Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 251 от 389 ПърваПърва ... 151201241249250251252253261301351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,501 до 2,510 от общо 3882
  1. #2501
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А в Плеядианците: Древната раса, която бди над човечеството вярваш ли

    Как да не вярвам нали са ми далечни роднини....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2502
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Първия рой по правило излиза в хубаво топло слънчево време около обяд за следващите роеве това не се отнася.
    Да му ....... на правилата! На 29 Май на 2 пъти виждам новоизлюпени майки да се показват на пр. дъска. Помислих, че е излетял рой и съм го изтървал. Днес отварям кошера, старата майка там, нащъкала разнорородно пило на 7-8 рамки, над 30 излюпени маточници, от майките няма и следа, кошера бъка от пчели. Успели да запечатат 1 магазин, запечатват 2-ия.

  3. #2503
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Какво стана с пълзящите пчели?

  4. #2504
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да му ....... на правилата! На 29 Май на 2 пъти виждам новоизлюпени майки да се показват на пр. дъска. Помислих, че е излетял рой и съм го изтървал. Днес отварям кошера, старата майка там, нащъкала разнорородно пило на 7-8 рамки, над 30 излюпени маточници, от майките няма и следа, кошера бъка от пчели. Успели да запечатат 1 магазин, запечатват 2-ия.
    И какво точно се е случило, според теб?

  5. #2505
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    И какво точно се е случило, според теб?
    Нямам точно предположение, но това е против всичко, което съм виждал, чел или чувал. Може би, когато е трябвало да излети 1-ия рой времето не е позволило, след това ги е хванала акацията и са се увлекли в нея, но ......при излюпени майки, не знам това дали е възможно. Даже, докато не намерих питата с маточниците, ми мина през ума, да не съм объркал кошерите.
    PP. Семейството не показваше никакви външни признаци на роене. Ще ми е полезно до прочета мнение на някой по-опитен колега.

  6. #2506
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Може пък самосмяната да в ход.

  7. #2507
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Нямам точно предположение, но това е против всичко, което съм виждал, чел или чувал. Може би, когато е трябвало да излети 1-ия рой времето не е позволило, след това ги е хванала акацията и са се увлекли в нея, но ......при излюпени майки, не знам това дали е възможно. Даже, докато не намерих питата с маточниците, ми мина през ума, да не съм объркал кошерите.
    PP. Семейството не показваше никакви външни признаци на роене. Ще ми е полезно до прочета мнение на някой по-опитен колега.
    Сигурен ли си, че е старата майка?

  8. #2508
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сигурен ли си, че е старата майка?
    Със синя точка.

  9. #2509
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Със синя точка.
    Няма как да се получи в такъв случай да се появяват майки по прелката. Видял си нещо друго. Снимай и покажи снимка на маточниците. Защото няма как да станат такива случки в кошера, противоречащи на всякаква логика.

  10. #2510
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да му ....... на правилата! На 29 Май на 2 пъти виждам новоизлюпени майки да се показват на пр. дъска. Помислих, че е излетял рой и съм го изтървал. Днес отварям кошера, старата майка там, нащъкала разнорородно пило на 7-8 рамки, над 30 излюпени маточници, от майките няма и следа, кошера бъка от пчели. Успели да запечатат 1 магазин, запечатват 2-ия.
    Ами мен ако питаш си е баш по правилата.Лошо време не излиза рой тия младите майки не могат вечно да стоят в маточниците.Пчелите ги пазят да се не изтрепят.Какво чудно има.

 

 
Страница 251 от 389 ПърваПърва ... 151201241249250251252253261301351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •