Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 225 от 239 ПърваПърва ... 125175215223224225226227235 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,241 до 2,250 от общо 2387
  1. #2241
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Така са разсъждавали и ранните болшевики. Накрая - разколниците победени, една единна ленинска партия. Може ли все пак да оставим на пчеларите избор да съществуват и извън някоя казионна организация? Защото един път да хванат юздите на обща организация нашите "политици" /няма да е трудно/, после пускане няма. Справка - ТКЗС, задължителните камара на строителите, камара на инженерите, камара на нотариусите и т.н. - всичкото задължително, свобода наужким. И демокрацията ни е наужким, а ние продължаваме да си искаме батюшката командир да ни управлява /и командира на пчеларската организация съответно/. Без мен, ако може.
    Според теб хан Кубрат дали е болшевик?
    И какъв е коментара ти на надписа на Народното събрание?

  2. #2242
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Така са разсъждавали и ранните болшевики. Накрая - разколниците победени, една единна ленинска партия. Може ли все пак да оставим на пчеларите избор да съществуват и извън някоя казионна организация? Защото един път да хванат юздите на обща организация нашите "политици" /няма да е трудно/, после пускане няма. Справка - ТКЗС, задължителните камара на строителите, камара на инженерите, камара на нотариусите и т.н. - всичкото задължително, свобода наужким. И демокрацията ни е наужким, а ние продължаваме да си искаме батюшката командир да ни управлява /и командира на пчеларската организация съответно/. Без мен, ако може.
    Болшевики! Не ти възприемам примера. Бъркаш демокрация с религия. Комунизма си е почти религия. ТКЗС няма частна собственост, а всеки пчелар е частник. Май е по-добре да се огледаме в съвременните модели, щом не сме измислили свой. Свободата, колкото и да е псевдо я имаш във момента. Къде е просперитета тогава?

  3. #2243
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    ... Май е по-добре да се огледаме в съвременните модели, щом не сме измислили свой.... Къде е просперитета тогава?
    Най-проспериращото общество от гледна точка на свобода на отделния човек е САЩ. Защо не копираме тях? Какво не им харесваме на съдебната система ?Нашата по-добре да я няма .Такава каквато е служи като репресивен орган ползван от олигархията.Свободата на бизнеса е също свързана с правосъдието.Къде сме по свобода на бизнеса? Лична свобода? Свобода на пресата? Освен празни приказки и декларации нищо.В момента в който управляващите се издънят и запрягат репресивния апарат.Скорошни примери бол. Е ? Защо не взаимстваме от САЩ?
    Най-изненадващо за мене прозвучаха думите на Путин, на Путин: "Ние трябва да се стремим да достигнем свободите на гражданите на САЩ."(Свободен цитат.) И в най-не демократичните страни виждат прогреса чрез копиране опита на САЩ.А нашата ЕвроГейска демокрация налага "пролетарска" диктатура на "джендърите" на всички нива на живота.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #2244
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Най-проспериращото общество от гледна точка на свобода на отделния човек е САЩ. Защо не копираме тях? Какво не им харесваме на съдебната система ?Нашата по-добре да я няма .Такава каквато е служи като репресивен орган ползван от олигархията.Свободата на бизнеса е също свързана с правосъдието.Къде сме по свобода на бизнеса? Лична свобода? Свобода на пресата? Освен празни приказки и декларации нищо.В момента в който управляващите се издънят и запрягат репресивния апарат.Скорошни примери бол. Е ? Защо не взаимстваме от САЩ?
    Най-изненадващо за мене прозвучаха думите на Путин, на Путин: "Ние трябва да се стремим да достигнем свободите на гражданите на САЩ."(Свободен цитат.) И в най-не демократичните страни виждат прогреса чрез копиране опита на САЩ.А нашата ЕвроГейска демокрация налага "пролетарска" диктатура на "джендърите" на всички нива на живота.
    Защото не им е изгодно. Сега каквато и далавера да направят се потулва, а иначе продължават да изсмукват народа под каквато и да било форма с всеки изминат ден.

  5. #2245
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Най-проспериращото общество от гледна точка на свобода на отделния човек е САЩ. Защо не копираме тях? Какво не им харесваме на съдебната система ?Нашата по-добре да я няма .Такава каквато е служи като репресивен орган ползван от олигархията.Свободата на бизнеса е също свързана с правосъдието.Къде сме по свобода на бизнеса? Лична свобода? Свобода на пресата? Освен празни приказки и декларации нищо.В момента в който управляващите се издънят и запрягат репресивния апарат.Скорошни примери бол. Е ? Защо не взаимстваме от САЩ?
    Най-изненадващо за мене прозвучаха думите на Путин, на Путин: "Ние трябва да се стремим да достигнем свободите на гражданите на САЩ."(Свободен цитат.) И в най-не демократичните страни виждат прогреса чрез копиране опита на САЩ.А нашата ЕвроГейска демокрация налага "пролетарска" диктатура на "джендърите" на всички нива на живота.
    Постарах се да се поровя из дебрите на американското пчеларство. Намерих сайта на тамошната пчеларска асоциация. Влизам сайта и най отгоре се мъдри следния въпрос-защо, аджеба да стана член на ABF? И защо ли? Чанко сигурно ще стане за да получи повече пари за кило медец ? Агро няма да стане, защото не ще хомот. Обаче драги колеги, оказва се че когато станете член, ще подпомогнете(а организацията ще работи заедно с вас)оцеляването на НАЙ-ВАЖНОТО НАСЕКОМО НА ПЛАНЕТАТА!!!!!!!!!!!! Сиреч ще работите заедно за пчелите, а не за себе си! Защото изчезнат ли те, ще изчезнем и ние! Амин!
    Между впрочем, средната заплата за работещите в професионалното пчеларство в Канада и Щатите е около 70 000 гущера........
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #2246
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Постарах се да се поровя из дебрите на американското пчеларство. Намерих сайта на тамошната пчеларска асоциация. Влизам сайта и най отгоре се мъдри следния въпрос-защо, аджеба да стана член на ABF? И защо ли? Чанко сигурно ще стане за да получи повече пари за кило медец ? Агро няма да стане, защото не ще хомот. Обаче драги колеги, оказва се че когато станете член, ще подпомогнете(а организацията ще работи заедно с вас)оцеляването на НАЙ-ВАЖНОТО НАСЕКОМО НА ПЛАНЕТАТА!!!!!!!!!!!! Сиреч ще работите заедно за пчелите, а не за себе си! Защото изчезнат ли те, ще изчезнем и ние! Амин!
    Между впрочем, средната заплата за работещите в професионалното пчеларство в Канада и Щатите е около 70 000 гущера........
    Аз съм започнал да отглеждам пчели за пари, а не защото много ги обичам. Бил съм член, плащал съм и за какво. Няма ли келепир-зарежи. Всички приказки за опазване на пчелите са бля, бля, ако няма кой да плати за това.

  7. #2247
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз съм започнал да отглеждам пчели за пари, а не защото много ги обичам. Бил съм член, плащал съм и за какво. Няма ли келепир-зарежи. Всички приказки за опазване на пчелите са бля, бля, ако няма кой да плати за това.
    Щом отглеждаш пчелите за пари,значи много добре си правиш сметката.Никой не работи на загуба.Просто фалира.Та в тая връзка не се очаква и да искаш от най-голямата организация държавата да ти се бърка в сметките като ти дава някакви пари под различна форма.Никаква намеса на държавата.Държавата трябва да дава пари , помощи за запазване на био разнообразието, сиреч пчелите.И от това следва , че парите трябва да идат само при тия що отглеждат пчели от любов към природата.Тая логика май е по нормална.Бизнесът си има свои закони и намеса на държавата в него не бива да има.Ама у нас май нещата са на обратно.Тия с над 20 кошера получават.А се очаква тъкмо те да изкарват пари от дейността си, бизнеса и да плащат на държавата данъци.Вместо това държавата плаща на бизнеса.Дали в САЩ има такъв случай държавата да плаща на бизнесмен за да си развива бизнеса?Или казано направо има ли там бизнесмени хрантутници на държавата?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #2248
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ние сме ужасно далече от самосъзнанието на цитираните по-горе народи, особено европейските. Там такива организации са създадени с ясната убеденост, че ще са от обща полза. Това се следи от всички "под лупа" и горко му, който кривне от общото благо. У нас такива организации бързо се оглавяват от кариеристи мошеници поради липса на обществено съзнание у българина. Особено ако са задължителни, особено ако събират и членски внос. Интереса на водената от тях политика веднага се насочва към присвояване и към обслужване интересите на ръководството, инсталирано там от по-маститите и богати членове. Не е като да не сме ги гледали тези филми цял живот. Бях член на камарата на строителите /задължително/, аз строях обектите, но всички договори и пари минаваха първо през строителна фирма първа категория /която само обработва документите/ и до мен каквото стигне. Мерси на такваз професионална организация, не ме организирайте да си се занимавам с пчелите. Скоро беше проекта на нормиране на опрашването, представен и написан от Евден Николов, ако си спомняте. Там ясно беше заявено как щяло да се нормира разстоянието между пчелините. Което, при замисляне, води след себе си едни много неприятни последици. Имаше пчелари, които споделяха тази мракобесна идея. Не сме дорасли ние за единна организация - нямаме нужния морал да управляваме подобно нещо.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #2249
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    ...ТКЗС няма частна собственост...
    А е пропагандирано като доброволно обединение на частни собственици, собствеността на които се води в регистрите на съответното ткзс. После сопата и - на ужким собственици, на практика ратаи на държавата/партията/. Така ще стане и при единна задължителна пчеларска организация - на ужким полза за всички, на практика само за някои.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #2250
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Задължителна пчеларска организация не може да има. Аз само искам да дам пример, че всеки за себе си не ставаше до сега. И за това може би трябва да опитаме всички заедно. За себе си проблема съм го решил. Но без закон и ред просперитет не може да има. Ние самите не искаме да плащаме дължимото на държавата, а искаме тя да плаща на нас? Просто предлагам алтернатива. Иначе само мрънкаме и намираме кусури на всички около себе си. А това не е градивно според мен. Предлагайте варианти за развитие и може и да изровим кучето. Без констатации на жестоката българска действителност.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 225 от 239 ПърваПърва ... 125175215223224225226227235 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •