Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 279 от 677 ПърваПърва ... 179229269277278279280281289329379 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,781 до 2,790 от общо 6763
  1. #2781
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Вчера тръгнах да вадя от магазините рамки с мед за последно центрофугиране и където няма мед да слагам магазините под корпусите, но в някой от магазините имаше доста незапечатан мед и в един момент прекратих процедурата. Все пак центрофугирах няколко магазина - а останалите след като ги запечатат. На няколко семейства сложих магазините под плодниците, но днес на път за работа видях нов току що цъфнал блок слънчоглед. На гугъла ми излиза на 2,8 км по въздух та, дали да не връщам магазините пак отгоре още повече след приятния дъждец дето вали последния час и нещо ?!?

    Всъщност не съм сигурен дали този късен слънчоглед въобще отделя нещо, но в магазините нектара е доста повече в сравнение с преди седмица и в момента го вентилират, защото капеше от питите, така че приток има...

    Всичко това освен всичко друго отлага и августовското третиране срещу акара за началото на Септември.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  2. #2782
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Фирма от Раковски предлагала тук при мен 5лв/кг на едро. Да сме мислели до сряда, щото от 1 септември давали 4,50. Измислих го на момента.

  3. #2783
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Фирма от Раковски предлагала тук при мен 5лв/кг на едро. Да сме мислели до сряда, щото от 1 септември давали 4,50. Измислих го на момента.
    Проби искат ли ?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #2784
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Няма по-големи мошеници от тея. Така и не им научихте номерата. Няколко пъти съм ви писал. Силни са на обещанията и никакви ги няма при изпълнението. Тази година са решили да шетат из северна България и вече месец взимат проби, а закупен мед няма. Запазват си количества по този начин. Нямат никакво намерение да дават по-висока цена от останалите изкупвачи. Пък при няколко стотин проби все ще мине и няколко пъти номера с открити антибиотици, ГМО, глифозати и т.н и т.н.

  5. #2785
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Няма по-големи мошеници от тея. Така и не им научихте номерата. Няколко пъти съм ви писал. Силни са на обещанията и никакви ги няма при изпълнението. Тази година са решили да шетат из северна България и вече месец взимат проби, а закупен мед няма. Запазват си количества по този начин. Нямат никакво намерение да дават по-висока цена от останалите изкупвачи. Пък при няколко стотин проби все ще мине и няколко пъти номера с открити антибиотици, ГМО, глифозати и т.н и т.н.
    И един двама като се подлъжат да го дадат евтино отече ...
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #2786
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Да откриват "проблем " в меда е дългогодишна практика на тези мошеници.

  7. #2787
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Е нали от това печелят
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #2788
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Тия дни ще вземат проби. Аз отказах. Всеки си преценява. На 5лв чисти щях да клекна, ама сега като си спадна 20ст данък ми остава 4,80. макс. Почти всички се записаха. Дилемите са 2- Дали да сме единни и да “държим“ за по-добра цена или пак да сме единни и да предложим количества(които количества БИ трябвало да доведат по-добрата цена)......... Всеки си преценява.

  9. #2789
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Да откриват "проблем " в меда е дългогодишна практика на тези мошеници.
    Лани и РАМкомерс “откриха“ ....... нещо си в меда. Свидетел съм. ЛИЧНО. ВСИЧКИ ОТКРИВАТ.

  10. #2790
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Относно пробите които исках лично аз да си направя на моя мед, отговора от БАБХ Плевен беше: цяла северозападна и северна централна България се обслужва от лабораторията на БАБХ в Габрово. Другия вариянт е “Алименти“ Пловдив. Обикалят и из страната и може с уговорки за дата.....да вземат проби.

 

 
Страница 279 от 677 ПърваПърва ... 179229269277278279280281289329379 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 22 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 22 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •