Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 37 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 361
  1. #231
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Благодаря!
    Имам два въпроса:
    1. Колко такива мислиш да монтираш по кошерите?
    2. Колко време ще кара с едно зареждане на батерията?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #232
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Мисля да монтирам на 20% от кошерите такива тракери разпръснати в пчелина,теоретично батерията ще издържа над 40 дни,имам съмнения че ще намалее сигнала на ГПСа зарави алуминиевата ламарина на покрива но всичко ще стане ясно след като пристигне тракера и го тествам.

  3. #233
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Мисля да монтирам на 20% от кошерите такива тракери разпръснати в пчелина,теоретично батерията ще издържа над 40 дни,имам съмнения че ще намалее сигнала на ГПСа зарави алуминиевата ламарина на покрива но всичко ще стане ясно след като пристигне тракера и го тествам.
    Имам такива тракери, но 1000 mаh издържа 20 часа.
    Пробвай тази батерия и сподели колко ще издържа.

  4. #234
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Имам такива тракери, но 1000 mаh издържа 20 часа.
    Пробвай тази батерия и сподели колко ще издържа.
    По описание би трябвло с 1000 mаh да издържа над 6 дни но явно на практика се получава съвсем друго!

  5. #235
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Гледах тук една СОТ фирма когато поставяше системата на 1 сграда. На вратите и прозорците поставиха контактни датчици (или нещо подобно( както там му се казва). Мисля, че ако се ползват само такива ще има ефект. Един поставен под капака, да се задейства при повдигане на капака. И един поставен под кошера. Само не знам как и къде предават сигналите тия датчици. Ама това фирмите за СОТ би трябвало да го знаят.

  6. #236
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    По описание би трябвло с 1000 mаh да издържа над 6 дни но явно на практика се получава съвсем друго!
    Зависи от начина на работа, 6 дни вероятно става въпрос в режим на изчакване.Китайците са си леко лъжливи особено при евтините стоки.

  7. #237
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Гледах тук една СОТ фирма когато поставяше системата на 1 сграда. На вратите и прозорците поставиха контактни датчици (или нещо подобно( както там му се казва). Мисля, че ако се ползват само такива ще има ефект. Един поставен под капака, да се задейства при повдигане на капака. И един поставен под кошера. Само не знам как и къде предават сигналите тия датчици. Ама това фирмите за СОТ би трябвало да го знаят.
    Точно това сме направили и ние, като датчиците са безконтактни и безжични. А с един комплект от две качествени алкални ААА батерии датчика може да работи и година.
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1805
    Колкото до акумулаторните батерии на китайците аз имам големи, големи резерви. Тази 5000mАh батерия ако има реален капацитет поне на половината, аз ще подскоча до тавана! Внесохме и сглобихме 3 комплекта по 6000mAh. Измерванията показаха 2500-3000 реален капацитет.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #238
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Няма ли как като се вдигне кошера, тогава да се включи и джи пи ес тракер, щото докато реагираш на смс, те вече може да са отпътували.

  9. #239
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Няма ли как като се вдигне кошера, тогава да се включи и джи пи ес тракер, щото докато реагираш на смс, те вече може да са отпътували.
    Периметрова охрана извън кошера,вътре в кошера, gps след констатирано движение(натоварени и потеглили кошери).Подредил съм ги в зависимост от ранното предупреждение.Аз си трая, защото парите за експеримента не са големи, но не това е начина за охрана конкретно за кошери на пчелин.По-голям смисъл има като допълнителна сигурност на подвижното пчеларство.Няма да ви излезе по-евтино, в най-добрия случай ще излезе на цената на системата на TSC1.По добре от него, поне ще знаете, кого да напсувате, ако не сте доволни, а китаеца и на снимка няма да го видите

  10. #240
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Няма ли как като се вдигне кошера, тогава да се включи и джи пи ес тракер, щото докато реагираш на смс, те вече може да са отпътували.
    А ако батериите са паднали и GPS тракера не сработи какво правиш? Или сработва, но нямаш възможност да вкараш в цифрова карта координатите и да ги следиш? А как ги деблокираш всеки ден когато работиш с кошера ако всеки работи сам за себе си? И как ги пускаш отново? И колко ще ти е масрафа на 10 карти? И цената на втория комплект батерии, които всеки 2-3 дни ходиш да сменяш? И още куп такива "АКО".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 24 от 37 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •