Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 22
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2017
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Тополовград

    вана за разпечатване на мед

    Здравейте! Искам да попитам някой от форума използвал ли е вана за разпечатване на мед подобна на тази . Искам да събера мнения дали използването на подобна вана оптимизира процеса на разпечване и въртене на меда, от къде може да се закупи и на каква цена. Изобщо всяко мнение на колеги притежаващи и използващи такъв уред ще ми е от полза. Благодаря предварително !

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от biomed Виж публикацията
    Здравейте! Искам да попитам някой от форума използвал ли е вана за разпечатване на мед подобна на тази Искам да събера мнения дали използването на подобна вана оптимизира процеса на разпечване и въртене на меда, от къде може да се закупи и на каква цена. Изобщо всяко мнение на колеги притежаващи и използващи такъв уред ще ми е от полза. Благодаря предварително !
    Ваната е необходим инвентар, защото докато разпечатваш, меда капе вътре, прецежда се и право в тенекията. Разпечатаните пити престояват във ваната, докато се освободи центрофугата. Във ваната се оцеждат и разпечатките. Що касае устройство за разпечатване - имам такова, но не го ползвам, тъй като има кой да разпечатва с ножовете. В крайна сметка зависи, колко пчелни семейства отглеждаш и колко мед добиваш, та от там и необходимостта от този инвентар. Вани се продават в почти всеки пчеларски магазин, устройството за разпечатване обаче не съм сигурен. Не ти пречи да се свържеш с този производител и да се уточните за цена. Да, той е от Силистра - доста далеко от теб, но не вярвам куриера да ти вземе повече от 100 лв. Успех!

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от biomed Виж публикацията
    Здравейте! Искам да попитам някой от форума използвал ли е вана за разпечатване на мед подобна на тази Искам да събера мнения дали използването на подобна вана оптимизира процеса на разпечване и въртене на меда, от къде може да се закупи и на каква цена. Изобщо всяко мнение на колеги притежаващи и използващи такъв уред ще ми е от полза. Благодаря предварително !
    В допълнение на колегата kuline бих си позволил да споделя още, че ако имаш някаква прилична бройка кошери, цениш си времето и търсиш някаква по-висока производителност на труда си, е повече от необходима. Отглеждам около 100 семейства в свободното си време, като се опитвам всячески да подобрявам работата си с цел икономия на труд и време. При вадене на меда ползвам 2 бр. вани в които по всяко време има по 50-60 разпечатени рамки. Във ваните се разпечатва с 2 бр. парни ножове, а центрофугата е една 42-ка. Корпусите със запечатан мед се доставят до помещението за разпечатване с една ръчна количка, като за сезона планирам допълнителна направа на две мини колички за по два корпуса, които ще обслужват местата за разпечатване. Идеята е по-малко прехвърляне и мъкнене на ръка и оттам пестене на труд и време. Ползването на преса за восъка/разпечатките/ е повече от препоръчителна...
    Все пак не сме за един ден
    Keep Walking...

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Хубаво е човек да има вана за разпечатване дори и да вади меда си сам. Аз вадя меда си сам от около стотина кошера и да си призная все още се наказвам от липсата на вана , като най много се товаря с прецеждането на разпечатките в края на работния ден.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Е добре се, къде събираш разпечатките от толкова. Кошери? Аз също работя с толкова и имам 2 вани.Без тях е немислимо.

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мое мнение, в кофи, пластмасови корита. Както всички пчелари, които нямат 1000лв за вана. И не участват по програми за да си вземат. Мое мнение.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Мое мнение, в кофи, пластмасови корита. Както всички пчелари, които нямат 1000лв за вана. И не участват по програми за да си вземат. Мое мнение.
    Кофи,корита,легени дето си си прал гащите, във всичко е възможно.Но дали е удачно.Все пак това е хранителен продукт.

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Е, нали ти няма да ядеш от моя мед. Споко.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Мое мнение, в кофи, пластмасови корита. Както всички пчелари, които нямат 1000лв за вана. И не участват по програми за да си вземат. Мое мнение.
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    Кофи,корита,легени дето си си прал гащите, във всичко е възможно.Но дали е удачно.Все пак това е хранителен продукт.
    Защо трябва да е в кофи и корита, когато с малко мисловна дейност може да се направи прекрасно съоръжение. В него се събират разпечатките и същевременно се оцеждат.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Мое мнение, в кофи, пластмасови корита. Както всички пчелари, които нямат 1000лв за вана. И не участват по програми за да си вземат. Мое мнение.
    Една вана струва толкова колкото си готов да платиш за нея. Моите вани по нищо не се отличават от купешките, но себестойността е в пъти по ниска защото съм ги правил аз. Да речем около 170 лв. Бр.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •