Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 499 от 683 ПърваПърва ... 399449489497498499500501509549599 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,981 до 4,990 от общо 6828
  1. #4981
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Което доказва, че Валери от парадайс хъни е прав. Ако пчеларстваш само с роеви маточници накрая като бат минка взимаш стола сядаш и гледаш.
    Това за мен е една от най големите глупости в пчеларството. (лично мое мнение)
    При мен свещеви, самосмяна, купени или роеви рояват еднакво, гена си е еин и същ независимо как е произведена.
    Все едно ако направиш детето си в училище ще е по умно!

  2. #4982
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това за мен е една от най големите глупости в пчеларството. (лично мое мнение)
    При мен свещеви, самосмяна, купени или роеви рояват еднакво, гена си е еин и същ независимо как е произведена.
    Все едно ако направиш детето си в училище ще е по умно!

    Ами ти си отговорил с последното си изречение. Ако имаш насреща си 3 деца, едното е направено в училище, другото в цеха за вафли а третото в гетото и трябва да заложиш пари кое от тях е най-умно. На кое би заложил?
    Крушката не пада по-далече от дървото.
    И какво като е свищева или самосмяна като е все на миналогодишния роеви маточник.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  3. #4983
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Имам приятел колега който е с над 30 години пчеларстване.Не използва роеви маточници за майки.Тази година е хванал над 50 роя и не знае колко са му избягали.Каза,че е като болесно състояние.Интересното в случая е,че излитат без да се хващат на някое дърво или примамка.Според мен заради голямата смъртност в природата има много празни хралупи и затова не се хващат,но това е мое мнение.Другото което ме кара да се смея като чета по тая тема е,че има хора не им се роят.Няма пчела която да не се рои в това съм 1001% сигурен.

  4. #4984
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Всико е до гена на пчелата и до пчеларя.
    Ей мойте мелезаци наподобяват Карника с ранното бързо пролетно развитие, и ако не се вземат противороеви мерки се изрояват като стой та гледай.
    Почти никога не ползвам роеви маточници и какво от това, то им е в гена да се роят!

  5. #4985
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имам приятел колега който е с над 30 години пчеларстване.Не използва роеви маточници за майки.Тази година е хванал над 50 роя и не знае колко са му избягали.Каза,че е като болесно състояние.Интересното в случая е,че излитат без да се хващат на някое дърво или примамка.Според мен заради голямата смъртност в природата има много празни хралупи и затова не се хващат,но това е мое мнение.Другото което ме кара да се смея като чета по тая тема е,че има хора не им се роят.Няма пчела която да не се рои в това съм 1001% сигурен.

    Ти това вярваш ли го. 30 години не е настанявал рой и не е цепил кошер в роево на отводки, айде бе. Та това е национален спорт. И догодина тия 50 роя дето ги е хванал какъв % от кошерите му ще представляват, а по догодина?
    Не ме разбирай погрешно винаги можеш да изроиш семейство с начина си на работа и винаги можеш да предотвратиш роене с начина си на работа, разликата е в количеството вложен труд.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  6. #4986
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не. Още не съм.
    А може би трябва. Силни семейства, настървени за паша и оскъдна такава - предпоставка за кражби. Ако има и италиянски отродия наоколо - още повече.
    Замислям се, че тая събота и това ще трябва да направя...

    Как са при теб нещата, разказвай. Но по-добре в другата тема /ДБ/.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #4987
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Ти това вярваш ли го. 30 години не е настанявал рой и не е цепил кошер в роево на отводки, айде бе. Та това е национален спорт. И догодина тия 50 роя дето ги е хванал какъв % от кошерите му ще представляват, а по догодина?
    Не ме разбирай погрешно винаги можеш да изроиш семейство с начина си на работа и винаги можеш да предотвратиш роене с начина си на работа, разликата е в количеството вложен труд.


    Казвам ,че такова роево не е виждал и не може да направи нищо да го спре.

  8. #4988
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имам приятел колега който е с над 30 години пчеларстване.Не използва роеви маточници за майки.Тази година е хванал над 50 роя и не знае колко са му избягали.Каза,че е като болесно състояние.Интересното в случая е,че излитат без да се хващат на някое дърво или примамка.Според мен заради голямата смъртност в природата има много празни хралупи и затова не се хващат,но това е мое мнение.Другото което ме кара да се смея като чета по тая тема е,че има хора не им се роят.Няма пчела която да не се рои в това съм 1001% сигурен.
    Юри Цветков няма да е съгласен с последното. Неговите никога не се роят.

  9. #4989
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Юри Цветков няма да е съгласен с последното. Неговите никога не се роят.
    Така е. Прав си. Не се роят, ама е защото аз не им позволявам и да си го помислят, а не че никога не биха го направили.

    П.с. Между другото, знаеш че, миналата година ми се рои един.

  10. #4990
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Отводки Юрка правиш ли?

 

 
Страница 499 от 683 ПърваПърва ... 399449489497498499500501509549599 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •