Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 605 от 676 ПърваПърва ... 105505555595603604605606607615655 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,041 до 6,050 от общо 6760
  1. #6041
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не мисля, че е оптимизъм. Има една мисъл, забравих личността, която я е "произвел" - "Оптимизъм!? По-скоро липса на информация". В момента всички пчелари сме в стойка партер и чакаме да ни оцне някой. През годините до сега винаги е имало някаква светлинка, но сега е пълен мрак.
    Тъмничко е ама още не е истински мрак. Ако природата ни побутне и годината тръгне ще понаперим перушината. Лошото е ако реши да ни провери дали може да попием още един шамар.
    Днес сложих втори път питки, че предните са ги изяли. Добавих и още няколко кошера към патронажа ама така или иначе съм се подготвил да помагам и няма какво да го мисля.
    Обиколих и от другия край на селото да видя тръгва ли нещо, на къде е с главЪтъ тая природа ама всичко се е свило и явно чака по-добри дни. Неприятно ме изненада, че дренове и лешници, които са на по-стръмнички склонове са изсъхнали.
    Тактиката за тази година ще е изчакване и никакво бързане.
    Медец

  2. #6042
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Така е, кълбата са по рехави в тази топла зима, но си личи силното семейство!
    Педполагам, че си ги гледал след 11.30 ч. Отвори ги към 8 ч. и тогава ще си сигурен че са силни.Изпробвано полево.

  3. #6043
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Педполагам, че си ги гледал след 11.30 ч. Отвори ги към 8 ч. и тогава ще си сигурен че са силни.Изпробвано полево.
    От 8.00ч. до 10.00ч. слагах питките, след 10.00ч. пчелите вече са над рамките и няма слагане.
    И аз я знам тази цака Нощно време кълбата се свиват и пчелите падат на долу за това храня сутрин.

  4. #6044
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    7-8 междурамия покрити по това време,колкото и рехави да са,си е много силно/здраво семейство.Дай боже на всекиму такива.
    Колега,а с колко мед си ги зазимил и на колко са били разположени септември/октомври?
    С по 15кг. мед ги зазимявам. Септември вадих мед, миналата година имаше късна паша при мен и бяха с доста пило, като цяло бяха добре.

  5. #6045
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вера пчелите се разцепиха да внасят мръсно-жълт прашец, шантава работа за януари

  6. #6046
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вера пчелите се разцепиха да внасят мръсно-жълт прашец, шантава работа за януари
    Мисля,че е от глухарче,поне при мен.При вас природата може да е избързала.

  7. #6047
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    За глухарчето е ранко още но минзухар има от седмица.

  8. #6048
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вера пчелите се разцепиха да внасят мръсно-жълт прашец, шантава работа за януари
    Най-вероятно от кокичета или пък жълт минзухар, ако има.

  9. #6049
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Прашеца е от леска. Някой вече прецъфтяват при мен други сега напъпват, други са в покои, зависи от сорта и изложението им.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  10. #6050
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    За глухарчето е ранко още но минзухар има от седмица.
    Глухарчето е преодоляло леките студове и се е запазило,но за качеството на прашеца,нямам представа.В сряда и вторник имах време и обиколих слънчеви места обитавани от кокичета и минзухари,които бяха се показали,но не бяха цъфнали.

 

 
Страница 605 от 676 ПърваПърва ... 105505555595603604605606607615655 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •