Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 30
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Къде са тия стари маточници.
    Яйца имаш ли в кошера.
    Да имам , има запечатано и отворено пило.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nesoRBG Виж публикацията
    Да имам , има запечатано и отворено пило.

    Аз бих звъннал на тоя от който си купил отводката и му задам същия въпрос.Много опитни и стари пчелари правят точно номера на "Старата майка" и "Старата рамка".Ако сега не ме разбираш и мислиш,че се заяждам ще го разбереш след години като придобиеш опит и знания.Последно да те питам.
    На колко рамки имаше пило в тия отводки от рамка до рамка и какво точно си купи за 80-100лв?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от nesoRBG Виж публикацията
    Да имам , има запечатано и отворено пило.
    Така имаш маточници стари и имаш един де се излюпил имаш и яйца и пило.Значи имаш плодна майка и евентуално една новоизлюпена според теб.
    Та според мен отводката ти е направена от семейство в роево и не мисля, че имаш проблем само ми е чудно като си я взел майката не си видял но маточниците как не видя.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ....
    На колко рамки имаше пило в тия отводки от рамка до рамка и какво точно си купи за 80-100лв?
    Я пак!?

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз бих звъннал на тоя от който си купил отводката и му задам същия въпрос.Много опитни и стари пчелари правят точно номера на "Старата майка" и "Старата рамка".Ако сега не ме разбираш и мислиш,че се заяждам ще го разбереш след години като придобиеш опит и знания.Последно да те питам.
    На колко рамки имаше пило в тия отводки от рамка до рамка и какво точно си купи за 80-100лв?
    Пак ли за самосмяна мислиш ако има пчеларя няма да му я даде човека я е купил на 06 а на 12 ти ли бе има излюпен маточник.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Пак ли за самосмяна мислиш ако има пчеларя няма да му я даде човека я е купил на 06 а на 12 ти ли бе има излюпен маточник.
    Грешка на продавача....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Грешка на продавача....
    Не знам на мен баш не ми е много ясно вече какво има и какво няма в тази отводка.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз бих звъннал на тоя от който си купил отводката и му задам същия въпрос.Много опитни и стари пчелари правят точно номера на "Старата майка" и "Старата рамка".Ако сега не ме разбираш и мислиш,че се заяждам ще го разбереш след години като придобиеш опит и знания.Последно да те питам.
    На колко рамки имаше пило в тия отводки от рамка до рамка и какво точно си купи за 80-100лв?
    Описах в началото

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Пак ли за самосмяна мислиш ако има пчеларя няма да му я даде човека я е купил на 06 а на 12 ти ли бе има излюпен маточник.
    Днес на 14 видях маточника.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Така имаш маточници стари и имаш един де се излюпил имаш и яйца и пило.Значи имаш плодна майка и евентуално една новоизлюпена според теб.
    Та според мен отводката ти е направена от семейство в роево и не мисля, че имаш проблем само ми е чудно като си я взел майката не си видял но маточниците как не видя.
    Този маточник го нямаше когато взех отводката.Отностно майката, написах че я видях!

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •