Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 99
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Разтройство и варовито пило.
    Хм... Прашеца е естествена храна. Сам по себе си, едва ли би предизвикал разтройство и варовито пило. Струва ми се, че има нещо друго.
    Пресявката може да се дава напролет чиста. Наблюдавам и видя ли че тръгнат по фураж, брашно, им подавам. Не че имам много пресявка, но колкото- толкова.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Хм... Прашеца е естествена храна. Сам по себе си, едва ли би предизвикал разтройство и варовито пило. Струва ми се, че има нещо друго.
    Пресявката може да се дава напролет чиста. Наблюдавам и видя ли че тръгнат по фураж, брашно, им подавам. Не че имам много пресявка, но колкото- толкова.
    Нали знаеш поговорката, не питай старило, питай патило. По принцип има логика и за това реших да не рискувам. А на кокошките и се отразява много добре прашеца

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Благодаря за съвета, заемам се с питките, дано да ги спася, явно ще трябва да ги проверявам всеки месец, стига времето да позволява и да ги подхранвам с питки.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Благодаря за съвета, заемам се с питките, дано да ги спася, явно ще трябва да ги проверявам всеки месец, стига времето да позволява и да ги подранвам с питки.
    Ако слагаш по 5кг. няма да се налага да им слагаш често. Ако има и найлон ще проверяваш лесно до къде са стигнали. Времето не ти пречи, но не е хубаво да ги отваряш постоянно.

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ако слагаш по 5кг. няма да се налага да им слагаш често. Ако има и найлон ще проверяваш лесно до къде са стигнали. Времето не ти пречи, но не е хубаво да ги отваряш постоянно.
    Ако сложа найлон над рамките и го затисна с капака, няма ли да задържа влагата вътре през зимата, или да оставя подгънат найлона в някой ъгъл, понеже аз под капака съм с дъски, върху тях завивам с дънки и отгоре стереопор с дебелина 2см.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Върху найлона постави затоплящи материали.Ако не гледат пило,консумацията ще е не повече от 1,5кг на месец....

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Разтройство и варовито пило.
    Между даване на сух прашец/заместител в открити общи хранилки и подаване на протеинови питки индивидуално има огромна разлика,като целево така и технологически.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ефета от захарното(сироп) подхранване за запас е значително,значително,знач ително по голям....
    Защото ще имат какво да рупат или защото в захарта има.....

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Ако сложа найлон над рамките и го затисна с капака, няма ли да задържа влагата вътре през зимата, или да оставя подгънат найлона в някой ъгъл, понеже аз под капака съм с дъски, върху тях завивам с дънки и отгоре стереопор с дебелина 2см.
    Мрежесто дъно... От всички тия затоплящи материали, дали им става по-топло и уютно?
    Влагата в кошера е първата предпоставка за развитието на микози.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Защото ще имат какво да рупат или защото в захарта има.....
    Зашото ще свалят сиропа в зоната на зимното кълбо и ще го консумират през януари-февруари.......когато облитанията са редки......

 

 
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •