Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 72 от 96 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 711 до 720 от общо 959
  1. #711
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Въх, опазил ме господ, току-виж разстреляли някого. А тая на бат ти Бойко всички я виждаме /мафията си има държава/, но си траем благоразумно.
    Това което ме плаши е не , че всички си траят.Защото всяко търпение и страх имат край.Страшното е , че мнозина са слепи и не виждат .А проглеждането на заблудения винаги е болезнено.Да се раздели със заблудите си не е по силите на всеки.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #712
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Навярно! Точно такива млади и образовани хора /непознаващи обаче близката история /, като теб им вършат тази дейност.
    То и близката бе поизапачена ама вземи попрочети нещо от сегашната и на какво ги учат в прогимназията.

  3. #713
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А идея за неблагоразумно?
    За Христо Ботев ли питаш? Него го застреляли, като рекъл да си осъществява идеите. Не отчел, че няма критична маса от българи, готови да тръгнат в името народно. Няма и сега, няма и надежда скоро да има. Тия, на които можеше да се разчита, отдавна се преселиха на запад в търсене на по-добро племе. Останаха футболните фенове, ще цитирам Калин Терзийски:„простолюдието, което пие бира, яде кебапчета, псува и се гордее с националността си, докато гледа футбол“.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #714
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Въх, опазил ме господ, току-виж разстреляли някого. А тая на бат ти Бойко всички я виждаме /мафията си има държава/, но си траем благоразумно.
    У нас мафията си придоби държава след 1944г., а след 1989г. влезе във владение на 100%.
    Бат Бойко е просто премиер, ей така както Евден е депутат... и нищо повече.
    До колкото съм разбрал си решил проблемите си, но има неща които не ти харесват. Това е добре!

  5. #715
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За Христо Ботев ли питаш?
    Питам за някаква идея, някак си как да излезем от батака, но да не е от тези в които се иска да се излезе с тенджери и капаци и да врякаме като улави по площадите. Няма как да стане това. Някакво по рационално решение измислено от умни хора. Някак си да не засяга винаги по - долу седящите и всичко да се струпва на техния гръб. Някак си да се отсеят по - кадърни глави които да поемат ръководството на държавата, а не все тикви. Уж все ние си ги избираме, а все попадаме на баламурници, гледащи все да зобят. Е, как не се намери един, че да каже най накрая - СТОП. Иначе има и тук такива на които може да се разчита, но това което виждат ги принуждава и те да стават същите. Тези които са навън си мисля, че по - лошо са направили, а именно, че са избегнали до някъде отговорността, спасявайки се. Затова и не ги упреквам. За начин питам.

  6. #716
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Питам за някаква идея, някак си как да излезем от батака, но да не е от тези в които се иска да се излезе с тенджери и капаци и да врякаме като улави по площадите. Няма как да стане това. Някакво по рационално решение измислено от умни хора. Някак си да не засяга винаги по - долу седящите и всичко да се струпва на техния гръб. Някак си да се отсеят по - кадърни глави които да поемат ръководството на държавата, а не все тикви. Уж все ние си ги избираме, а все попадаме на баламурници, гледащи все да зобят. Е, как не се намери един, че да каже най накрая - СТОП. Иначе има и тук такива на които може да се разчита, но това което виждат ги принуждава и те да стават същите. Тези които са навън си мисля, че по - лошо са направили, а именно, че са избегнали до някъде отговорността, спасявайки се. Затова и не ги упреквам. За начин питам.
    Агрото друга история чете.
    За портокола ,,нямало критична маса,, априлското въстание си е българско дело довело до Цариградската конференция и до руско- турската война наречена освободителна защото руския император е написал черно на бяло ,,Да се освободи България,, ип България е освободена.1/3 от четата на Ботев доживява да живее свободна България.

  7. #717
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ...както Евден е депутат...
    Не е депутат - градски е на един депутат от Враца, с когото са от една и съща партия - ВМРО, на която Евден и е председател в Стара Загора, както и член на нац. ръководство на ВМРО.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #718
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Уж все ние си ги избираме, а все попадаме на баламурници... За начин питам.
    Така си ги избираме. Понеже ме хвана да чета Калин Терзийски в момента, ето ти още един цитат от него като илюстрация защо няма да изберем умен човек да ни води:
    „Аз не искам повече да се подмазвам на простаците, наричащи себе си Народ, само за да ме приемат и харесват. Защото, видите ли, един образован човек е винаги неприятен и трябва винаги да положи усилия, за да се хареса на народа. Трябва, примерно, да се наведе, пък да вземе от земята фашкия, па да се понамаже. Или поне да говори тъпо, на диалект, на „човешки език”, разбираемо (моля ви се!), за да бъде приет и харесан и да не бъде низвергнат от истинските хора, от обикновения Народ!
    Като естествено тук извива един хор от народни хора, които казват: Кой бе, ти ли си образован, а пък ние не сме, така ли?“
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #719
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Така си ги избираме. Понеже ме хвана да чета Калин Терзийски в момента, ето ти още един цитат от него като илюстрация защо няма да изберем умен човек да ни води:
    „Аз не искам повече да се подмазвам на простаците, наричащи себе си Народ, само за да ме приемат и харесват. Защото, видите ли, един образован човек е винаги неприятен и трябва винаги да положи усилия, за да се хареса на народа. Трябва, примерно, да се наведе, пък да вземе от земята фашкия, па да се понамаже. Или поне да говори тъпо, на диалект, на „човешки език”, разбираемо (моля ви се!), за да бъде приет и харесан и да не бъде низвергнат от истинските хора, от обикновения Народ!
    Като естествено тук извива един хор от народни хора, които казват: Кой бе, ти ли си образован, а пък ние не сме, така ли?“
    Аз чета какви ли не откачени писания преди вярвах на врачки ама сега като чета ти какво четеш едва ли и Плеядинците биха ни очовечили поне малко от малко.

  10. #720
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ...ето ти още един цитат от него като илюстрация защо няма да изберем умен човек да ни води:
    „Аз не искам повече да се подмазвам на простаците, наричащи себе си Народ, само за да ме приемат и харесват. Защото, видите ли, един образован човек е винаги неприятен и трябва винаги да положи усилия, за да се хареса на народа. Трябва, примерно, да се наведе, пък да вземе от земята фашкия, па да се понамаже. Или поне да говори тъпо, на диалект, на „човешки език”, разбираемо (моля ви се!), за да бъде приет и харесан и да не бъде низвергнат от истинските хора, от обикновения Народ!
    Като естествено тук извива един хор от народни хора, които казват: Кой бе, ти ли си образован, а пък ние не сме, така ли?“
    Извинявай, но според теб умен и образован синоними ли са? А необразован и простак?

 

 
Страница 72 от 96 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •