с пълни магазини само гогол не пуска мелез ,от години сеят катър магарета и коне няма виждам че си израснал на село.

    Модератор: Моля, спазвайте точка 19 от правилата на форума. Без коментари, подклаждащи към конфликт.
    Този пост е редактиран от scutellator; 04.07.2016 в 07:46.

  8. #2578
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Днес повъртях малко и изкарах половин тенеке от 4 броя. От рапицата половин и сега половин скалъпихме едно тенекенце. Слънчогледа сега започва да цъфти, има още един блок не много голям за след 2-3 седмици.Принос има някакъв, ама не ходих до слънчогледа да видя от него ли е. Като цяло складират повече долу в плодника. Аз лично съм се настроил това да е за тази година откъм мед, но дано ме изненадат.

    Ачка ти изкара ли нещо от липата,защото при мен кръгла нула? Въздушно сме горе- долу близо на 10-на км и питам за да сравня.

  9. #2579
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Слънчогледа от много години е главна паша за пчелите в България тази година стеблата му са дебели и питите ще пускат нектар обилно дори и да се засуши корените му дърпат от дълбоко и нектар ще има кои сее мелези когато трябва да плащаш дебела рента нямаш право на грешки и сееш добри семена ,това че някои си е объркал пчелите си е негов проблем не му е виновен слънчогледа то бяха хибриди които не давали нектар сега мелези все нещо пречи на слабите пчелари.
    Абсолютно невярно.
    1 Няма как в един регион с 40 пчелина всички да са слаби пчелари.
    2 С очите си съм виждал 2 блока със слънчоглед които ги дели един черен път. На единия пълно с пчели на другия няма 1 пчела ЗАЩО ЛИ?
    3 Не случайно хората на подвижно се интересуват какъв е слънчогледа.

  10. #2580
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен 3ти ден паша и отделя добре, утре половината кошери ще получат 2ри магазин а другата 3ти. Само 4 броя които сменяха майки останаха една идея по слаби защото продадох 10 помощни семейства и не остана с какво да ги засиля. Но поне изкарах за море понеже не се знае меда кога ще се продаде. Това помощните семейства са голяма работа, като взема по 2-3 пити с запечатано пило и ги бутна на кошер започва да работи яко.

 

 
Страница 258 от 677 ПърваПърва ... 158208248256257258259260268308358 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 8 гост (и))

  1. Nilak

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •