Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 82
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ти да не затъна в пари откакто ги отглеждаш? Скруч Макдак?
    Ще пусна селфи с банковата си сметка.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ще пусна селфи с банковата си сметка.
    На фона на вакуума ще изглеждаш точно като Леонардо Ди каприо.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #73
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Я си признайте, че ги гледаме за пари и пак за пари.
    Ми за кво друго, като знам че и мама на тати не дава без пари......

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Като прочета, че у пчеларя трябвало да има страст, любов, хъс и още ред дивотии, та чак ми се п.....а. Бе то голям кеф да те жилят и подуват , като плондер , баси и мозохистите. Я си признайте, че ги гледаме за пари и пак за пари.
    Абе Чанко това пчелите да не са калифорнийски червей за компост.Разбира се че за пари но това не означава че гореизброените неща дето ти се повръща от тях не съпътстват печеленето на пари.Виж към червейте трудно бих изпитал любов.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    Здравейте!
    Чудих се и аз дали да започна такава тема, но вече видях много подобни във форума и реших да прегледам първо тях. От доста време чета материали за пчеларство от книги и от форума и разучавам тази необятна наука. По същият начин, както господина, който е започал темата и аз все още се чудя, дали да започна собствен бизнес, който е свързан с отглеждане на мед и изнасянето му главно в чужбина. Да, разбирам, че българското пчеларство не е в най-добрият си период. Всъщност, трудно е да започнеш какъвто и да е нов бизнес в България. Навсякъде се искат много усилия, връзки и стабилен капитал, за да ти потръгне.
    Гледам коментарите по-горе, повечето от опитни пчелари и се чудя, след като е толкова зле, защо вие продължавате да се занимавате с този бизнес? След като няма как да си изкарваш прехраната с него по вашите думи, защо не започнете някъде работа, поне на сигурна заплата? Повечето ще кажат, пчеларството е краста, то те въвлича, няма отказване. Добре де, ама като няма пари в него, колкото и да е хубаво трябва да живееш с нещо, нали?
    С риск да бъда нападната от всички пчелари в групата искам да задам един въпрос: Наистина ли е толкова зле, или просто не искате повече конкуренция?
    Да, печели се в момента достатачно спрямо вложения труд, а и в момент на тия разпродажби всичко може да си закупите на 50% от стоиноста на стоката. Има няколко условности, но всичко ще научите с времето, а както казва един колега, трябват ти седем години практика, за да знаеш толкова, че да не ги умориш лично ти с деиствията си. Както във всеки бизнес има разходи и приходи и щом излизате на печалба значи бизнеса е успешен, но както и във всички други отрасли само 5% успяват.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Ми за кво друго, като знам че и мама на тати не дава без пари......
    Блазе ви!При такива мисли,ще ви е много по-лесно,ако решиш да се откажеш от тях.Но ,има хора,които ги чувстват,като повече от животинки/насекоми,а и можеш да хапнеш мед или да почерпиш!

  7. #77
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    Знам, че е прекалено рано да го казвам, но мисля, че това ще е нещо, което ще ми доставя удоволствие. Плана ми е да ги отглеждам, да се грижа за тях по възможно най-добрият начин (затова чета форума и си набавям информация вече доста време насам) и ако всичко е наред и да си изкарвам един стабилен доход от това.
    Реално погледнато можеш да си създадеш един добър малък бизнес със стабилни доходи с около 50 семейства - всичко зависи от теб и от твойте разбирания за неща като що е то стабилен доход ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #78
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    и можеш да хапнеш мед или да почерпиш!
    Заповядай, ще се радвам да те почерпя и не само с мед, въпреки че меда ми е само за продаване ще се прежаля. Тъкмо и ще разкажеш за чувствата на хората, и какво правят като ги имат за повече от животинки/насекоми.

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Заповядай, ще се радвам да те почерпя и не само с мед, въпреки че меда ми е само за продаване ще се прежаля. Тъкмо и ще разкажеш за чувствата на хората, и какво правят като ги имат за повече от животинки/насекоми.
    Малко трудно се разказват чувствата,те се изживяват.Ако около теб има хора с домашни любимци/кучета,котки и др./,ги попитай за ползата от отглеждането им.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Специално от кучетата има огромна полза, защото растителността в местообитанията им избуява. Почти невъзможно е да не се натъкнеш на кучешко говно. Евала на ония стопани, които си чистят. За другите анатема!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •