Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 28 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 280
  1. #201
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И аз намерих още един без майка, ама се изкуших и му сложих пита с яйца..., ще видим, какво ще стане.

    Ще стане това, че най-късно през юни ще се наложи да му даваш качествена майка, въпреки, че си се скъсал да му нариваш пило, въпреки новата майка, която ще излезе след две седмици. Още и търтеи няма. А като излязат първи на 20 април, кога ще станат зрели, че да почнат да летят и да оплождат? Сега просто не е момента за нови майки. Ако направят маточници, просто ги унищожавай и им давай само пило докъм 10-12 април. Чак след това остави най-едрия маточник.

  2. #202
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ще стане това, че най-късно през юни ще се наложи да му даваш качествена майка, въпреки, че си се скъсал да му нариваш пило, въпреки новата майка, която ще излезе след две седмици. Още и търтеи няма. А като излязат първи на 20 април, кога ще станат зрели, че да почнат да летят и да оплождат? Сега просто не е момента за нови майки. Ако направят маточници, просто ги унищожавай и им давай само пило докъм 10-12 април. Чак след това остави най-едрия маточник.
    Само едно не разбрах. От каде разбра, че няма търтеи още?

  3. #203
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мисей ме е учил,че са недохранени.Ама то с тия питки какво друго да очакваш.
    Даче, Мисей или Сен сей от Странджа те е учил? Ако е първото ,сложи едно О в думата, та да те разберем,че вече общуваш и с пророците и от Ерусалим .
    Защо с такъв негативизъм подхождаш към питките? Хората имат питки– и хранят,ние двамата нямаме питки и затова храним с мед. Съгласен?

  4. #204
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Днес ходих да си прегледам семействата след продължителния студ.Опасенията ми, че ще имам проблеми се оказаха безпочвени. Намерих един без майка, който обединих с един от слабаците. Всички са налице, и не мисля,че от тук насетне ще има проблеми,защото го дават повече от 10 дни топло. Като цяло семействата са добре.Много са им намаляли запасите от мед, и се скъсах да местя пити от където има.Лошото е, че вече няма от къде да местя. Голямо носене на прашец днес и то три вида. Видях, че има доста пчели по джанките. Сезона започва, колеги! Да е успешен сезона колеги на всички!

    Хиче,точно тук идва един момент на кой колко се е молил.Студеното време не позволява вируси да се появяват....идва време разделно....На платения канал ще ти пусна как се пчеларства...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #205
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Това ми беше първата мисъл като го видях, защото е силен сравнително и ще си произведе. Но точно този преди него беше слаб и си викам "я наедно" пък каквото ще да става Заложих на куцо май, защото предния си беше основно семейство, от което вадих мед миналата година и за да е толкова слаб майката явно не става вече. Но ще видим дали съм сбъркал!
    Ицо, не си заложил на куцо и не си сбъркал. Иначе щяха да си правят два пъти мамка таз година принудително или щеше да заслабне фатално за медо сбора.
    Сега, ако не я харесат за първата паша ще я сменят без да се месиш ти.Дано повече да не ти се налага да решаваш подобна дилема,че тази зима си взе нейното.

  6. #206
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Пчелите са най -малко при смяната на зимните пчели ,обикновенно в края на март.Тия 10 дни сняг и студ ,не ме изкефиха и ми се видяха доста дълги.
    Днес прегледах доста от семействата.
    Пчелите са повече отколкото бяха през декември.
    Разлика в регионите, климата, храната... Не знам на какво се дължи.

  7. #207
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Даче, Мисей или Сен сей от Странджа те е учил? Ако е първото ,сложи едно О в думата, та да те разберем,че вече общуваш и с пророците и от Ерусалим .
    Защо с такъв негативизъм подхождаш към питките? Хората имат питки– и хранят,ние двамата нямаме питки и затова храним с мед. Съгласен?
    Муисей не е от Странжата,а от Пловдив...За меда съм съгласен.Моите са на 4-6/...мед .Ако си малко по умен от Захараидите и инвертите ще сметнеш двата цикъла и няма да има проблем като до сега..Приятелю Гогол,виждаш ли как ще дойдат на моя с цената на качество.Имаш мед качесвен искаш 6,50лв/кг...мямаш 3лв/кг.Много си мислят,че ще пробутат проблемен мед на дребно.Тично там ще ги ударят такива като мен с донуси и дела.Детето се изрина...../не че имам много деца/...1:4+7+1:1+1,4.0.8=0 много могат да кажат че не верно но нека ме уборят в изчиленията
    п.п.За тия които ще пробват искам да подчертя,че това е визсша математка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #208
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Днес прегледах доста от семействата.
    Пчелите са повече отколкото бяха през декември.
    Разлика в регионите, климата, храната... Не знам на какво се дължи.
    1/21 или 1/7
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #209
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    1/21 или 1/7
    30/128

  10. #210
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Хиче,точно тук идва един момент на кой колко се е молил.Студеното време не позволява вируси да се появяват....идва време разделно....На платения канал ще ти пусна как се пчеларства...
    То, туй нещо с молитва не става....... козата си иска ..... пръч.

 

 
Страница 21 от 28 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •