Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 144
  1. #71
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Към този форум има още един, но за бизнес класата. От "простите" имам право да влизам само аз. Но не го правя, че да не се подмятам в краката на атовете.
    Въх... да не пратиш човека в Дарк нета? Сакън, че отиде момчето у ряката!

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Към този форум има още един, но за бизнес класата. От "простите" имам право да влизам само аз. Но не го правя, че да не се подмятам в краката на атовете.
    На човека форум не му трябва а двама трима читави пчелари с хубав мед де със зор го продават на 8-10 лв. и се чудят къде да го денат по на едро.Правят кооперацията слагат лого на сръп и чук и всичко е тип топ без кой знае какъв риск.

  3. #73
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Въх... да не пратиш човека в Дарк нета? Сакън, че отиде момчето у ряката!
    Тц....

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    А суинг танци няма ли да поискат? Може и без танците.
    Кой суинг имаш в предвид, че то има и едни суингърите де е малко опасно да си около тях.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    На човека форум не му трябва а двама трима читави пчелари с хубав мед де със зор го продават на 8-10 лв. и се чудят къде да го денат по на едро.Правят кооперацията слагат лого на сръп и чук и всичко е тип топ без кой знае какъв риск.
    Под читави какво имаш предвид? Аз все си мисля, че прости - да бачкат яко и като ги лъжат, че им дават яки мангизи, само да мигат като мишоци.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    1.

    В крайна сметка, ако искам да ми е лесно ще съм прекупвач, но ако ще изкарам 10 000лв на година в/у гърба на някой (на този дето му дадох 10лв, а ще продам за 20лв) ... ми не ме кефи. Или ще заработя с него заедно 50 000 на година или ще си натискам клавишите и тия 10 000 ще ги заработя по-лежерно и по-бързо отколкото ще пакетират и продадат 1 тон мед.

    2. Аз искам затворен цикъл от производство до продажба за да може пчеларя да получи повече пари отколкото ще получи от прекупвача и защото знае, че освен парите има дългосрочен бизнес.
    Извинявай, ама ми звучиш като идеалист филантроп който иска да си изхвърли парите брез балкона. По принцип и на теория може да стане, но теб не те е боляла главата от отношенията между съдружници. Защо искаш да си причиниш това!? Доколкото разбирам ти искаш да сложиш парите и да се занимаваш само с реализирането на продукцията. Процесът до получаването на готвия продукт ще го контролираш ли по някакъв начин? Ако нямаш никаква представа и ако нямаш намерение да ходиш по пчелините и да следиш какво става се обесмисля цялата тая дандания. Ще вложиш пари и ще получиш мед, но това можеш да го направиш и без да си рискуваш парите в такова сложно и несигурно производство. Ако те гъделичка това да създаваш нещо и не гониш толкова печалбата е друг въпрос. Или може би искаш да създадеш бизнес който след като стане печеливш ще се продаде за някаква много висока сума на някой екцентрик с много пари. Моя съвет е не се захваай с неща което не разбираш.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Кой суинг имаш в предвид, че то има и едни суингърите де е малко опасно да си около тях.
    Затова казах, че може и без танците.

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Доходът, който сметнах в разбивката е като страничен доход от основната им работа, защото това няма да е основната им работа. Когато работиш с инвеститор твоите проценти се сменят според това колко ти плащат. Може да имат и по 5000лв заплата, но тогава са служители, а не акционери и всичко, което ще получат е 12 х 5000лв, но аз от такива хора нямам нужда. Когато работиш за малко пари ще имаш по-голям процент. Според мен, ако бизнеса оперира нормално след първата година трябва да може да докарва поне по 2500лв чисто на месец (макар, че тук всичко зависи от годината, но идеята е да се продава цяла година продукцията)за да се смята за някакъв достоен доход. Разбира се много си зависи от първоначалната инвестиция и т.н. Сега гадая.
    Така както си дал заданието, сметката няма начин да излезе.Трябва да се откажете от био-то или да не го произвеждате вие. Не знам дали като последно обърна внимание на добивите от кошер, но колко семейства ще са нужни за производството на колко тона БИО мед и на каква цена трябва да се реализира, за да докара 100-тина хил. лв. на година та да делнете 4000/2000/2000 месечно тримата акционера? Може по принцип, но или не трябва да е био, или не трябва да е мед

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Така както си дал заданието, сметката няма начин да излезе.Трябва да се откажете от био-то или да не го произвеждате вие. Не знам дали като последно обърна внимание на добивите от кошер, но колко семейства ще са нужни за производството на колко тона БИО мед и на каква цена трябва да се реализира, за да докара 100-тина хил. лв. на година та да делнете 4000/2000/2000 месечно тримата акционера? Може по принцип, но или не трябва да е био, или не трябва да е мед
    Защо да е био? Със 200 кошера вадиш 5 тона мана, продаваш не по малко от 20лв(а що не и в евро) и ето ти мечтаните 100 000 лв.

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Така както си дал заданието, сметката няма начин да излезе.Трябва да се откажете от био-то или да не го произвеждате вие. Не знам дали като последно обърна внимание на добивите от кошер, но колко семейства ще са нужни за производството на колко тона БИО мед и на каква цена трябва да се реализира, за да докара 100-тина хил. лв. на година та да делнете 4000/2000/2000 месечно тримата акционера? Може по принцип, но или не трябва да е био, или не трябва да е мед
    Ами за 100 000 лв. оборот (не печалба) ще трябват 5000 кг. мед по 20 лв. Това при добив от 10 кг/семейство са 500 семейства * 200 лв. са 100 000 лв. по точка 3 от инвестиционния план. В тези 100 000 лв. оборот трябва да се заложат разходи за лекарства, захар, гориво, амортизации, труд, данъци и други непредвидени. Та който може да смята какво ще остане за акционерите.

 

 
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •