Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 500 от 683 ПърваПърва ... 400450490498499500501502510550600 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,991 до 5,000 от общо 6828
  1. #4991
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Отводки Юрка правиш ли?
    Разбира се че правя. Аз само така размножавам. Рояци не съм хващал.

  2. #4992
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А това не е ли изкуствено роене?

  3. #4993
    Ами не.
    То по тази логика и отравянето е изкуствено роене. Както и отнемането на пило или пчели.
    Както казва Ачо - чети, чети.

  4. #4994
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Отряването би трябвало да е подмор.Да търся логика,но дали ще хвана първак и да ли ще направя отводка със стара майка за мен това е много еднакво нещо.Това е мое мнение.

  5. #4995
    При роене, с роя отлитат повечето от летящите пчели, при отравяне, пак оставаш без тях. Така че е почти еднакво за останалите.
    Със старата майка, може да направиш отводка с две шепи пчели, може и с 30 пити. Не е все едно и също.
    Отводката е противороева мерка, освен размножителна, но не е изкуствено роене.

  6. #4996
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Вярно силата на роя не може да се мери с отводката,но и малките рояци боксуват ако не им помогнеш.Аз честно да кажа след тая година искам да са ми в роево всичките.Ако овладееш роя той почва да работи за теб и то подобре от основните семейства.Просто трябва да знаеш какво искаш да направиш с 1 рой.Имаше един колега над 600м казваше,,хващам си рояци на програмисти,кефя се и правя с него каквото си искам,,Това ме накара тая година да правя много различни опити с роеве.

  7. #4997
    Дака, аз в добрия случай, стигам до пчелина 2 пъти месечно. за по 1-2 дни. Вариантите ми са или да вземам превантивни мерки или да ги харизвам на гората. Предпочитам първия.

  8. #4998
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Два месеца си е доста време.Ние през 14 дена правим проверка за роево.Не бързаме да ги цепим.Ако намерим в роево до тая година правихме сала.

  9. #4999
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Правиш рано напролет отводка със старата майка, или трепеш некачествената и няма да се роят ако тръгне да се рой го слагаш на ВО и стръскваш отпред а пилото на отводка. После за пашата обединяваш.Същевременно лекуваш за Вароатозата дори и с ОК е ефикасно няма пило а питите с пило с лед 21 дни имат прозорец за третиране.

    Те това е просто и ефикасно.

    Брат Адам още преди време е казал най сигорният начин да не ти се рой семейство е преди да влезе в такова да му махнеш майката за 14дни. ако го направиш за 21 лекуваш и Вароатозата.

    Ако правиш медовици за много мед е друга работа /знам от личен опит особено тази година/.

  10. #5000
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Дака, аз в добрия случай, стигам до пчелина 2 пъти месечно. за по 1-2 дни. Вариантите ми са или да вземам превантивни мерки или да ги харизвам на гората. Предпочитам първия.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Два месеца си е доста време.Ние през 14 дена правим проверка за роево.Не бързаме да ги цепим.Ако намерим в роево до тая година правихме сала.
    Я пак и двамата за да разберем точно.

 

 
Страница 500 от 683 ПърваПърва ... 400450490498499500501502510550600 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •