Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 656 от 800 ПърваПърва ... 156556606646654655656657658666706756 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,551 до 6,560 от общо 7995
  1. #6551
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Явно смъртността е тревожно висока и трябва да се отговори на въпроса - Защо ? На МЗХГ не им е изгодно в момента да се дискутира по темата, защото веднага се отива към нерегламентирани пръскания и препарати, което е тотален провал на управлението на МЗХГ в лицето на министър Танева.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  2. #6552
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Явно смъртността е тревожно висока и трябва да се отговори на въпроса - Защо ? На МЗХГ не им е изгодно в момента да се дискутира по темата, защото веднага се отива към нерегламентирани пръскания и препарати, което е тотален провал на управлението на МЗХГ в лицето на министър Танева.
    Вярно е, че е висока. Вярно е, че не им се говори по темата, а то кога ли им се е говорило? Вярно е, че се продължава с нерегламентираните пръскания и със забранени препарати. Вярно е, че управлението на Танева е провал, но то на кой ли не е? А е и вярно, че на никой не му пука.

  3. #6553
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    МЗХГ да вземе да поръча няколко тира пчелопакети от Украйна, докато цената е ниска. В районите с най-голяма смъртност да раздаде пчелопакети, че след няколко месеца ще реват овощари и зърнари от ниски добиви. То не само медоносната пчела е затрита ами и другите опрашители в природата от отровите.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  4. #6554
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    МЗХГ да вземе да поръча няколко тира пчелопакети от Украйна, докато цената е ниска. ...
    Няма да стане.Директно попадат под ударите на лобисткия Закон за пчеларството.
    "Чл. 18. (1) В Република България се отглеждат само местни отродия пчели и/или вътрелинейните им и междулинейните кръстоски.(2) (Изм. - ДВ, бр. 13 от 2021 г.) Селекцията и репродукцията в пчеларството се извършва от развъдни асоциации, получили разрешение по чл. 30б, ал. 1 от Закона за животновъдството.
    (3) Развъдните асоциации по ал. 2 извършват дейностите си под контрола на Изпълнителната агенция по селекция и репродукция в животновъдството."


    Когато са го писали не са знаели, че земеделците са толкова щедри, че са им затворили очите и ушите с финикийски знаци та не знаят за отравянията.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #6555
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    .... нерегламентирани пръскания и препарати, което е тотален провал на управлението на МЗХГ в лицето на министър Танева.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Вярно е, че се продължава с нерегламентираните пръскания и със забранени препарати. Вярно е, че управлението на Танева е провал,.

    Копате в грешна посока и като влезе някоя муха в главите ви сте като латерни. Колега ви писа, че пчеларства в район без земеделие и пръскане и пак от 40 семейства са му живи замо 3 . Не е от пръскане, спомнете си 2014 в Странджа. Кой ли пръска и там? Писал съм, клипове съм качвал, ставаше дума за Церана. Дали е тя или някой вирус, няма кой да изследва. Не отричам и натравяне на места, но това не е причината за масовия мор последните години и пика в момента.


    "Не мога да се съглася ,ще дам пример от този сезон,два пчелина по 40 семейства единия край Бургас ,другия в село Визица на границата с Турция,обработваема земя няма от 1944 година.Първия 2 жертви,втория 3 оцелели с една шепа пчели.Семействата са еднакво третирани и обгрижвани."

  6. #6556
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Копате в грешна посока и като влезе някоя муха в главите ви сте като латерни. Колега ви писа, че пчеларства в район без земеделие и пръскане и пак от 40 семейства са му живи замо 3 . Не е от пръскане, спомнете си 2014 в Странджа. Кой ли пръска и там? Писал съм, клипове съм качвал, ставаше дума за Церана. Дали е тя или някой вирус, няма кой да изследва. Не отричам и натравяне на места, но това не е причината за масовия мор последните години и пика в момента.


    "Не мога да се съглася ,ще дам пример от този сезон,два пчелина по 40 семейства единия край Бургас ,другия в село Визица на границата с Турция,обработваема земя няма от 1944 година.Първия 2 жертви,втория 3 оцелели с една шепа пчели.Семействата са еднакво третирани и обгрижвани."
    В Странжата тогава е бил акаря Чанко.А колегата знае ли с какво са пръскали напримерно горите или реките,а за бълхите?Днес у фейса писах какво ще е становището на БАБАХ.Грешка на профи пчеларите и Нозема Церане доказана с прост микроскоп.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #6557
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Копате в грешна посока и като влезе някоя муха в главите ви сте като латерни. Колега ви писа, че пчеларства в район без земеделие и пръскане и пак от 40 семейства са му живи замо 3 . Не е от пръскане, спомнете си 2014 в Странджа. Кой ли пръска и там? Писал съм, клипове съм качвал, ставаше дума за Церана. Дали е тя или някой вирус, няма кой да изследва. Не отричам и натравяне на места, но това не е причината за масовия мор последните години и пика в момента.


    "Не мога да се съглася ,ще дам пример от този сезон,два пчелина по 40 семейства единия край Бургас ,другия в село Визица на границата с Турция,обработваема земя няма от 1944 година.Първия 2 жертви,втория 3 оцелели с една шепа пчели.Семействата са еднакво третирани и обгрижвани."
    Атанасов, точно когато на Манол измряха пчелите, лично аз казах, че това е като грип и няма да се разминат и другите. А какво съм искал да кажа тук? Искам да кажа, че отделно болестта която върлува, пръсканията допълнително водят до масовия мор. Семействата отслабват чувствително и това води до активацията на болестите които тотално ги унищожават. И аз съм в район без земеделие, но пръскачи бол. Розите обичат мотиката, но производителите - не. Вместо да копат, пръскат, пръскат и за разните там вредители и така постоянно се носи мирис на химия над пчелина ми. Жалко, че вместо рози не беше пшеница - нямаше да види едно зрънце, но....абе, шегувам се, а може и да не се шегувам.

  8. #6558
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    На Манол тогава освен пчеларите,но и държавата му наброи лев...Сега на тия със загиналите един по гулям.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #6559
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Атанасов, точно когато на Манол измряха пчелите, лично аз казах, че това е като грип и няма да се разминат и другите.
    Да, помня. Мора мина на кръст през България и никой не направи изследвания. Кой да направи тези изследвания, ами незнам. Може би Гургулова, Желязкова, Петров- ама май няма кой да плати. Иначе пчеларски програми -бол.

  10. #6560
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В Странжата тогава е бил акаря Чанко.А колегата знае ли с какво са пръскали напримерно горите или реките,а за бълхите?Днес у фейса писах какво ще е становището на БАБАХ.Грешка на профи пчеларите и Нозема Церане доказана с прост микроскоп.
    Четеш както си искаш,и ги бъркаш яко.Аз бях този пчелар пчелар който цитира Чанко,Годината е 2021 сега е тази смъртност,никои не пръска горите тази година за бълхи.Докато продъжаваме да си заравяме главите в пясъка нищо няма да се промени.Най лесно е да се обвини някой друг за гибелта на пчелите,без да се анализират действията и бездеиствията на пчеларя.Голямото мрънкане най много да донесе някой супер голям деминумус.Как един не написа аз съм виновен за смърта на пчелите си,не ги третирах на време,немарливо ги гледам,не ги подготвих миналата сушава година,

 

 
Страница 656 от 800 ПърваПърва ... 156556606646654655656657658666706756 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 69 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 69 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •