Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 85 от 127 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 841 до 850 от общо 1262
  1. #841
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Горещо се надявам написаното по горе да е искрено и да се споделя от всички членове на УС на Конфедерацията. Иска ми се да вярвам, че в такава светлина ще бъде и решението му на отправеното от нас предложение за активиране на работата по изграждане на единен електронен регистър за пчеларите и пчелините в България и съпътстващата я автоматична известителна система при третирането на обработваемите площи с химикали.
    Не съм ти отговорил все още на мейла, защото в момента движим задачи с ПО-ВИСОК ПРИОРИТЕТ. Не забравяй - само няколко човека се опитваме да огреем навсякъде. Живот и здраве - ще му дойде времето и на твоята идея. Сам знаеш, че освен тебе и аз съм дал на Габриел концепция за този електронен регистър. Трябва заедно с тебе да се срещнем и да обединим двете концепции в една, и след това да се опитаме да разработим действуващ модел. Това е едно от нещата, с които ще дадем на всички пчелари разрешение на един от големите им проблеми - нерегламентираните пръскания. Твоята роля в този проект ще е значителна, защото ти ще контролираш изхода на програмата - SMS оповестяванията. Очаквам да помогнеш и в разработката на софтуера. В момента обаче има дълъг списък от задачи с по-висш приоритет. Ако имаш път към Пловдив, ще имаме шанса да си поговорим по проблема и да дадем старт на някаква бета версия. Аз ще съм там по време на цялото изложение. Заповядай и ти.

  2. #842
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Редакцията, което съм приложил към писмото мисля, че е обобщена версия на двете концепции. Какво ти е мнението - може би е добре да я публикуваме тук за обсъждане и всички да си кажат думата и тогава да направим една нова редакция? Това е особено важно за законовите промени.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #843
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Давай, публикувай, но в отделна тема. Наистина си струва всички да видят какво сме сътворили, и след това да пообсъждаме плюсове, минуси и респективно нови идеи, ако някой има такива.

  4. #844
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колега Гогол,появяваш се тъкмо навреме - тамам ми се приядоха кисели краставици.Явно обичаш да въртиш една и съща плоча многократно,но това е нормално за стар и развален грамофон.По въпроса - никъде не съм казвал,че оставям тимола в торбички целогодишно.Намери коментара ми където пиша това и ще си посипя пепел,но съм сигурен,че ти няма да направиш нищо такова.Така и не научих името ти,явно честта няма нищо общо с възрастта.Към момента нямам загинали семейства,махнах торбичките с тимол в първото десетдневие на януари.Дотогава забелязвах,че падат тук таме акари.Още юли месец писах във форума,че при мен има голямо нападение от акар.Края на юли започнах пръскане с ОК с пулверизатор 3 пъти през седмица.Септември направих още едно пръскане с ОК.Който желае нека прочете коментарите ми и ще се убеди.Та колега Гогол,надявам се,че най-накрая те задоволих с отговора си,от там насетне си е твоя интерпретация.Има колеги във форума които могат да потвърдят моите думи.Интересно ми е с твоите "лентички" до къде си я докарал?По отношение на споменатите злоупотреби - за всички ще бъде интересно да се разкрият,включително и за мен.Не членувам в никоя организация,пчелина ми е в полите на Странджа,на 3 км по права линия от Ропотамо.
    Павелчо,нямам това свободно време което имаш ти,за да влизам постоянно във форума и затова ти отговарям със закъснение.Но нали сме приятели,ти ще ми простиш за закъснението.Но малко конкретика–никъде в моя пост 806 от 26.02.15г.не цитирам имена.Защо прие, че моя коментар се отнася за теб и започна нахъсано да сипеш обиди и квалификации? Или твоята е ,,ГУЗЕН,НЕГОНЕН БЯГА".Нима ти като ерудирано,многообразовано/имаш висше икономическо/,компетентно момченце по всички въпроси и теми във форума правиш подобни квалификации и характиристики? Учудващо е, защото в друг твой пост не одобряваш подобни изказвания ,дори казваш че са присъщи за ненормален човек.Ха,сега кажи на коя от страните ти да вярвам? Много се приближаваш до двуликия Янус. Да мина на въпросите ти: 1/ Цитат от цитирания пост,,........Никъде не съм казвал ,че оставям тимола в торбички целогодишно.............и ще си посипя пепел............." Апостроф :а/Пост 531 от 08.12.14г.,,.............Смятам да държа чорапчетата до пролетта.........ТАЗИ ГОДИНА ПОСТАВИХ ТИМОЛА В ЧОРАПЧЕТАТА В СРЕДАТА НА Х ./ 17 стр. от тема ,,Какво е положението–Югоизточен. Това е за улеснение на този който иска да прочете и още/ б/Пост 577,, ................ЦЯЛО ЛЯТО ПОЛЗВАМ ТИМОЛОВО МАСЛО ЗА ДА УЕДНАКВЯВАМ МИРИЗМИТЕ..................'' /същата тема стр.14/ Без коментар......... Сега остава да си изпълниш обещанието.–къде ще го направиш? В центъра на Бургас,Царево,Приморско ?Или другаде?.За да го увековичим за поколенията,да видят че все още има хора с чест.Нали така твърдиш за себе си,поне аз така разбирам контекста на твоите думи за моята чест/Която имам / Или само високопарни думи?Изискване към другите/забелязвам че не само мен визираш в разбиранията ти за чест и..../,а към себе си имаш ли подобно? 2. Цитат от цитирания пост: ,,..............с твоите ,,лентички" докъде си я докарал?.......'' Отговорил съм и ти си го прочел ,щом знаеш с какво третирам.Но отново ще ти отговоря,дано да го проумееш–МОИТЕ С–ВА В МОМЕНТА НЯМАТ АКАР. Какво толкова не проумяваш. НЯМАМ. А ти се хвалиш че нямаш жертви към момента.Правиш ли разликата? Но и тук не си точен.Не казвам че лъжеш,а че не си точен.Към момента имаш 1 жертва,от глад,заради късно пило и посевместна инвазия на акара.Така че коригирай се ,ако честта е твое верую.Разбра ли какво могат34–35г.развалени грамофони–БЕЗ ЖЕРТВИ И БЕЗ АКАР.А ти като нов DVD плеър LG какво постигна?Ще ти издам една моя тайна при борбата ми с акара,която не казах на колегата,нали сме приятели.Освен че слагам лентички,купил съм 15000 гребенчета,миниатюрни,коит о съм раздал на охраняващите пчели.Всяка работничка задължително се вчесва от охраната при завръщането си от паша/това е моя вътрешна заповед/,акарите падат на прелката,а от там на земята.На това му казваме развойна дейност в пчелина. 3.Ще отговоря и на любопитството ти за моя ник.:а/Ако използвах името и презимето си за ник,според твоите познания по психология/може би / ще ме изкараш че искам да се сравнявам с бележит бъл. комунист/социалист/ .б/Ако използвах името и фамилията си,по същата логика ще кажеш– този го утепаа на Слънчев бряг,кога възкръсна и к,во прай в моя форум.? в/Затова реших да използвам за ник прякора си от младежките години/16–18 г./–Гогол. Но ти приятелю ,заподозря световна,не, извинявай,форумна конспирация в моя ник.Мисля че бях изчерпателен в отговорите си и съм задоволил и най капризното любопитство.Апропо, приятелю кой е все пак този Гогол?.СВЕТНИ МЕ ПО ВЪПРОСА.Аз с това килийно образование,нещо не мога да вдяна, какво те е притеснило .Да не би да е твой приятел и сега аз да му петня името.?Ако е така, веднага се отказвам,в името на приятелството ни .Винаги се стремя да помагам–къде директно, другаде индиректно,понякога със шега или сарказъм.Но целта е една –да се помогне.Още много мога да ти напиша,но поста и без това стана дълъг.Успех при борбата ти с акарите.От сърце.

  5. #845
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    7 (седем) есенни третирания са му се видели трудоемки. Затова е решил да третира еднократно, но...завинаги!
    Working....

  6. #846
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Благодаря колега за пожеланията.Наистина си прав - тимола го оставям целогодишно(до пролетта),ползвам тимолово масло когато правя сборни отводки и да наистина имам една жертва около коледа за която писах няколко пъти.Твърдението,че нямам жертви до момента е за периода от тогава.Ако исках да крия нещо(като теб) нямаше да пиша за нея.Тъй като проверих в гуглето,се оказа,че освен есен,зима и пролет,имало и лято,тоест няма как да приема твърденията ти за целогодишното оставяне.Освен това съм записал ясно - до пролетта,демек есен и зима.Това,че го отстраних януари,е защото забелязах,че вкарват прашец.Сега няма да ти обяснявям каква е връзката.Та посипването като гледам отпада за мен....Липсата на акар не е толкова от значение,колкото това ,какво са ти оставили акарите през сезона.Постижение е когато са ти здрави пчелите,другото може да се постигне по много начини.Радвам се,че се изяснихме,така и не научих името ти,все пак ти се обръщаш към мен с моето име...

    Колега ханегем,не съм третирал седем пъти.Айде сега пак копирай,ти си знаеш къде....Така и не отрече мъжката си постъпка.Защо ли двамцата толкова се харесвате...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  7. #847
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Гогол,имам предложение за теб.Независимо,че ти започна заяждането си с мен,без да те познавам изобщо.Високомерното Павелчо и останалите издребнявания не бяха нужни,но ти не ме харесваш.Това ми е ясно.Много е лесно да се избегне това,като не четеш коментарите ми.Във форума винаги съм споделял неща от практиката си,колкото и погрешна да е тя,затова и няма как да ме изкараш лъжец,колкото и да се опитваш.Имам много възрастни приятели,които уважавам и по принцип уважавам възрастните хора,затова да се дракам с теб ми е малко нестандартно.Виждам,че си интелигентен човек и очаквам да подхождаш като такъв.Когато излязох да защитавам странджанските пчелари,го направих защото вие поставихте всички под един знаменател - мошенници,които заслужават участта си.Това не е доблестна постъпка колеги.Жалко,че аз-новобранеца констатирам това....Както и да е.Това което ти предлагам колега Гогол е помирение,защото днес по съвпадение е 3март.Не го предлагам защото се притеснявам от нещо,а защото не трябва да сме такива,каквито сме в момента.Оставам с впечатлението,че на Българина са му необходими робства през 50 години,за да има кауза около която да се обединява.Ако не желаеш - то гаргарата ще си продължи,но не забравяй кой започна и кой иска това.На всички останали колеги пожелавам да са по-мъдри и по-сплотени.Ако опълченците на Шипка бяха като нас сега щяхме да празнуваме ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #848
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    До модератора Матеев,

    Защо мен искате да изгоните за един пост а ханегем продължава цяла седмица да се заяжда и никой не му обръща внимание.Това ли е залегнало в правилника на форома?

  9. #849
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    И къде видя или прочете Ханегем да се "заяжда"? И с кого? Той само изрази мнението си затова,как група юначни "пчелари" титулували се като №1 отглеждат пчелите си години наред и всяка пролет ни впечатляват с неудачите си и с канския си рев: "Държавата да ни даде пари!". Е...няма как да се съглася държавата да осребрява и поощрява неграмотността и безхаберието - и аз съм част от тази държава!

    П.С. Никой не е ангажиран да споделя това мнение, а всеки който се разпознава може да пише каквото си иска стига да спазва правилата на този форум!
    Working....

  10. #850
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    До модератора Матеев,

    Защо мен искате да изгоните за един пост а ханегем продължава цяла седмица да се заяжда и никой не му обръща внимание.Това ли е залегнало в правилника на форома?
    Защото наприказва такива глупости и обиди към всички пчелари, каквито на нито един нормален човек няма как да му хрумнат в главата. Искаш ли да го върна постинга ти, и да го поставя на всеобщо обсъждане от всички пчелари + анкета за твоето изгонване?

    В момента също нарушаваш правилата на форума, защото дириш сметка на модераторите в публичното пространство. Можеше да го направиш и в лично съобщение, но явно търсиш някакъв конфликт. За това твое действие получаваш второ предупреждение.

    ПС: Ако случайно не знаеш, от vanHanegem имам лично съобщение с извинение и с въпрос дали не е сбъркал някъде и дали не е пресолил манджата, когато е казал какво мисли по случая в Странджа.

 

 
Страница 85 от 127 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •