Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 136 от 158 ПърваПърва ... 3686126134135136137138146 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,351 до 1,360 от общо 1571
  1. #1351
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Този сезон мина добре за мен доста отводки направих и мед вадих 2-3 пъти след това по време на главните паши,към момента вече принос на нектар няма и свалям медовите надстройки и третирам за акар.

  2. #1352
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Как е положението с акара? При мен 5-10 %са поопаразитени. Другите са на сравнително ниско ниво. Иначе годината и аз я определям като добра.

  3. #1353
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Как е положението с акара? При мен 5-10 %са поопаразитени. Другите са на сравнително ниско ниво. Иначе годината и аз я определям като добра.
    Акар в момента има доста,третирам с оксалова киселина и след още 3-4 третирания ще го избия всичкия,започнах да подхранвам вече понеже притока на нектар към момента е нулев и майките са намалили драстично снасянето

  4. #1354
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Голям глад.

  5. #1355
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Голям глад.
    Погледни го от добрата страна, ще можеш да предлагаш рядко срещания "крушов мед", а вече дали ще има очаквания разхлабващ ефект, трябва да се пробва. Аз съм навит за доброволец, може да пратиш един 3-литров буркан
    Шегата настрана, въпреки уж дъждовно то лято, сушата продължи доста дълго, при мен близо 2 месеца, до днес. Въпреки усилията ми, смятам че основните семейства, ще влязат по слаби в зимата, в сравнение с миналогодишните
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #1356
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Погледни го от добрата страна, ще можеш да предлагаш рядко срещания "крушов мед", а вече дали ще има очаквания разхлабващ ефект, трябва да се пробва. Аз съм навит за доброволец, може да пратиш един 3-литров буркан
    Шегата настрана, въпреки уж дъждовно то лято, сушата продължи доста дълго, при мен близо 2 месеца, до днес. Въпреки усилията ми, смятам че основните семейства, ще влязат по слаби в зимата, в сравнение с миналогодишните
    Тази година не знам как да го наричам този мед. От кокиче, че до есенен минзухар. Какво ли няма вътре.

  7. #1357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Миналата година август беше доста по-влажен. Не знам но моите тези дни се разхвърчаха. Особено до обяд.

  8. #1358
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Глад! Пчели седят в кошерите, само в ранният следобед ходят до поилката. Пчелояди МНОГО!

  9. #1359
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Днес около обяд отидох да навестя пчеличките. Времето беше хубаво (11 градуса, слънчево и тихо) и пчелите му се радваха - едни се припичаха около прелките, други само надничаха, имаше и доста, които летяха...
    А отделни бройки видях да носят прашец!...

  10. #1360
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Днес при мен се облетяха доволно. Силни, слаби, всички навън. Кокичетата вече почти разтварят цвета, а вчера едва си виждаше бялото. Каква разлика за един ден.

 

 
Страница 136 от 158 ПърваПърва ... 3686126134135136137138146 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •