Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 120
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Аз се стремя точно в това, да си направя 3 а може и повече пчелина и да са в радиус от 10-на км от къщата/базата където живея. За целта трябват средства, надявам се с правилен план да се получат нещата....За сега съм в процес 2-ри пчелин. Всичко е готово, само трябва да ги преместя на пролет.... В досегашния ми пчелин рисковото е че не всяка година имам паши от моно култури. Една година сеят кориандър и слънчоглед, на другата жита... затова ми остава акация, драка и тръни билки.., които не са в големи количества....Но пък в годините когато сеят маслодайните... ще се карат всички на паша там...

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    1? - не.
    2? - да.
    Говорим за доходи, а не само за произведено количество мед.
    Ами от къде ще дойдат многото доходи,като не говорим за мед?Аз основно разчитам на мед,прополис и восък,прашец за собствени нужди/въпреки,че пергата идва в повече и вадя по някоя пита и на отводките !

    Многото кошери предполагат и повече разходи,които в беден район няма да гарантират големи доходи!Аз разчитам на добрата паша която имам/понякога еднотипна продължителна/!Смятам 100 семейства са нормално за отглеждане от сам човек/не говоря за медозбора/,така ще има поглед и ще знае точно е направил и какво предстои да направи!Естествено помощник дневникТова е мое мнение.

  3. #103
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Ами от къде ще дойдат многото доходи,като не говорим за мед?
    Аз ли криво пиша, или ти криво четеш?

  4. #104
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Ами от къде ще дойдат многото доходи,като не говорим за мед?Аз основно разчитам на мед,прополис и восък,прашец за собствени нужди/въпреки,че пергата идва в повече и вадя по някоя пита и на отводките !

    зависи каква ти е стратегията на развитие...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    зависи каква ти е стратегията на развитие...
    До преди 3-4 години според класификацията бях неделен хоби пчелар с 45-50семейства!Сега съм пчелар стипендиянт на ной със 70 семейства/живи и здрави до вчера/. Мисля крайната ми цел да е 100,като още около 30 в друг пчелин в същото селище!

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    До преди 3-4 години според класификацията бях неделен хоби пчелар с 45-50семейства!Сега съм пчелар стипендиянт на ной със 70 семейства/живи и здрави до вчера/. Мисля крайната ми цел да е 100,като още около 30 в друг пчелин в същото селище!
    нямах това в предвид

    Написа че разчиташ предимно на мед на това разчитат и поне 90 % от колегите, но пчеларството не е само мед и пчелни продукти един пчелин може да ти донесе доходи и от други дейности...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Александров ,казвай вече ,стига си ни мъчил.Хайде и ние да захлебим малко.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Александров ,казвай вече ,стига си ни мъчил.Хайде и ние да захлебим малко.
    Я си представи един пчелин туристическа атракция, идват разни богати чужди туристи и ти увлекателно им разказваш за живота на пчелите, хвалиш си меда, след което ги пускаш сами да си извадят и центрофугират по някой буркан мед, щракат се с фотоапаратите и накрая ти плащат някаква добра такса вход за посещението /или нещо от сорта/

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цеко ,вярно ,но това го знам.Ходил съм на пчелина на Бай Киро.Той ги правеше тези работи ,но пчелина му беше в Слънчев Бряг.

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Цеко ,вярно ,но това го знам.Ходил съм на пчелина на Бай Киро.Той ги правеше тези работи ,но пчелина му беше в Слънчев Бряг.
    трябва задължително да си на морето за да го правиш ли?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •